• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

I

ihorzic

Guest
treba krmačama uskratiti hranu kad šute 3,5 mjeseca i onda se preganjaju ili ih pod nož najbolje
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Mi kupili mladu krmaču,oko 35kg,landras-pietren,kupili smo i sano premium koncentrat i imamo kukuruz,mislio sam jos i posije kupiti te to mijesati...s koliko starosti ili tezine bi se mogla krmača početi tjerati i kada ju pripustiti?
da li jos sta od hrane nabaviti?
sto trebam od papira imati posto imam OPG i mislim imati krmacu za proizvodnju odojaka za vlastite potrebe zasada. Da li svinju treba cijepiti i kada pošto markicu na uhu nema nikakvu?
zahvaljujem
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Preporuka je za prvi pripust 80 kg težine i 8 mjeseci starosti, što znači da ju trebaš hraniti skromno, da se ne utovi i ode u iberkilažu što može dovesti do izostanka tjeranja.Ja hranim svinje za tov i nikad mi se ni jedna krmača ne tjera. To što nema markice već je pomalo problem, probaj se dogovoriti s lokalnim veterinarom, obično su spremni pomoći.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Nemoj je pripuštati dok nema barem 100 kg, samo više.. Može se ona tjerati i sa manje kila ako je dovoljno stara, ali nije to još dovoljno fizički razvijeno prase da bi od nje postala prava krmača..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
sad vele da je cijena dobro opala svinjama

Odojcima da ali bekonima nikako nit bude. Ko je mislio punit toviliste taj je vec sve rijesio i prašćoke već dobro napreduju.
 
I

ihorzic

Guest
Šta misliš na koliko će se zaustaviti cijena jednim i drugima Kićo ?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Odojci ce pasti ko i svake godine jer se uvijek ponavlja ista prica al nece onako drasticno kao sto je znalo bit da odu na 10 ili cak ispod. Razje*** je stocni fond i osjeti se manjak rasplodnog materijala. Moja prognoza odojci ostaju na 13-15 kn za kg.
Bekoni se krecu 13 do 14 a prognoze tovljaca za jesen su vrlo optimisticne te se nadaju cijeni 15kn za kg. Imaju oni svoje razloge za ova ocekivanja no vidjet cemo.
 
I

ihorzic

Guest
ja kad naletim u tvoj kraj plačam rundu odma kićo i da nabavi mi negde bređu krmaču ili nazimicu
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Krmače ( 6 kom)imaju uskoro termin za prašenje dali je tko od vas davao oksitocin za trudove i izbjegao prašenje po noći, savjeti molim na pp.
Hvala!!
 
I

ihorzic

Guest
Krmače ( 6 kom)imaju uskoro termin za prašenje dali je tko od vas davao oksitocin za trudove i izbjegao prašenje po noći, savjeti molim na pp.
Hvala!!

Što je pjesnik htio kazati sa "PP":?:
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
A htio je reći da se boji neke stvari javno kazati jer je brat na jednom drugom forumu za pse nešto slično objavio pa su mu došli doma iz društva za zaštitu životinja.....
 
K

Kočiš Čičak-Šoin

Guest
Imam 7 odojka za prodat,a nekaj čujem da je pala cijena..?I drugo,kome mogu prodat odojke..ak ima zainteresiranih..farma je u Zagorju.
 
I

ihorzic

Guest
A htio je reći da se boji neke stvari javno kazati jer je brat na jednom drugom forumu za pse nešto slično objavio pa su mu došli doma iz društva za zaštitu životinja.....

nemaš se kaj bojati ovde - sve je OK :supz:
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Nadam se da je sve ok!:)
Nego kako imate ograđen tor gdje Vam svinje idu van na luftanje?Moje svinje idu ujutro i popodne van iz svinjca obave nuždu vani i za oko pola sata idu natrag a kada ima trave za pasti ostanu i duže vani ali probile su mi žicu koja je već krpana sto puta i sada mi je problem treba ih čuvati da ne prođu van,čime je ograđen vaš tor, željezna ograda,drvena ili što drugo??
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Imam 7 odojka za prodat,a nekaj čujem da je pala cijena..?I drugo,kome mogu prodat odojke..ak ima zainteresiranih..farma je u Zagorju.

Ja sam iz moslavine a kupci za svinje su mi bili iz Zagorja!! Oglašavali smo na Vašim lokalnim radio postajama probajte i Vi. trenutno je kod nas cijena oko 15 kn ali nema se kome prodati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh