• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Da sam bil pametan i da sam znal ono kaj sad znam, trebal sam otiti i prije sad bi već bil pravi canucks, jer se sad malo teže dobivaju papiri zbog niske cijene nafte a alberti je ona glavna industrijska grana (dok se vozim do farme vidim bar 100 pumpi za naftu po poljima).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, vidim po govoru da si tu negde iz Podravskog kraja, dal sam u pravu??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh sad vidim tek....ajd baš mi je drago da se stari članovi ponovno aktiviraju!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Injekcije IVERKTINa kako se daju ? Treba koža nabubriti ili može kao npr vitamini ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Šta volim te stručne nazive, još kad bi ih razumio. Znači da nabubri, ne daje se u mišić, meso ?
Šta ti znači ovo canucks ?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Lijepo veli covjek, ispod koze to znaci da ne ide u misic. A sad da li ce nabubriti ovisi koliko si spretan sa davanjem injekcija pod kozu :)
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
canucks je naziv za kanađane isto kao za amere jenki (yankee). BTW većina antihelmetika (antiparazitika) ide ispod kože ja jedino za dectomax znam da se daje u mišić (intramuskularno)
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Kada daješ Iverktin nastoj da ti igla bude što više vodoravno, a dubina otprilike pola centimetra.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Meni sada treba za šugu. Znam kak se to daje. Več sam tak cjepil sa nilvermom.
Fala svima.
mikula a ja mislio da je to kao neki kulak ili tak nešta.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Našel sam još neke slike na kompu

Mladi nerastovi, nisu birani prema BLUP-u ili nečem sličnom već samo zbog boje kad nam služe jedino za stimulaciju





Dva stara "dečka" crni je nažalost preminul od starosti ( 7 g.)





Nazimice







Boksovi s krmačama (gestacija) gdje su nam krmače nakon utvrđivanja bređosti (cca 28 - 30 dana) pa do odlaska u prasilište. Slikano je od ulaska u objekt i na jednoj strani je 8 boksova a na drugoj 12.





"dekle"





 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Pripustilište, imamo 6 linija i u svakoj je po 88 mjesta a sa svake strane su boksovi za krmače (bolesne bređe, koje se nisu natjerale do 6 dana od zalučenja, koje nisu ostale bređe itd) i nerastove.





 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Mi dobivamo gotove nazimice s druge naše farme i one su teoretski F1 (landras/jorkšir) ali je to toliko iselektirano da ne liči baš previše na pravu F1 kombinaciju, genetika je američka PIC, a tu imaš točno opisano koje sad dobivamo http://www.picaustralia.com.au/pdf/Camborough42-041207.pdf starije krmače krmače je isto PIC genetika ali starija linija (277).

Sjeme koristimo isto PIC a radi se o križancu bijelog piatrena i duroka
http://www.thepigsite.com/focus/pic...ar-the-ultimate-combination-in-swine-genetics
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Objekti Stočara u Varaždinu gdje drže nerastove je hotel de luxe kategorije naspram ovih objekata gdje se drže nerastovi.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
ovo gdje su dva mala nerasta (i ona tri meishana) je u izdvojenom objektu tj. karanteni. oni koje koristimo su unutar pripustilišta. A i ovo je relativno stara farma (1997 g. ) pa je napravljena prema tadasnjim standardima.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Oče biti kakvih posljedica ako iverktim ode u meso ili neće vrijediti cjepivo ?
Nerasta nisam baš mogao smiriti, čim osjeti iglu pomakne se, pa sam ga piknuo malo dublje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh