• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
prodani su po istoj cijeni kao što su bili i kod nas onda a to je bilo po 21 kn-oko sredine 5 mjeseca,a gospodin koji ih je kupio od mene susjedima je prodao po 25 i zvao me dali imam još :supz: Svaka čast!!
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Nadam se da je sve ok!:)
Nego kako imate ograđen tor gdje Vam svinje idu van na luftanje?Moje svinje idu ujutro i popodne van iz svinjca obave nuždu vani i za oko pola sata idu natrag a kada ima trave za pasti ostanu i duže vani ali probile su mi žicu koja je već krpana sto puta i sada mi je problem treba ih čuvati da ne prođu van,čime je ograđen vaš tor, željezna ograda,drvena ili što drugo??

Ima li itko kakav prijedlog o ogradi a da je svinje ne provale???
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Električni pastir bog nad bogovima za ograđivanje svinja. Ne treba nikakve armature nit slično.
 
K

Kočiš Čičak-Šoin

Guest
Ja sam iz moslavine a kupci za svinje su mi bili iz Zagorja!! Oglašavali smo na Vašim lokalnim radio postajama probajte i Vi. trenutno je kod nas cijena oko 15 kn ali nema se kome prodati...
Budem.I oglas bum stavil na stup,pa ako neko dojde dobro.Fala ti na javljanju..A zakaj je pala cijena,kaj neko zna?
 
K

Kočiš Čičak-Šoin

Guest
Prodao sam ih po 15 kn/kg...nisam mogo čekat,računi me stišću.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Takva je cijena trenutno i kod nas.

Noćas mi se oprasila jedna od krmača i svi praščići su živi i zdravi ali su crveni ko rakovi!! Tražim po internetu i nađem ono što sam davno čitala o uzroku crvenila pa evo stavljam link da i vi svi možete si pročitati

http://www.jelena-suran.com/predavanja/MIKOTOKSINI 2.pdf

Izgleda da su mikotoksini no zanima me i vaše mišljenje, odmah pri porodu svi su dobili dozu gentamicina u usta i nadam se da će sve biti u redu.:D
 
I

ihorzic

Guest
sad sam u dilemi - prodati ili ne svinje težine oko 80-100kg po dobroj cijeni ili hraniti i na kolinju dati po ko zna koliko
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pozdrav ekipa,
ovako doma imamo svinje za osobnu konzumaciju..nekad moji (starci) pripuste koju krmaču...u zadnjih 5-6 godina samo jedanput ili dvaput, pa nekaj ostavimo doma za nas, a nekaj i prodamo, ak nemamo doma odojaka onda u jesen kupimo nekih 4-5 kom...
Sad me zanima...aktivno razmišljam da si kupim nazimicu (ili još odojka) DUROK! Kakve su one majke, s čim ih križati da se dobiju kvalitetni odojci...navodno je meso od DUROKA dobro za sušenje. A inače jeo sam durok odojka s ražnja i bio je super. Možda su pitanja glupa, al nek netko nešto napiše ak zna više... Inače imam doma kukuruza, ječma...tak da imam čime hraniti...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pitanje za znalce svinja mi je bila bređa mjesec dana i onda se pojavil bijeli sirasti iscjedak ko male granule sira tak nešta slično dali je to svinja pobacila ili je nešta drugo jer još tak nisam do sada imal priliku nešta vidjeti...
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Pozdrav ekipa,
ovako doma imamo svinje za osobnu konzumaciju..nekad moji (starci) pripuste koju krmaču...u zadnjih 5-6 godina samo jedanput ili dvaput, pa nekaj ostavimo doma za nas, a nekaj i prodamo, ak nemamo doma odojaka onda u jesen kupimo nekih 4-5 kom...
Sad me zanima...aktivno razmišljam da si kupim nazimicu (ili još odojka) DUROK! Kakve su one majke, s čim ih križati da se dobiju kvalitetni odojci...navodno je meso od DUROKA dobro za sušenje. A inače jeo sam durok odojka s ražnja i bio je super. Možda su pitanja glupa, al nek netko nešto napiše ak zna više... Inače imam doma kukuruza, ječma...tak da imam čime hraniti...

imam trenutno 8 krmača duroka i jako sam zadovoljan njima,krmače su sve čistokrvne nerastovske majke pod selekcijom.ako vas zanima više informacija nazovite na tel 091 571 5177
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Pitanje za znalce svinja mi je bila bređa mjesec dana i onda se pojavil bijeli sirasti iscjedak ko male granule sira tak nešta slično dali je to svinja pobacila ili je nešta drugo jer još tak nisam do sada imal priliku nešta vidjeti...

Ako je iscjedak samo nije pobacila već sigurno neka bakterija, cjepiti!!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ako je iscjedak samo nije pobacila već sigurno neka bakterija, cjepiti!!
Ne cijepiti nego liječiti. Ako se radi o bakterijskoj upali. a vjerojatno je o tome riječ kad ima iscjetka, treba obaviti sustavno liječenje antibioticima što je svakako posao za ozbiljnog veterinara jer amaterski se može napravit samo još veća šteta, a troškovi lijekova neće imat smisla.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Kako se kod Vas kreću cijene odojaka i kakvo je stanje na tržištu???
Dali je tko poslovao sa mesnicom Kalinski u Vrbovcu,koliko se čeka isplata nakon dovoza svinja??
Imati ću za mjesec dana 30 kom za van a čujem da nije baš bajna situacija.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
ima tko kakve preporuke u vezi umjetnog osjemenjivanja krmače,naime naša krmača se počela tjerat pa bi htjeli potomstvo :)
kako ide narudžba sjemena,vidio sam da košta od 40-45kn,koliko košta veterinar te da li to možemo i sami napraviti?
vidim da se spominje uzgojna vrijednost te stres sindrom,pa ako mi tko moze objasniti sto to znaci i sto je bolje?

LP,
Velimir
 
I

ihorzic

Guest
ewvo kako mi se čini bit će dobar pazar sa svinjama za kolinje i božić
 
I

ihorzic

Guest
kod mene nema robe a priča se da su odojci 17 - 18 kn/kg , debeli 15 kn/kg i krmaće po 10-12 kn/kg
 

Najnoviji postovi

Na vrh