• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Samo krmači dobro nabacaj štraje i pusti je na miru. Ako nije prijelom za par dana ona će se oporaviti.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Neće ona pobaciti zbog toga što ju noga boli. Samo je pusti na miru da se ne desi nešto gore s nogom. Osjeti koliko može tu nogu opteretiti kao i čovjek.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ako pomiče nogu nije pukla i zarast če što god bilo. Mi smo neke godine zaklali krmaču koja je normalno hodala ali kad smo šunku rastavili vidio sam da je kost bila pukla tko zna kad. Nemreš se svega ni sjetiti. Nebi ona jela da je nešto strašno u pitanju. To je samo moje mišljenje a ti napravi kako želiš.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Jel hrani neko svinje sa pivarskim tropom(ostatkom od proizvodnje piva), ili ako je hranio kakva su iskustva? čovjek mi ga daje besplatno pa me zanima...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Od kad za trop nisam cul!! To se je kod nas zvalo žlempa.. ostavljale su se bacve na cesti i kipalo bi se iz kamiona. To je za mene ko klinca bila ziva radost, to je tak fino mirisalo. Unutra su se namakali ringi od sporeta i resetke jer bi otopila onu mast..
Svinje su se gutile u tome, ali jel bilo kakve vajde od toga, nemam pojma. To su ljuske od jecma. Mislim da je to puno korisnije za krave. Iako i za svinje sigurno nije na odmet.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ako imaš veću količinu toga zatvori u one plastične bačve sa hermetičkim poklopcem ili limenu dobro zaveši sa najlonom odozgo i može ti stajati mjesecima. Hranjivo je jer se ne iscrpi sav škrob iz ječma.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ma i kod mene se veli žlempa ali sam napisal trop da svi razumiju. Vele da je vrhunski za svinje a sad jel je tak budem videl. Did Ivo kaj kad se to tak zatvori jel treba s cim tretirat ili je dosta da nema zraka?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Neki malo posole, ali nema potrebe, kada nema zraka nastupa ti mliječno kiselo vrenje kao u silaži i on se sam konzervira. Dok sam ja kupovao žlempu imao sam one plave plastične kante sa poklopcem na vakuum i stajao je duže vremena bez problema.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ok, imam takvih doma. Daj mi samo reci kak se pokazalo to u ishrani svinja? Iskreno ja sam mislil napravit dva tovilista i stavit unutra hranilicu sa smjesom i kopanj za napoj i žlempu, pa nek jedu koji kaj vole.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To sa pivarskim ostacima se nije baš pokazalo dobro kod mesa za sušenje, ljudi su isprobavali u okolici Buzeta pa se po tome meso lošije suši a isto kažu i za kruh. Mislim naravno ako se hrani samo sa time a da to dodaješ redovnoj prehrani mislim da ne bi trebalo biti problema.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
trop je koma za meso ako ćeš ga jesti špek bude žut odvratan neda se jesti.
Jednom probao užas
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ako želiš hraniti sa žlempom, odnosno jedan dio da bude ona moraš mješati sa drugom hranom.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Pa tak sam i mislil, kombinitrati trečinu tropa a ostalo suha hrana. Više bi hranil krmače i nerasta s tropom...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Ako neko treba vjetnamsko muško prase staro dvije godine za rasplod , dajem ga na poklon . Nalazi se u ZGDubrava. Javiti na PP .
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Zavisi kakvu imaš hranilicu i pojilicu. Ako je hranilica okrugla i na sredini 8 do 10 kvadrata dovoljno. Ako stavljaš valov uza zid onda više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh