• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Da li tko koristi inberg koncentrate?

Ja sam odhranil turu za Božić sa Inbergom jer sa Sanom sam stalno imal problema oko proljeva i bez ikakvih problema je bilo. Ranjenike sam isto jesenas hranil sa njim. Barem da sam ranije počel.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Tražim alternativu sanu a i čakovečkoj,jer sano ne jedu i slabo napreduju,a čakovečku jedu ali isto ne napreduju baš...

dado koja je cijena inbergu,nisam našao na netu?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Tražim alternativu sanu a i čakovečkoj,jer sano ne jedu i slabo napreduju,a čakovečku jedu ali isto ne napreduju baš...

dado koja je cijena inbergu,nisam našao na netu?
Kaj koristiš od TSH Čakovec? Koju smijesu?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Pigolino / 5 kg = 35 kn (odojci do 10 kg težine)
forte pigo/ 20 kg = 154 kn (do 30 kg težine)
perfekt pig / 20kg = 136 kn (za tovljenike do 110 kg težine)
Ima još Big Pig (vitamini) = 5 kg 56 kn (ovo tovljenici jedu kao ludi a miriši cijelo dvorište).
To je ono šta smo koristili od jesenas.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Pigolino / 5 kg = 35 kn (odojci do 10 kg težine)
forte pigo/ 20 kg = 154 kn (do 30 kg težine)
perfekt pig / 20kg = 136 kn (za tovljenike do 110 kg težine)
Ima još Big Pig (vitamini) = 5 kg 56 kn (ovo tovljenici jedu kao ludi a miriši cijelo dvorište).
To je ono šta smo koristili od jesenas.

Tim redosljedom si hranio i nisi imao problem sa proljevom kod prasadi?
Ja sam koristio sano program i svaki put sam imo problem s proljevom!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Da tim redosljedom. Napisal sam da sam zbog proljeva odustal od Sana. Ovi vitamini su dobri kad hrana dobi miris kao šta je bila lanjska kukuruza. Ima toga još od njih ali nije mi trebalo pa nisam se ni interesiral.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
koristio sam baš smjesu za odojke...ne koncentrat,rado jedu jer je krupnije granulacije,ali nisam sretan sa napretkom...ruku na srce,sad mi palo na pamet,nisam ni gledao rok trajanja!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
I ja imam par pitanja u vezi nerastica,kaj sve treba imat nerastic od papira da bi ga mogel prijavit i da skace na krmace bez da se sekiram dal bude tko naletel,što sve treba proci,uskakivanje i koje sve pretrage? Prije nisam razmisljal o tome jer nismo ga tolko koristili,naravno i drugacije se prodaju nerastici sa papirima nego bez njih
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Nemože se samo tako nerastić prijavit za testiranje
1 krmača mora bit več testirana za nerastovsku majku
2 nerast mora isto bit testiran sa vrunskim rezultatom
3 znači kad se takav par upari dok se oprasi krmača treba leglo prijavit na HPA
4 do mjesec dana starosti ih treba tetovirat iz legla se mogu ostavit 3kom
5 sa 25 kila se nerastići stavljaju u test
6 znači vaganje,brojenje sisa min 14,pregled tetisa i vanjskog izgleda
7 nerastić se hrani do min 95 kila,starosti 5- 5,5 mj, tad se prijavljuje za testiranje
8 tad dolazi stručna osoba i HPA na testiranje to znači
9 vaganje,mjerenje na 3 mj laserom leđne slanine
10 vađenje dlake za uzorak na malignu hipertermiju stes osjetlivost
11 ti svi podaci idu u središnju bazu HPA u Zagreb
12 tu se ti svi podaci ubace u kompljuter gdje se uspoređuju sa svim testiranim nerastićima u toj grupi
13 nakon toga nerastić dobiva svoj blap ,svoju ocjenu .ak je kvalitetan prolazi test ak ne ,pada
14 onda se prijavljuje veterinaru za vađenje krvi,pretrage na brucelozu i aujecki
15 ak je nalaz negativan može u raplod to znači
16 prenos vlasništva,rodovnik
17 umatičavanje u hpa
troškovi testiranja
30 kn testiranje
90 kn pregled na malignu
prijenos vlasništva 50 kn
rodovnik 100 kn
vađenje krvi
bruceloza 160 kn
aujecki 120 kn
eto to je par sitnica da bi se nerast mogo legalno držat
inače ako ko treba nerastiće pasmine duroc,yorkshir ili landras ja ih proizvodim
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Bome par sitnica,lijepo si ti to nabrojil, ako možeš molilbi dami napises u inbox cijene pojedinih nerastica
 

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
Evo slavonci tko je u prilici da dođe poslušati koju pametnu. Imamo i zastupnika za Fanon u Đakovu, ali više o tome u inbox, bez reklamiranja :) .
 

Prilozi

  • Cibo plakat 1.jpg
    Cibo plakat 1.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 77

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Sve je to ljepo kaj ste nabrojali... imam pitanje, ja kad sam kupil nerasta rekel mi je veterinar da nerast koji je na gospodarstvu za vlastite potrebe(dakle samo za svoje krmače) netreba imat rodovnik ni ništa osim testa na brucelozu i aujeckog i da ak nejdem s njim okolo po selu da se niš ne brinem jer mi nemre niko zabranit da ga ja imam doma u svom dvorištu za svoje potrebe. Kolega čižmeškin jel to sad na kraju kaj mi je rekel veterinar istina ili ne? zanima me da nebum nadrapal od kakve inspekcije...
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Nije istina.Nerast mora bit testiran ak se koristi i kao probač.Ni sa testom se nesmije nerast pripuštat na krmače od drugih uzgajvača,nego samo za potrebe vaše farme.Inače ak je zajeban inspektor kazna je 5000 kn i štrojenje nerasta u roku 2 tj,ak je malo blaži onda je opomena i štrojenje.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
kakvo je to sranje u našoj državi, jedni pričaju jedno, veterinar drugo, ovi u savjetodavnoj treće i tak u nedogled, a svi primaju plaču a niko niš nezna... Fala na savjetu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Krasni su. :icon_mrgreen:
Zanima me koja je svrha prikraćivanja repova.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Bem ti drzavu kad ne daju svinjama da se seksaju bez papira. Tako ce i nama za 20 godina. Prvo zahtjev pa hop na zenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh