• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

I

ihorzic

Guest
Sad sam naučil još nešta novo u toj proceduri tehnologija napreduje hvala cizmesinkin...

Ja iskreno u tu priću ne vjerujem , što nije normalno da se sperma ubaci unutra sa temperaturom tijela svinje i drugo , zar nisu spermići aktivni i u punoj snazi na temperaturi 39 c.
Zar rodnica ili cervix ne izbaci prirodno van što nije u njenoj temperaturi
neznam i kažem to je moje mišljenje a volio bi čuti mišljenje nekog stručnjaka po tom pitanju.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nekad se tak radilo da se zagrijavalo na temperaturu 39 stupnjeva to sigurno znam i to unazad par godina a sad tehnologija u medicini napreduje ako su spermići aktivni na 18-19 stupnjeva ok neče izbaciti jer se malci zalete i oplode jajašce i to je to ...
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
pozz
neznam da li postoji tema o vijetnamskim svinjama pa ću tu napisati..
imam ponudu za kozu dva mala praščića pa neznam da li da to uzmem fora su mi baš htio bi ih uzgajati, e sad zanima me kakve su za jesti i to..?
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
ma jesu reko mi je vlasnik, a i po internetu piše da imaju kvalitetno meso i da nema kolesterola zanimalo me el ima ko na forumu svinjice..
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
To ti je zakon! I ja uzgajam samo jestive kućbe ljubimce. Ali vijetnamske svinje nemam, premale su mi :finga: .
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
ma i mi imamo prave svinje i ostalo al ovo mi iz fore nek ima po dvorištu svega al nek je korisno bar hh :))
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Nekad se tak radilo da se zagrijavalo na temperaturu 39 stupnjeva to sigurno znam i to unazad par godina a sad tehnologija u medicini napreduje ako su spermići aktivni na 18-19 stupnjeva ok neče izbaciti jer se malci zalete i oplode jajašce i to je to ...

oni postanu aktivni tek kad se zagriju na tjelesnu temperaturu,kad ih sa 2o stupnjeva ubacite na 40 dožive šok,zato se osjemenjuje sa sjemenom sobne temperature,a najduže žive ako se čuva sjeme na plus 16 stupnjeva.i garantiram da ostaju suprasne krmače ako tak napravite.krmača izbacuje sjeme ako se prerano osjemenjuje,treba znat odredit termin osjemenjivanja.2 puta dnevno se nerast pušta da otkrije koja se krmača tjera.znači ako krmača stoji ujutro osjemenjejuje se uvečer i drugi dan ujutro a ne odmah.govorim vam iz iskustva godišnje osjemenim preko 100 krmača.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo da malo osvježimo temu sa slikama...:)) ima robe...;)



DSC01659.jpg

DSC01657.jpg

DSC01655.jpg

DSC01653.jpg

DSC01650.jpg

DSC01647.jpg

DSC01646.jpg
 
I

ihorzic

Guest
svaka čast ja imam po starinski ali dobro je - evo i danas se oprasila jedna ima 8 komada
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Molim pomoč! Planiram sam raditi prasilište pa me zanimaju okvirne dimenzije dužina, širina, visina, visina prve prečke od poda. Ako netko ima sliku di se vidi dobro sa svih strana. U oglasniku mi se nijedno ne sviđa i mislim da sam mogu napravit kvalitetnije. Unaprijed hvala.
 
K

Kočiš Čičak-Šoin

Guest
Očekivao sam da će cijena svinjetine ić gore,ali nekak ne vidim da ide.Više izgleda da stoji..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kod mene je cijena isto 16-17 a ima i nekih koji traže i 20kn samo neznam koja bi budala dala za to 20kn da je svinja kvalitetna neka pasmina pa da si uzmeš za rasplod onda bi i dao tu cijenu ali ovak ništa za Božić bi mogle cijene otići gore onda če trljati ruke oni kji če imati za prodaju....
 

Najnoviji postovi

Na vrh