• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
9e21b25cd75804a6761de45925d1853e.jpg
9e333a81bcd6aab7cc10f018971ea53c.jpg

Evo napokon 13komada svi živi i zdravi

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Malo si se bio uskuko kako je neplanirano a vidis da je krmaca cestita...
Nek su korisni....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
A sta reći bila gotovo mjesec dana sa nerastom i baš onaj dan kad je rodjo došao po nerasta da prasne njegovu krmacu izgleda da je roknujo i moju koji tren prije [emoji12]

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Našao sam na netu podatke HSC-a o proizvodnim rezultatima farmi na kojima HSC vrši kontrolu a u zagradi su rezultati za prošlu godinu farme na kojoj ja radim

- broj živooprasene prasadi po leglu 11 (13,2)
- broj odbite prasadi po leglu 9,43 (11,8)
- ukupni broj odbite prasadi po krmači godišnje 20,74 (28,3)
- međuprasidbeno razdoblje 148 dana (145)
- indeks prasenja 2.2 (2,4)
- laktacija 28 dana (25)
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Danas sam gledao odojke za hranit. Krmača je Jokšir, ali je dosta duga. Možda ima landrasa u sebi. Gazda veli da je pripuštena pod čistokrvnog Landrasa. Praščići su ljepi nema se kaj za reči. Ima među njima par komada koji imaju crne pjege, ali su žučkasti sa crnim pjegama. Da li tu ima još nečeg ili piatren može biti žučkast sa crnim pjegama.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Tu je po meni i durok u igri

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Zato i pitam. Fleke imaju na Piatrena, al boja je vjerovatno od Duroka isto. Ima ta prasica vjerovatno svega u genetici.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Ako nabaviš te s durokom samo puno trave i šrota i nema problema. Travu jedu bolje nego krava.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Svaki drugi dan kosim dijetelinu i sad počinjem lucernu da mi je neka samoutovarna sa kosom mrak bi bio ali mala dosta od kubika ili dva

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Dragi moji svinjogojci, zbog zaposlenja u struci nakon 5 godina nezaposlenosti, u svinjcu je rasprodaja , dakle krmaće neželim dati u klaonicu jer su dobre a znam iz iskustva kako je teško doći do dobre krmaće pa ako nekome treba nek me isključivo nazove na 095/ 39121-50 !!!
Imam 2 nazimice, i starije i mlađe krmače, 1 se trenutno tjera, 2 će se opet tjerati za 14 dana i to će odojci taman biti za Božić, 1 ima termin prašenja 23.6. i tako dalje... prase od 10-15 komada kako koja, ima landrasa, jokšira itd.
Znam da ovo spada u oglas/ponuda i nadam se da me neće nitko blokirati.
Pozdrav
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Dragi moj, gdje se zapošljavaš, koliko ti je radno vrijeme, imaš li terena? Ako ideš na osmosatno radno vrijeme, blizu mjesta stanovanja, mislim da ti ovaj potez nije za pohvalu. To što nabrajaš da imaš ujutro nahraniš za 10 minuta, a popodne središ sve ostalo što treba. Ovo ti govorim iz svoga iskustva. Ili će ti plaća biti tolika da je dovoljna za bezbrižan život.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Samo si ti to ostavi ako nebudes hodao po terenu..uvijek dobro dojde kad kapne koja kuna kad se prodaju odojci ili velika a z njima nema puno posla
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Ja sam na poslu osmosatno radno vrijeme i nekad duže i dežurstva wikendom i imam od 4-6 krmača oko 10 tovljenika i odojaka ko u priči nekako se sve stigne

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

vedraf

Novi član
Tu od
26 Ruj 2015
Poruka
18
Nakon dugo vremena ponovno (u biti ja prvi puta :) - moja obitelj je prije imala svinje) punim svinjce. Za početak nešto malo pa ćemo vidjeti s vremenom. Prostor sam uredio - okrečio pofarbao.... - spreman je za stanare.
E sada - kako nismo imali svinje godinama (ja sam bio još klinac), a više manje nemam koga pitati molio bih savjete.

Planiram uzeti 3 bekona kilaže do 100 kg - za njih mi je potrebno da mi do recimo kraja studenog imaju nekih 200kg. Znam da ovisi o prehrani , ali moguće ili ne? (prehrana - kukuruz, trava, sirutka osigurano - još nešto?).

Uz njih planiram uzeti 4 odojka (2m+ 2ž) za koji bi mi do kraja prosinca sredine siječnja imali nekih 130 kg vjerojatno (nije mi toliko bitno). Molio bih prijedlog oko sorte ili kombinacije sorti, kako bih od njih dvije ženske ostavio za krmače bitno mi je da su odojci kvalitetni.

Isto tako molio bih preporuku gdje nabaviti kvalitetnu robu (nalazim se u istočnom djelu zagrebačke županije) - teško je preko nekih online oglasnika nešto kupiti,a s obzirom na redovni posao ne mogu hodati po sajmovima pa možda nešto kupim a možda i ne - želio bih biti siguran da imam kvalitetne svinje budući da ću dio mesa plasirati u maloprodaji, a ostalo imati za sebe. Isto tako kad već ulažem da ne griješim na osnovama....

Hvala unaprijed na savjetima.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Ovo što pišeš za veće je ok. Uz sirutku oni će šibati bez problema. Za rasplod si uzmi nešto čistokrvno, po meni najbolje landras i onda križaš s čime hoćeš. Ima tu jedan član na forumu koji čak neraste daje u selekciju, ima i drugih članova koji ti se možda jave privatnom porukom. Imaš na Njuškalu jednog čovjeka iz okolice Siska koji isto ima kvalitetne svinje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh