• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ima sad dosta odojaka a neka je mrtva sezona za prodaju pa sad kukaju jer niko ne kupuje a do Božića če biti preteški...
 
I

ihorzic

Guest
ja ispod 16 debele nedam , ono kaj ostane ženske budem pripustio i prodam od 2,5 meseca bređe i to je lova u proleće
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ima li ko iskustva sa hormonalnim inekcijama za gonjenje nakon koliko dana se pripušta nakon inekcije
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
od 3 -5 dana.

Da to je i meni poznato samo neznam zašto je vetrinar rekao od 5-11 dana dali neka druga inekcija trebal sam još koje mišljenje hvala i da napomenem od davanja inekcije je prošlo 8 dana ali tek sad kao da daje neke naznake gonjenju...
 
Posljednje uređivanje:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Turopolec Svaka 3 tjedna se tjeraju.

Fala na informaciji. Danas se počela tjerati tak da neznam jel može čekati do ponedjeljka za oplodnju. Ovo mi je prvi put da sam ostavil krmaču pa nemam baš nekog iskustva.:supz:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Stisni ju odozgora ili još bolje zajaši ako stoji i ne miće vodi ju odma kod dečka na oplodnju...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Turopolec, kad vidi i skužiš da se krmača buca, treći dan od toga ju pripusti. Tad je ona najplodnija i dobil budeš najviše odojaka. Tak ja uvijek radim i super je. Simptomi bucanja su ti da kruli stalno, da neće jesti, da stoji na mjestu i bulji u jednu točku i kad ju stisneš za slabine ili se osloniš na nju neće pobjeći nego stoji namjestu.
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
večer,danas mi nazimica treba da je 32 dan suprasna ,urlice kao da je kolju,08.12.2012 sam joj brata zaklao bili su stalno zajedno,dali netko ima kakav savijet,dali tuguje ili se tjera ,također stoji kad ju stisnem i rep gore,nakon koliko se može vidjeti ultrazvukom plod ,molim savijet,hvala
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
večer,danas mi nazimica treba da je 32 dan suprasna ,urlice kao da je kolju,08.12.2012 sam joj brata zaklao bili su stalno zajedno,dali netko ima kakav savijet,dali tuguje ili se tjera ,također stoji kad ju stisnem i rep gore,nakon koliko se može vidjeti ultrazvukom plod ,molim savijet,hvala

22 dan ultrzvukom po ovim sinptomima mogla bi se tjerati samo poslje pripusta 21 dan se ponovo tjera tebi je 32 probaj sjesti na nju ako stoji tjera se .....
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
hvala,ma to i mene buni taj 32 dan kako sad,nakom 21 dana kad sam ju stisao spuštala rep,šajoj je sad ko zna nadam se da je sve u redu ,jer ju je veterinar osjemenio sa dvije doze i to 10.11 i 11.11 ,dali znaš kolika je cijena ultrazvuku i na koji se način obavlja ,dali treba krmaču držati da doktor pregleda ili
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja sam ti to videl sasvim slučajno kad sam jedne godine kupoval neke odojke pa baš bila vetrinarka:rolleyess::heart:kad je radila pa sam se malo raspitival sječam se da je rekla od 22 dana imala je nešta kao za ljude izvana radi ultrazvuk neznam cijenu nazovi vetrinarsku pa pitaš ako rade...
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
evo da se pohvalim sa dvije vijetnamske svinjicee hahaha :lol:
 

Prilozi

  • DSC00935.jpg
    DSC00935.jpg
    37 KB · Pregleda: 149

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
trebala bi od susjeda kupiti odojka. znam ih. cisti, udredni. svinje su ciste, sve 5.
Hranjene travom, kuruzom, bucama, tikvama, jabukama, srotom i svime sto ljudi na selu daju svinjama... samo ne smjesom.

No neki dan su klali i sestra od mame odojka nije imala zdrava jetra.
Malo sam zabrinuta.

Sto moze biti uzrok nezdravih jetra kod krmace stare 1,5-2god??
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
trebala bi od susjeda kupiti odojka. znam ih. cisti, udredni. svinje su ciste, sve 5.
Hranjene travom, kuruzom, bucama, tikvama, jabukama, srotom i svime sto ljudi na selu daju svinjama... samo ne smjesom.

No neki dan su klali i sestra od mame odojka nije imala zdrava jetra.
Malo sam zabrinuta.

Sto moze biti uzrok nezdravih jetra kod krmace stare 1,5-2god??

obična psečja trakavica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh