• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

I

ihorzic

Guest
Nece mi prodati! :-( grrrr

Svaki veterinar ako si dobar sa njima ti ima viška koji im nisu više po volji ili duže nove , pa pitaj njih - nemaš kaj izgubiti:?:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Možeš ih uštrojiti i običnim žiletom. :gitarist:

to sam i ja mislio...
čak sam cuo da ako ih stroiš kad imaju 4-5 dana da ne treba kljesta ni zileta samo iščupaš..... naravno moraš zarezati posla sam Mail jednoj firmi pa da vidimo
bit ce papreno....
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
to sam i ja mislio...
čak sam cuo da ako ih stroiš kad imaju 4-5 dana da ne treba kljesta ni zileta samo iščupaš..... naravno moraš zarezati posla sam Mail jednoj firmi pa da vidimo
bit ce papreno....

imam ja 1 emuskulator viška pa ti ga mogu prodat.
 
I

ihorzic

Guest
kaže mi bratić da prodaje odojke po 18 kn - još uvjek dobra cijena
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
U apoteku.. Jednokratni skalpel košta 10-ak kuna. Nemoj se sam upuštat u kastracije.Nije to kako treba dok mu ne daš i antitetanus i antibiotik...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
U apoteku.. Jednokratni skalpel košta 10-ak kuna. Nemoj se sam upuštat u kastracije.Nije to kako treba dok mu ne daš i antitetanus i antibiotik...
Kastrirao sam ih na stotine bez antibiotika i bez antitetanusa i nijedan mi nije krepao.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Kastrirao sam ih na stotine bez antibiotika i bez antitetanusa i nijedan mi nije krepao.

jao si ga onom koji ima takve svinje da prilikom kastracije treba cjepit svinje antibiotikom i antitetanusom:madmana:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
U apoteku.. Jednokratni skalpel košta 10-ak kuna. Nemoj se sam upuštat u kastracije.Nije to kako treba dok mu ne daš i antitetanus i antibiotik...

ma nema tu antibiotika niti antitetanusa samo prasak za rane i jod za dezinfekciju prije rezanjai nista vise ...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
ma nema tu antibiotika niti antitetanusa samo prasak za rane i jod za dezinfekciju prije rezanjai nista vise ...
Jednostavna tehnika: opereš saqpunom, osušiš čistom krpom, namažeš alkoholom ili povidonom, kastriraš i u rupicu (ranu ) štrcneš malo povidona. Uspjeh zagarantiran! :gitarist:
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,143
imam problem:krmaču sam pod nerasta pripustio 18.12.2011. i prije 10 dana se trebala prasiti ali nije,jel netko zna što bi bilo
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
imam problem:krmaču sam pod nerasta pripustio 18.12.2011. i prije 10 dana se trebala prasiti ali nije,jel netko zna što bi bilo

kume bit ce da ti nije ostala bređa, sumljam da je 10 dana prenesla, jel su joj pocele cice rast, jel ima trbuh tj jel se vidi po njoj da nosi
mene je jedna tak grdo premazala, isto sam misilo da je bređa ostala, kolega i ja ih pripustali nekak u isto vrijeme.. i kak je vrijeme prolazilo ja njega pitam pa dobro jel tvoje imaju sta veli ev se bas prije tjedan dana oprasile a moja sam spava u boksu, reko neces vise mila.. malo ju nasopo da dobi kilaze i u kobaje :)
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
imam problem:krmaču sam pod nerasta pripustio 18.12.2011. i prije 10 dana se trebala prasiti ali nije,jel netko zna što bi bilo

tak je točno i moja.pripustio sam ju 21.12.2011 isto se trebala oprasiti ali nije.
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Ako krmaču previše hranite, ona se udeblja i neće tražiti nerasta tj. neće se ni preganjivat, a ako ju hranite sa cca 2 kg kvalitetne hrane dnevno ona bude u rasplodnoj formi i goni se redovito svaki ciklus. Pri takvoj hranidbi krmača kad ostane bređa počinje se debljat (popravljat) pa se može na vrijeme uočiti dali je bređa (suprasna).
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
imam problem:krmaču sam pod nerasta pripustio 18.12.2011. i prije 10 dana se trebala prasiti ali nije,jel netko zna što bi bilo

pa jel izgleda kao da se treba prasit?
trbuh,cice natečene,strga jel joj velika,jel radi gnjezdo,
Nemo se ljutit,ali kak znaš da se i tjerala kad si ju pripustil?
pošto nisi videl da nije bređa,a ljepo se vidi oko 19-21 dan poslje,pripusta jel se tera ponovo.a dva i pol mjeseca kad je bređa vidi se,na njoj i na ponašanju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh