• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Probaj da stalno imaju hrane, pogotovo u zrnu ako je moguće. Ja sam tako riješio problem kada su se moji grizli, vadili cigle, strugali malter, rovarili po svinjcu... Ujutro i popodne ih normalno hranim, a u među vremenu im bacim jedan amper kukuruza i ječma u zrnu i onda su se smirili. Dal' je to bio period kao kod djece kada zbog zubi grizu sve živo, ne znam, samo znam da nakon tjedan - dva takve prakse, vidio sam da više nema novih rana od griženja...
jeb. im. ja. mamu....
imaju za jesti smjesu koju pravim za male odojke sa sojom premiksom i sve drugo nece da ju taknu a slamu jedu ko ludi!.... bacim im sutra jecam u zrnu!

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Probaj objesiti komad lanca da ga grizu.
stavio dvihe kante od super 5 na špagu
pregrizli špagu sutra ide lanac!
da budem optimist od jučer se nisu grizli
dvoje sam mora odvojiti i jedan je ostao bez repa ali jje još sa njima i danas nisu ga grizli......

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,872
Prvi puta i ja imam probleme sa griženjem repova..ali nikad ih nisam imao toliko puno(13 komada) i te težine(35kg prosjek) sad je najzanimljivije što najmanji grize najvećemu rep..drugo leglo koje je 15 dana mlađe,tu nisam imao problema ali su i manje težine,3 ih je manje i ista je kvadratura kao i kod prvog legla..ali spasio ih je Božić pa sam si samo 4 ostavio za sljedeću godinu.
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Pokusaj propratiti situaciju . Obicno jedan ili dva pocinju problem a ostali kada osete krv nastavljaju . Te koji pocinju odstraniti iz boksa jer im se nista nemoze uraditi a da prestanu . lanac stavi obavezno .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,872
Otkad im ne sječem zube niti dajem vitamine nakon prašenja nemam ni čađavosti...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Objesi lanac, stavi im hranilicu, i dosta slame da im nebu dosadno... a kad ti se izlegu iduči odojci odreži im repove prvi dan i više nebuš imal takvih problema... a ove sad pošpricaj z naftom kad se budu grizli i kad ih nafta počne svrbit onda budu stali barem taj dan... Imal sam tih problema i onda mi je jedan kolega rekel da je to zato kaj im je dosadno i da je jedina preventiva da im odrežeš repove...
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Kolege sta od koncetrata dajete u periodu dok su prasici jos pod krmacom.
TO jest moji su stari 13 dana pa bi im nesto poceo davati.
Od ponude imam Sano,,Panent,,Bionim.
Sta vi preporucate
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,872
ovisno o broju prasadi...dajem im drugog dana,bacim po malo na pod kod krmače pa onda nju oponašaju pa onda bacim isključivo njima jer krmača bi se navukla na to i nebi ništa drugo jela...ako ih je više od 10 onda 2 pakiranja potrošim...ako i šta ostane,dam im u starter pa ga radije prihvaćaju..
inače nisam primjetio razliku sa i bez bonnija u prirastu...e da probao sam i sa pantom,on je granuliran pa nema prašine..samo ako se dobro sjećam 20kg je bilo oko 270kn...
točno bih mogao isprobati sljedeću turu sa pantom i sa inbergom i domačim čakovečkim..pa da vidimo što i kako...
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
134
Pozdrav, imam veliki problem sa krmacom poslije prasenja davao samo joj napoj sa hladnom vodom sa vanjske cesme kao i prije. Medjutim poslije 2-3 dana pocela je da kaslje ono bas nekako duboko kada kaslje ozvanja prostorija i cijelo dvoriste. Pa kada sam vidio sta sam napravio, poceo sam davati toplo. Ali 7-8 dan je izgubila apetit nije htjela vise ustajati i samo se trela. Sutredan je dosao veterinar i davao joj inekcije, temperatura joj je bilo 39,9 C. Bila je dobra jela sve, do iduceg dan kada se sve isto desava. Pa opet dolazi veterinar i ponavlja inekcije i ostavlja meni za sutredan da ja sam dadnem tada nije mjerio temperaturu. I opet poslije toga ponavlja se isti scenario dan poslije zadnje inekcije njoj se vracaj isto stanje. Dolazi trci put mjeri temperaturu nje nema daje novi terapiju i meni ostavlja za iduca dva dana. Kada sam to dao poceo sam da joj dajem obicni paracatamol to sam vukao nekih 5 dana poslije zadnje inekcije. Pa je morao dolaziti i 4 put veterinar tada je bila temperatura 39,7 i desava se sljedece poslije inekcija nekih 10-20 sekundi krmaca dobija udar, pada, glava pomodrila oci pocrvenele ali je uspijevamo spasiti polijevajuci vodom. Taj dan je ustala poslije 4 sata i sasvim sve normalno mislim nije bas ne jede sve ali sam vidio sta radije voli jesti Pa sam joj ugadjao. Veterinar mi je dao inekcije za tri dana i ostali mi je jos jedna za sutra. Sada se ja bojim da ce poslije toga opet vratiti na isto veterinar samo vice da je upala i ja sumnjam da je upala pluca ali on po meni ne daje adekvatnu terapiju za tu bolest. Prasci su inace kao bombone i ona stalno ima mlijeka.
 
Posljednje uređivanje:

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
134
Pozdrav, imam veliki problem sa krmacom poslije prasenja davao samo joj napoj sa hladnom vodom sa vanjske cesme kao i prije. Medjutim poslije 2-3 dana pocela je da kaslje ono bas nekako duboko kada kaslje ozvanja prostorija i cijelo dvoriste. Pa kada sam vidio sta sam napravio, poceo sam davati toplo. Ali 7-8 dan je izgubila apetit nije htjela vise ustajati i samo se tresla, nije od tada vise kaslje. Sutredan je dosao veterinar i davao joj inekcije, temperatura joj je bilo 39,9 C. Bila je dobra jela sve, do iduceg dan kada se sve isto desava. Pa opet dolazi veterinar i ponavlja inekcije i ostavlja meni za sutredan da ja sam dadnem tada nije mjerio temperaturu. I opet poslije toga ponavlja se isti scenario dan poslije zadnje inekcije njoj se vracaj isto stanje. Dolazi trci put mjeri temperaturu nje nema daje novi terapiju i meni ostavlja za iduca dva dana. Kada sam to dao poceo sam da joj dajem obicni paracatamol to sam vukao nekih 5 dana poslije zadnje inekcije. Pa je morao dolaziti i 4 put veterinar tada je bila temperatura 39,7 i desava se sljedece poslije inekcija nekih 10-20 sekundi krmaca dobija udar, pada, glava pomodrila oci pocrvenele ali je uspijevamo spasiti polijevajuci vodom. Taj dan je ustala poslije 4 sata i sasvim sve normalno mislim nije bas ne jede sve ali sam vidio sta radije voli jesti Pa sam joj ugadjao. Veterinar mi je dao inekcije za tri dana i ostali mi je jos jedna za sutra. Sada se ja bojim da ce poslije toga opet vratiti na isto veterinar samo vice da je upala i ja sumnjam da je upala pluca ali on po meni ne daje adekvatnu terapiju za tu bolest. Prasci su inace kao bombone i ona stalno ima mlijeka.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh