• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

I

ihorzic

Guest
šta će biti sa nama svinjogojcima , mljekari i ratari se udružuju a nama izgleda sve paše !!!!!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ma kaj bi nama sve pasalo...jedino kaj je sada dobra cijena odojaka i nema ih...nije ni čudo što ih nema...:gitarist:

valjda bude onih obečanih 360 kn po kramči poticaja pomoči svinjogojcima kak su obečali :shock:
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
ma kaj bi nama sve pasalo...jedino kaj je sada dobra cijena odojaka i nema ih...nije ni čudo što ih nema...:gitarist:

valjda bude onih obečanih 360 kn po kramči poticaja pomoči svinjogojcima kak su obečali :shock:

uhhh,to sam več otpisal kak bi mi to dobro selo.:prayer:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ako budu isplačeni svi zaostaci poticaja onda bude i to sigurno...joj bude to jako dobro došlo... :drinkers:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
bio u noćnoj jučer pa malo poslikal...

spavaju ko avioni...
DSC00474.jpg

DSC00476.jpg


drugi pak na nogaj...


DSC00486.jpg

DSC00485.jpg


i tovljenici koji idu uskoro na prodaju
DSC00481.jpg


a ova je slika sa prašenja pred 2 tjedna

DSC00465.jpg
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
imam jedno malo cudno pitanje:
dali netko nesto zna u vezi dodavanja umjetnog gnoiva uree u hranu svinja? moze i na PP
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
imam jedno malo cudno pitanje:
dali netko nesto zna u vezi dodavanja umjetnog gnoiva uree u hranu svinja? moze i na PP

da to ti rade frajeri stavljaju ureu u hranu za svinje i piliče brže svinje narastu urea skuplja vodu pa ga brzo nabilda to sam vidil na svoje oči gdje su stavljali ureu u tovu piliča pa vi jedite domače eko pile ili svinje jedan daje inekcije svinjama neznam kakve očito hormone za brži rast samo onima koje prodaje a sebi hrani posebno
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ali bitno je da svinje ne smiju na pašu.Da ne bi pojeli kojeg miša na pašnjaku...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
imam jedno malo cudno pitanje:
dali netko nesto zna u vezi dodavanja umjetnog gnoiva uree u hranu svinja? moze i na PP

ovo prvi put čujem...ahha koje su to gluposti...pa ja bi takvam odmah zabranil proizvodnju ...:x
 
I

ihorzic

Guest
ma koje gluposti to ti je živa istina , inače ja sam i peradar i znam da su moji jedni prijatelji to radili.
ja kad nisam imao pilića za svoje mušterije kupio kod njega i prodao , pa sam dobio po nosu od mojih mušterija.
kažu da se pile u pola upeklo , jednostavnoi nestalo.
kad sam ga stisnuo da mi prizna kaj je delal ondw je priznao.

Tak da ništa čudno i za svinje , jedino neznam kak se kod njih manifestira na mesu.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
da to ti rade frajeri stavljaju ureu u hranu za svinje i piliče brže svinje narastu urea skuplja vodu pa ga brzo nabilda to sam vidil na svoje oči gdje su stavljali ureu u tovu piliča pa vi jedite domače eko pile ili svinje jedan daje inekcije svinjama neznam kakve očito hormone za brži rast samo onima koje prodaje a sebi hrani posebno


zasto urea skuplja vodu????
sol bi trebala skuplati vodu (natrijev klorid NaCl)
a urea je dušik (N)
?????????
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zasto urea skuplja vodu????
sol bi trebala skuplati vodu (natrijev klorid NaCl)
a urea je dušik (N)
?????????

ja sam vidil da je stavil vreču od 50kg u mješaonu koliki je kapacitet bio i koliko je smjese bilo unutra neznam po meni cca 1000kg a sam prodavao kokuruz njima pa sam se nažalost svašta tam nagledal istina je da sol skuplja vodu i to sam čul kad je moj prijatelj prodaval jarca onda mu je dal soli da se jarac napije vode da ljepše izgleda i urea ti isto skuplja vodu
 

Najnoviji postovi

Na vrh