• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
jel mi mozes malo pojasniti?? kakve to ima veze s svinjskim jetrima?

svinja pojede zaraženi psečji izmet sa trakavicom,pa se poslje ta trakavica razvija u jetri svinje.To na jetri izgleda ko veliki bjeli tvrdi krugovi veličine i do 2 kn.Ništa opasno,jetra se baci i sve pet.imao sam na svojoj farmi unatrag nekoliko god.više takvih slučajeva.:partyman:
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
bez obzira sto svinjene idu van na pasu? jel se ona moze zaraziti s travom koju im daju? psi iz susjedstva ziher nisu tretirani protiv tih nametnika
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Svinje na farmama koje jedu "iz vreće" puno se teže zaraze od ovih "domaćih" koje jedu svašta.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dečki imam jedno pitanje koji se malo više bavite svinjogojstvom i koji se razumijete z tim..pitanje je možda malo glupo ali nema veze..kak vi hranite svinje tj.dali imaju stalno hrane za jesti ili jednom im date jesti i pustite ostatak dana bez hrane..jer neki kod nas kažu da ja bolje da imaju stalno hranu a neki kažu da im jednom daju jesti inek tak budu do drugog dana jer vele da se bezveze troši hrana i da im ne znači puno to što imaju stalno hranu
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ja im dam hrane koliko žele, trebaš ih naučiti da sve pojedu...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
zavisi na koje misliš?

-odojci i tov imaju stalno jesti u velikim hranilicama
-krmače i nazimice dobivaju dva puta dnevno( ujutro i navečer ), krmače sa odojcima negdje 8 kg dnevno, a ove ostale negdje 3,5-4 kg dnevno
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ma imam jednu krmaču koja nosi mlade sad več malo manje od mjesec dana i 3 za klanje ..ma i ja im dajem tak da stalno imaju za jest samo sam pitao tak iz znatiželje da vidim kak je bolje..matija pa kaj to treba i vagati kolko im hrane daš?to bome još nisam čul da neko važe kolko daje hrane svinji
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
to je sve u okvirima, nikaj se ne važe , znam kolko ima kg puna grablica , oko 1,5 kg ima puna navrh, a krmačama dajem negdje 2,5 grablice...tak da to tak izađe...je čuj dok imaš 40 krmača mora biti i rezultat, to su krmače sa leglima od 10-16 kom ( nekad i do 20 komada) no ne odgoji ona svih 20 , pa zato ona mora i pojest dosta hrane da ima mljeka...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
to je sve u okvirima, nikaj se ne važe , znam kolko ima kg puna grablica , oko 1,5 kg ima puna navrh, a krmačama dajem negdje 2,5 grablice...tak da to tak izađe...je čuj dok imaš 40 krmača mora biti i rezultat, to su krmače sa leglima od 10-16 kom ( nekad i do 20 komada) no ne odgoji ona svih 20 , pa zato ona mora i pojest dosta hrane da ima mljeka...

Pa normalno da treba znati dok imaš 40 krmača..i ipak treba nahraniti ajd u prosjeku 15 malih praščiča..ma mi mislimo nešto proširivat svinjogojstvo tak kaj bude bar nekoliko krmača..prije smo se imali i po 2krmače(za vlastite potrebe) ali onda smo prestali i sada nakon 7godina počinjemo nazad kaj bude nekaj za vlastite potrebe i nekaj se bude prodavalo..kak tu kod vas stoji svinjska mast?? Jer kod nas je dosta skupa a i velika je potražnja
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ma i kod nas je nema, svima treba za vlastite potrebe...neznam kak je cijena..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma i kod nas je nema, svima treba za vlastite potrebe...neznam kak je cijena..

Do kolko otprilike kg hraniš svinje??ma to je valjda manjak masti jer sve više privatnika odustaje je im se ne isplati pa nema onih pravih svinja iz koje imaš kaj masti i to kaj imaju to nije dosta ni za njihove potrebe..a ovi kaj imaju velke farme ti ih hrane do određene težine i opet nema masti baš previše..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
do 30 kg , znači prodajem samo odojke...a tov to imam za sebe i za susjede koji naruče unaprijed..svega par komada,ništa strašno
znači proizvodnja je bazirana na odojke ...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
do 30 kg , znači prodajem samo odojke...a tov to imam za sebe i za susjede koji naruče unaprijed..svega par komada,ništa strašno
znači proizvodnja je bazirana na odojke ...

Pa i mi mislimo odojke i najmanje 5 tovljenika za vlastite potrebe(ipak nas je 10 u familiji) i to bi trebalo biti to..trenutno preuređujemo svinjac tak kaj bude mjesta za sad bez problema za 2 krmače i 10 tovljenika..
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
ja sam mislio da je moja danas suprasnadva mjeseca kad juče zaurlala i nestaje ko podivljala i odem kupim sjeme ponovo i ona stoji ko ukopana i osjemenio je opet i sutra ujutro ču opet ak bude ludila za 21 dan ,kobaje nema druge
 
K

Kočiš Čičak-Šoin

Guest
Ljudi,koja je posljednja cijena za kg žive vage?
 
K

Kočiš Čičak-Šoin

Guest
Ima li tko špirijus da će cijena ići gore..bar do 20?
 

Najnoviji postovi

Na vrh