• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nisu OSB ploce,to ti je "sendvic"panel izmedju dva sloja lima je kamena vuna ili pjena,,,
To je prostor od nesto vise od cetrdeset kvadrata tako da to i nije tako malo,,,
 
Posljednje uređivanje:

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
tanki zid od kvadrov betonskih i nije skupo i čvrsto je a lako se sruši i makne, a kaj se tice tog ni željezo nije loše ali ga s vremenom pojede gnojčina i treba ga stalno farbat, tak je bar bilo kod mene... a zid od cigle ili kvadrov je pravi zid....
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Da li si razmišljao o daskama a izvana kroz zimu bale slame.

O svačemu razmišljamo ali strah me je da ne donesemo krivu odluku...
Neznam tu bi bilo oko 2500-2700 punih cigla da se digne zid...Po 2-3kn/kom vec sam na 5000-8000 kn+ cement,pijesak,vapno,ne znam koliko je cijena po m2.
Zato pitam za savjet,slažem se ja da je pravi zid pravi zid,ali trebalo bi malo i ekonomski gledati...

Radio bi sam čekališta i trebam oko 375 m cijevi 3/4"
Trebam i par tabli lima za hranilice u čekalištima...
Trgam pod i stavljam rešetke+septička jama,tako da se bojim da sve ovo šta mi je 100% potrebno ne bude jeftinije izašlo nego sam zid i strop.
 
Posljednje uređivanje:

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
tanki zid od kvadrov betonskih i nije skupo i čvrsto je a lako se sruši i makne, a kaj se tice tog ni željezo nije loše ali ga s vremenom pojede gnojčina i treba ga stalno farbat, tak je bar bilo kod mene... a zid od cigle ili kvadrov je pravi zid....

Dali mi možeš reći,koliko je debel taj zid,koliko bi m2 tih kvadrov betonskih bilo novaca i jel taj zid štit od hladnoće/ne pušta toplinu van iz prostora,naravno ne može 100% zadržati toplinu ali barem da može održati nekih 10-15 stupnjeva po zimi.
E da jel je taj kvadrov zid otporan na vlagu?:(rofl):
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Imaš na njuškalu čekališta po 50 eura tak da ti se ne isplati radit sam jer jedna pocinčana cijev od 6m košta 240kn a trebaju ti barem 3.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Istina...meni treba za 20 cekalista tocno 372m÷6m cijev=62×240 kn=14880...
Jel znate gdje ima za kupit betonskih rešetki za krmače širine 2 m dužina nije bitna.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
budem ti itzmjeril i izracunal nisam sad soma pa ti javim, ja imam tak pregradne zidove u stali a i kvadar ti je šuplja betonska cigla... javim ti kad izracunam..........
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
trebam savjet.... krmaca ima odojke, oprasila se pred tjedan dana.... i sad se tjera, kakvo je to tjeranje i dali je smijem pripustit ili ne?
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Moj savijet ti je bolje ne jer se zna dogodit da izgubi mlijeko. Zabiljezi si sad i taman dok buš odbijal odojke ju pripustiš.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Dečki jel netko zna gdje ima za kupiti hormone za izazivanje estrusa kod krmača,(hormoni se zovu P.G. 600).U Bjelovaru nemaju :mur:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
U slobodnoj prodaji nemaš više toga za kupiti.Probaj sa nekim veterinarom dogovoriti . Ili ak prolaziš kroz Varaždin navrati do mene :icon_e_smile:
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
U slobodnoj prodaji nemaš više toga za kupiti.Probaj sa nekim veterinarom dogovoriti . Ili ak prolaziš kroz Varaždin navrati do mene :icon_e_smile:

Jel budu radili kakve druge vrste tih horomona?
Jel ti imas kakvu trgovinu ili si vet. kad imas toga? :icon_keel:
:D: :)
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Neznam jel ti je sad već kasno :(giggle): al sad sam tek videl. Zove se Veterinarska stanica Nova. Mislim da to neki privatnik drži. Adresu neznam napamet probaj googlat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh