• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

I

ihorzic

Guest
Dajte mi kažite koliko je put veterinara do vašeg imanje?

Kod mene je 40 kn a nemam ni pola km od ambulante , dok je ista cijena i 10 km dalje .

Drugo , kod mene će svakom susjedu naplatiti istu cijenu puta
nije baš u temi ali ,,.....
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Ja sam u jednom selu kod V. Gorice, 10-ak km udaljenosti. Ja sam mislio da je to puno skuplje, meni ovaj koji mi inače dovozi bicka uzme 120 kn.. Baš ću sutra nazvati stanicu u Gorici i pitati kak ide taj postupak. Jel se moram ranije najaviti da oni naruče sjeme ili imaju zalihu sjemena.. Još kad bi mogel birati bicka.. hehehhe
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja sam u jednom selu kod V. Gorice, 10-ak km udaljenosti. Ja sam mislio da je to puno skuplje, meni ovaj koji mi inače dovozi bicka uzme 120 kn.. Baš ću sutra nazvati stanicu u Gorici i pitati kak ide taj postupak. Jel se moram ranije najaviti da oni naruče sjeme ili imaju zalihu sjemena.. Još kad bi mogel birati bicka.. hehehhe
Daj molim te napiši koja je procedura. Ja sam isto 10-ak km od V. Gorice.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Daj molim te napiši koja je procedura. Ja sam isto 10-ak km od V. Gorice.
Najednostavnije vam je kupit sjeme u Križevcima,naručite poštom.poštarina vam je oko 70 kn,a doza sjemena je 40 kn.Sami si birate nerasta.Također si u Križevcima kupite i jednokratne katetere.Kod mene je put 2,5 kn po km.Inače si js sm osjemenjujem krmače.Također imate i u Sisku sjeme,u Sisku ima i jedan moj durok u centru.Ako vam trebaju telefoni dat ču vam brojeve.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Daj molim te napiši koja je procedura. Ja sam isto 10-ak km od V. Gorice.
Najednostavnije vam je kupit sjeme u Križevcima,naručite poštom.poštarina vam je oko 70 kn,a doza sjemena je 40 kn.Sami si birate nerasta.Također si u Križevcima kupite i jednokratne katetere.Kod mene je put 2,5 kn po km.Inače si ja sam osjemenjujem krmače.Također imate i u Sisku sjeme,u Sisku ima i jedan moj durok u centru.Ako vam trebaju telefoni dat ču vam brojeve.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Evo ja sam sad zvao veterinarasku stanicu u V. Gorici i kažu mi daje cijena osjemenjivanja krmače oko 200 kn, ovisi o udaljenosti.

Cizmesinkin, jel bi mogli napisati taj broj telefona gdje se može nabaviti sjeme u Sisku? Ti kakteteri su samo jednokratni ili se mogu više puta koristiti? Koliko vrijedi kateter?

Ja sam baš zainteresiran za sjeme duroka.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Evo ja sam sad zvao veterinarasku stanicu u V. Gorici i kažu mi daje cijena osjemenjivanja krmače oko 200 kn, ovisi o udaljenosti.

Cizmesinkin, jel bi mogli napisati taj broj telefona gdje se može nabaviti sjeme u Sisku? Ti kakteteri su samo jednokratni ili se mogu više puta koristiti? Koliko vrijedi kateter?

Ja sam baš zainteresiran za sjeme duroka.

Jednokratni oko 3 kn kom,gosp.Bugarin 098316007
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
kod mene u popovači je osjemenjivanje 180kn,samo se treba do 8h ujutro valjda naručiti. Čekam sljedeće tjeranje i onda idem tim putem!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Da ne plačate toliki novac za osjemenjivanje to možete i sami samo se treba malo informirati i imati volje inače dosta ljudi to rade sami zbog tih visokih cijena. Naručiš sjeme ili sam odeš po njega treba ga staviti u toplu vodu na određenu temperaturu i to je sva mudrolija šta se tiće pripreme ostalo je standard...
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Meni su rekli od 250-300,00 kn za dolazak u Lukavec. Treba se naručiti dan ranije. Ovo mi je prvi put da ostavljam krmaču pa ću zato vjerovatno prvi put zvati veterinara da vidim kak to ide a za dalje ću probati sam.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Cizmesinkin Puno hvala.. Čim se budu tjerale, zvat ću gospodina.

Ja ću pokušati s umjetnim osjemenjivanjem jer mi je puna kapa toga da mi se krmača jednom oprasi i onda više neće ostati bređa. Ja tu krivim isključivo bicka koji skače po raznim krmačama i sigurno mi na krmaču prenese brucelozu. Znači kad prvi put skoči na krmaču, ona uredno ostane bređa, oprasi se, odbijem odojke, krmača se tjera, ja je pripustim kad za cca 3 tj ona se opet tjera..

Da ne bi bilo zabune, nisam ja veliki proizvođač, 2 krmače imam.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Da ne plačate toliki novac za osjemenjivanje to možete i sami samo se treba malo informirati i imati volje inače dosta ljudi to rade sami zbog tih visokih cijena. Naručiš sjeme ili sam odeš po njega treba ga staviti u toplu vodu na određenu temperaturu i to je sva mudrolija šta se tiće pripreme ostalo je standard...

sjeme se čuva na 16-18stupnjeva i sa
takvim se direkt osjemenjuje,ne grije se.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
A bože tko ti je to rekao - da li si išao na tečaj za osjemenjivanje ?

Ja sam išao.Za Vas neznam.Probajte se ponovo opitat , kako se osjemenjuju krmače.To se nekad davno grijalo.Inače imam 50 krmača nisam amater.A i malo malo sam na nekom predavanju svinjogojaca, gdje dolaze predavači iz Danske i Njemačke, oni imaju od 3-11 tisuča krmača na farmi i ne griju sjeme.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Meni je moj veterinar rekao i uspješno oplođivao sa takvim sjemenom . Na sobnoj temperaturi i da može stajat 2 dana .
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Neznam vašu teoriju ali znam da se sjeme stavlaja 5min u vodu na temperaturu od 39stupnjeva sto ljudi sto čudi...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Sad sam naučil još nešta novo u toj proceduri tehnologija napreduje hvala cizmesinkin...
 

Najnoviji postovi

Na vrh