• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Da li je netko zainteresiran za neraste mangulice starosti od 2 mj do 3 god. imam ih 10 kom.
 

zagorac

Novi član
Tu od
10 Ruj 2015
Poruka
1
Poštovanje,
molio bih savjet. Imam prasad staru nešto više od 2 tjedna. Prije nekoliko dana jedno ne može stat na zadnje noge, sada se isto dogodilo s još jednim. Inače sve je u redu, krmača ima dovoljno mlijeka i zdrava, prasad dobro napreduje i nikakvih drugih problema nisam primjetio.
Može neki savjet o tome o čemu bi se tu radilo i kako ako je moguće da doma primjenim neko ljećenje.
A veterinar je rekao neka pratim par dana što će se događati.
Hvala.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
To ti može biti u vezi sa živcima. Da ne jedu slučajno uz krmaču ili im daješ neki jači predstarter.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Možda ih je krmača stisnula malo pa nemogu na noge,meni se to zna dogoditi..
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
18.09. smo štrovili nerastove i jedan od 200 kg star preko 3 godine završio u kafileriji.
Kada se probudio malo je prošetao i počeo drhtati. Legao je a iz usta mu je curila krv, malo se zadrmao, raširio noge i uginuo.

Da li je netko imao ovakav ili sličan slučaj?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Koja je rasa bio. To se voli desiti pietrenima i njihovim križancima. Znam za dva takva slučaja i štroijo ih je veterinar.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Koja je rasa bio. To se voli desiti pietrenima i njihovim križancima. Znam za dva takva slučaja i štroijo ih je veterinar.

To je veterinar za..ebo! Prejaka narkoza, a "budio ga je najvjerojatnije s čistim kofeinom! To mu srce nije moglo izdržati!
Tako je meni uginuo pas nakon katastracije...
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Rasa je mangulica (čistokrvna)
Štrovio je veterinar, ali ga nije budio, probudio se sam, napravio par koraka i to je to.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Kako misliš promjenio, počeo davati friški ili neki drugi stari. Smanji im malo obrok i dodaj npr. soje čiste, kostovita ili nečega što ima jak miris kao što je onaj neki prašak što ima miris na čokoladu i vaniliju.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Pozdrav poljoprivrednici!
Ima vijetnaske krmače (2),sad bi im htjeo kupit nerasta pa sam si razmisljo dal bi im bilo dobro kupt crnog slavonskog ili mangulice ili bi bilo bolje da bude vijetnaske pasmine i dal netko zna koliko vijetnamska krmaca nosi male dal nosi ko i normalne svinje ili krace unaprijed hvala?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Mi smo počeli kupovati Inberg. Za sada najjeftiniji i koliko vidim gice ga dobro jedu pogotovo tovljenici.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Bok dečki. Iskustva nemam, jer ovu god prvi put hranim svinje. Imam dve prasice ili ti ženske svinje. Imaju oko 170 kg i jedna se je počela terati jučer drugi put, a ova druga koliko ja znam nije do sad. E sad me interesira koliko dugo od početka teranja ju mogu klati da ne smrdi meso ili to nije istina? Čuče su im stalno crvene, koliko sam čitao to je od toksina u hrani. Da li ti toksini smetaju za ljudsku ishranu od životinja koje su konzumirale takvu hranu ?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pitao sam veterinara za tjeranje i klanje, rekao je da se može klati kada se tjera samo meso mora ostati vjesiti jedan dan da se ocjedi i drugi dan se radi.

Što se odnosi na otečenost od mikotoksina to i mene zanima jer imam jednu takvu.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Za ljudsku ishranu mikotoksini nemaju stetno djelovanje kao ni na kvalitetu mesa, mikotoksini su ti stetni za reproduktivne organe kod krmaca.

Također kaj se tice tjeranja i klanja krmaca, netrebas uopce voditi brigu oko toga. Mi vec 20 koljemo krmace i nikad nismo pazili da li se prije klanja krmaca tjera ili ne a tjeralo ih se ohoho... Nikad nismo primjetili da meso nije bilo dobro.

Eto to su moja iskustva...
 

Najnoviji postovi

Na vrh