• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150


Ovo su lanjski. Kupljeni 10. srpnja, prosječna težina 23 kg, zaklani 7. prosinca, teški 140 - 150 kg. Ovi su kupljeni sa 30 kg prosječne težine, 10. svibnja :)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
muvisel ili neki slican dodatak hrani sa selenom (becekasel, aminovitasel itd.)
kupio Muvisel i sad problema kako dozirati piše od 0,5-1 gram po svinji a za krmače 5grama valjda po danu kako da ja to izmjerom koliko bi to bio postotak u smjesi
ako svinja pojede 3kg smjese na dan onda bi trebao ići 1g na 1 kg ili 100g na 100kg znači ako moja mješaona drži nekih 350 kg za to mi treba 300g
dali mogu dodavati Muvisel krmačama prije poroda i u vrijeme odbiča ....
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Odbio sam prasce od krmače,danas ujutro sam primjetio da se grizu za uši i repove.
Kak to spriječit?
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Objesi im u obor lanac ili dva lanca jednog uz drugog, budu se igrali s njima kad lanac zvecka to im je zanimljivo i onda ga stalno navlace, tak imam ja, od kad sam obesil lance nisu se ni jednom pogrizli...
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Pozdrav da li se moze dati nilverm malim odojcima stari su dva tjedna..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Jer mi djeluju da su puni glisti pa zato inace im dajem nakon odbica

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Odojci stari dva tjedna ne mogu biti puni glista jer se one u dva tjedna ne stignu razviti, baš da se zaraze odmah čim se oprase.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
978
Kolege jedno pitanje za vas koji se duze bavite svinjogojstvom..Imam dvije svinje koje imaju oko 160/170kg,,one ce ici za svinjokolju u 11mj..E sad me zanima posto su vrućine koliko im davati na dan šrota da jedu.Koliko kg na njih dvojicu.Hranim ih ujutro i navecer srotom a preko dana djetelinom..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Daš im koliko mogu pojesti ako imaš dovoljno hrane..najbolje da nikad nisu hranilice prazne vec da imaju dovoljno hrane na repertuaru
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Samo što više zelenog i ništa im neće biti.Svinjac mora biti prozračan kad pripekne i ako treba više puta dnevno polijevati pod vodom.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
978
Svinjac je oblozen stiroporom i ima ventilaciju...Djetelinu jedu preko dana a dajem im 4kg srota ujutro i 4kg navece..Sad neznam dali je to pre malo za njih dvojicu
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Ujutro im daj manje, navečer više. Ja sam kod mojih primjetio da od jutarnjeg obroka ostane, a kroz noć kada je hladnije pojedu sve.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Dali je netko hranil svinje sa stočnim graškom, i dali je to dobro ili ne, tj. dali može zamjenit soju?
Bit priče je u tomu da mi jedna agronomka to preporučava na jednom komadu zemlje radi plodoreda, a kak on ima 20i nekaj % proteina zanima me kakav bi bil za svinje i dali može zamjenit soju...
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
za veće svinje ti može skoro upotpunosti zamijeniti soju dok za odojke djelomično. ja sam krmačama u laktaciji davao 25 %, ostalima 20% a odojcima 10% graška plus sačma da se dobije postotak proteina preporučen za svaku kategoriju.Dosta je jednostavan za proizvesti a kako možeš koristiti vlastito sjeme nije ni preskup, ako se dobro sječam ja sam izračunal da me košta cca 50 lipa po kg. Plus kaj unosi dušik i dosta razrahljuje tlo, ja sam ga jedne godine imal pola jedne parcele a na druga polovica je bila zob, kod oranja je bila ogromna razlika a i druge godine u kukuruzu se točno vidjelo gdje je bio grašak a gdje zob.
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Koristio sam ga dve godine i u nekim momentima i samu bez soje . U smesu sam mesao do 25 procenata za tov manje cca 15 posto . Koliko je to proteinski ne znam al sam primetio da ga manje vole nego punomasnu soju pa je i za nijansu manji prirast verovatno povezan sa kolicinom pojedene hrane .

Gajio sam ga ali sam se vratio na soju za stocnu hranu a razlog je sto hoce da polegne , cak i sorte koje se vode da teze polegaju , pa je i kombajniranje istog otezano i rastur je veci . U mome kraju rodi jednako ili manje kao soja a ima manje proteina .

Za mene je soja bolja opcija po rodu a i imam svoj extruder , za nekoga bi grasak bio mozda bolji ako soja ne rodi kao on .
 

Najnoviji postovi

Na vrh