• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
pa samo si onu plastiku tj.futrolu od igle skrati sa škarama tak da ti viri van 1cm igle iz futrolice i to ti je to, nemreš ga piknut preduboko, a ovo kaj kolega veli za male medicinske igle iz apoteke, one su dobre al je problem jer su pretanke i teško ide cjepivo ili vitamini kroz njih....
To isto nije bedasta ideja, istina te male su jako tanke pa bi možda bil problem kod probijanja kože na odojku!
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
probal sam jednom iz zajebancuje pripustit,nije ostala suprasna jer se čisti,ali ostale su mi bređe kad sam je pripustil kad su bili odojci stari 3 tj.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja jos nisam imo slucaj (ili nisam pridodavo paznju) da mi se tjerala krmaca dok prasci sisaju!!!
Obicno se pocme tjerat 5-6 dan nakon odbica!!!
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Ja imam problem da se ne želi tjerati nakon odbića i sad neznam kaj bi,pa razmišljam o injekciji sa hormonima .Ima možda neko neki savjet kaj bi trebo napraviti da se počne tjerati?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
E takav isti problem sam imo ja!!!
Ako su ti prasci blizu krmace to uvelike utjece na to i to je bio problem kod mene.
Od starih ljudi sam doznao da joj treba dati cistu nesrotanu zob da jede te ce joj to pomoc da se tjera(ja sam to napravio kad sam prasce odvojio u drugi svinjac)
Sto se tice inekcije ona ce se tjerat ali taj put ju ne pripustas neg cekas sljedece tjeranje te ju onda pripustis!!!

Nesto ti nije u redu sa linkom.
Ja sam nedavno kupio hranilice sa jednim hranidbenim mjestom sa propale farme.
Hranilica je sirine 40cm a u nju stane oko 50l hrane.
Covjek koji mi je to prodao kaze da na tu jednu hranilicu ida 10 tovljenika.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja imam problem da se ne želi tjerati nakon odbića i sad neznam kaj bi,pa razmišljam o injekciji sa hormonima .Ima možda neko neki savjet kaj bi trebo napraviti da se počne tjerati?

Najprije joj probaj davati kostovita ili neke druge vitamine i očisti ju od nametnika, ja koristim Dehelman, vrečica košta cca 10-12 kn, za doziranje nisam siguran, pitaj u veterinarskoj. Čuo sam i za ovo sa zobi kaj kolega spominje ali nisam isprobal. Ako nikaj ne pomogne koristi hormone.Ja sam ih daval krmačama i uvijek je tjeranje bilo za 3-4 i odmah pripust i uvjek su ostajale bređe. Hormoni ako se daju najbolje ih dati u mišić iza uha.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ostati ce ona sprasna samo sto se slabije oplodi a kad sacekas da se sljedeci puta sama pocme tjerat onda se bolje oplodi!!!

Mislim da bi ti ona prva bila naj prikladnija jer nije visoka te bi lagano ju nadopunjavo!!!
Moje hranilice su napravite od plastike debljine 1cm i i inoxa te se regulira protok hrane.
Prednost hranilice je to sto je svinjama hrana dostupna skroz a i nema rasipa iste!!!
Te iz tih razloga svinje(barem moje) jedu i spavaju i jako lijepo rastu!!!
Na tu jednu hranilicu moze ti ici sigurno 15 i vise prasaca jer nejedu svi u isto vrijeme jest kad imaju hranu skroz na raspolaganju!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
nisu monstrumi,nego obične krmače sa visokom plodnosti,prase mi večinom od 14-18 kom,rijetko koja manje.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
nije točno,može se dat i iza uha pod kožu,da se napravi mjehurić.

Mene su veterinarskoj gdje kupujem savjetovali veterinari iza uha u mišić i tako stalno radim i nikad nije bilo problema.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ja imam problem da se ne želi tjerati nakon odbića i sad neznam kaj bi,pa razmišljam o injekciji sa hormonima .Ima možda neko neki savjet kaj bi trebo napraviti da se počne tjerati?

kod krmače moraš izazvati stres da bi se ona počela tjerati. najbolji način ti je da joj prvi dan nakon odbića ne daš ništa za jesti. nakod toga je tri do četiri dana hraniš koliko god može pojesti , obrok mora sadržavati puno energije, možeš joj i jednom na dan umiješati pola kile šećera u hranu jer je on bogat energijom . također je jako bitno da u prvih pet dana od odbića ima puno svjetlosti u prostoru u kojem krmača boravi.
Hormone daj uvijek krmači ( na dan odbića ) koja ti se prvi puta oprasila i nikad poslije nećeš imati problema sa pripustima.
Sada joj možeš uskratiti obrok na dva dana i onda je hrani po volji tak dugo dok se ne počne tjerati, dobro je da ju u međuvremenu malo i prošetaš van boksa u kojem se nalazi.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
ja samo prasce odbijem u drugi objekat i ona se za 3-4 dana tjera i ostani sprasna,nikakvo uskraćivanje hrane i ostalo
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tako je dovoljan joj je sok sto ostane bez prasaca,najbolje ih je stavit u drugi objekat da si nisu blizu!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh