• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

I

ihorzic

Guest
sol se daje 0,2 % tak da se prek noći lepo napiju vode a da se ne u kenjaju poslje.
a ovo kaj je matija napisao nema veze sa mikotoksinima
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pa sad neznam baš da ih šopaju jer ipak je to otrov

OK mozda ne slavonci vec neki ljudi navodno sopaju svinje ureom..... nažalost i to meso prodaju poslije ljudima....
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
OK mozda ne slavonci vec neki ljudi navodno sopaju svinje ureom..... nažalost i to meso prodaju poslije ljudima....

ovo su sad teške optužbe za slavonce samo čekaj da ti se koji javi ,ne radi se to o regiji ili gradu to rade ljudi koji nemaju ni malo ljudskog dostojanstva ni morala kojima je profit na prvom mjestu a ne zdravlje ljudi ,na svu sreču po mom mišljenju to su pojedinci bar se tak nadam da nije večina ljudi toliko zlobno pokvarena...
 
I

ihorzic

Guest
Da nažalost možda je tako ja ih osobno ne poznam ali priča se svašta.
Za perad sam siguran jer sam već prije pisao o tome , znam da se daje sol pred isporuku i znam da su nekad prije rata kupovali u velikim mesnicama jeftini čvarci i davali pilićima , a vjerujte , to peradari najbolje znaju kako se kemija se vitaminima , antibioticima itd.
Čast iznimkama ali takvih je malo.

Eto dragi ljudi svašta se nađe na tržištu ali sam siguran da nije kao ono meso , banane itd uvezeno staro po godinu dana i čuvano u plinu.
 
I

ihorzic

Guest
Gnojivo Urea o to pričamo.

Evo još jedna informacija o urei - naime u ljetnim vrućinama na 200 lit. vode stavi se 5 kg urea i da vodiš kako su boce pića ohlađene .
Kao da je iz škrinje
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Gnojivo Urea o to pričamo.

Evo još jedna informacija o urei - naime u ljetnim vrućinama na 200 lit. vode stavi se 5 kg urea i da vodiš kako su boce pića ohlađene .
Kao da je iz škrinje


ZNAM! :)))))

ja sam prska pšenicu sa ureon nekih 20% ure-e nije lako otopiti 60kg na 300l vode da znas kako ti se smrznu ruke a i znam da se dodavala vodi prilikom izrade umjetnog snjega.....


sto se tice hranjenja svinja normalno je bilo u zagorju da su ljudi koi su imali vise svinja hranili ih sa gnojem od farmi pilića!!!!!!!! bljak!
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Danas sam htio kupiti odojke u Sisačkoj županiji, ali mi je prodavaoc rekao da mu je veterinar rekao da ako ih prodaje treba im se vaditi krv i dati na analizu što je skupo i traje 10ak dana. To mi je prvi glas o tome pa me zanima da li je to uopće istina i kako trgovati izvan vlastite županije. Pa nije to uvoz iz druge države?! :madmana:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Danas sam htio kupiti odojke u Sisačkoj županiji, ali mi je prodavaoc rekao da mu je veterinar rekao da ako ih prodaje treba im se vaditi krv i dati na analizu što je skupo i traje 10ak dana. To mi je prvi glas o tome pa me zanima da li je to uopće istina i kako trgovati izvan vlastite županije. Pa nije to uvoz iz druge države?! :madmana:

Ja sam iz sisačko -mosalavačke županije, a zagrebačka je 4km od mene i prošle godine nismo mogli trgovat bez vađenja krvi, neznam jel se kaj promjenilo. Ali zamisli ti gluposti čovjek iz Obedišta nemože vozit svinju u Popovacu na sajam (10km) sisaćko- moslavačka županija., nago mora u Kloštar ili Brege jer je to u Zagrebačkoj županiji A ima 21-25km :vragek:
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Od kad je ta regulativa sa tim vađenjem krvi ako se svinje prodajuu drugu županiju? To su markirane svinje?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
To je tako samo za Vukovarsko-srijemsku i Sisačko-moslavačku,jer su žarište svinjske kuge.Ostale su županije čiste navodno,pa nemaju obavezu.Krv se vadi samo pri transportu izvan tih županija.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Hvala, abrkili, to je pravi odgovor. Ako je nešto "tako" volim znati zašto je to tako. A koliko košta ta analiza krvi po grlu?
 
I

ihorzic

Guest
Točno je za Vukovarsku , Karlovačku i Sisačku i to traje oko 2 god.
Ništa čudno , iz pouzdanog izvora znam kako se moralo u pregovorima sa EU donjeti takva direktiva pa su što je najgori apsurd gore u Ministarstvu izvlačili šibice.

Eto nas je opalilo.

Ja bio na sajmu u Popovaći kad je tip iz Senja istrpao pun kamion robe kod jednog seljaka da povadi krv.

Pričekao je tjedan dana i dobio svoje odojke - inače se ništa ne plaća.

Zato ovi na rubnim djelovima caruju , naravno tko zna, i prodaje se na crno za more na veliko samo drugim putom.

ŽALOSNO ALI ISTINITO.
 

Najnoviji postovi

Na vrh