• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Evo popodne od umjetne oplodnje iz Varaždina oprasila 12, dok sam ja došao jednoga zagazila. Strogo sam pazio kada se tjera. A prije 14 dana jedna 7 komada od UO a toliko je prvi puta imala i od prirodnog pripusta. Znači ima grešku, ali ne zna što ju čeka.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Spomenuste nerasta kao preoblem jednom mali drugi puta veliki nije baš tak nemojte biti skeptićni ja imam 4 krmaće i nerasta imal sam starog još ga imam samo je bez muškosti i na zimu ide u kobasice sad imam mladog koji je več obavil poslove uvjek se može posložit da si mjenjaš neraste i podmladke krmaća a da puno ne gubiš a najbolja je solucija kobasica a pogotovo ko ima više krmaća sigurno se isplati jedino ko više voli umjetnu oplodnju da nema obaveza sa nerastom...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Nisam ja skeptičan prema nerastu. Imao sam ga desetak godina i bilo je problema sa nazimicama, one oko 100 kg, a on blizu 300. A mladoga su stare krmače odbijale od sebe tako da su mi dva skrenula nogu. A najgora stvar je škopljenje. Za to treba vojnička desetina da se obavi, a oko sebe više namam mlađih ljudi nego svi mladići mojih šezdesetih godina. Umjetno mi je veća zafrkancija od moga nerasta. A na šest krmača i dvije do tri nazimice nije ni cijena mala.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ma nije ti sad problem škopljenje vetrinar ga uspava ko malu bebu držati treba ali nema tu puno potrebne snage ,,,
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Kak veli kolega farmervg, veterinarka došla zveknula inekciju sve sama odradila,
bil je i asistent ali nije ga trebala.
ja nis htel blizu da nebi i moja stradala.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Pa da treba pripaziti dok ne spremi pribor da joj se ne omakne :(giggle):.
Popodne došli žena i ja u svinjac kod krmača kad ono prase skoro pa trči između krmača. Pustili krmaču u njen svinjac, prase k njoj i za sad ima 4 komada, a trebala se prasiti 17.10.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Dado javi što je bilo dalje. Koliko znam iz iskustva od skoro 30 godina, sve što je ranije teško preživljava.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Sve u redu. Kad se smjestila i umirila za par sati izbacila još 12 komada. Trinaesto prase normalno nije imalo sreće.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Na koliko dana računaš termin, na 114 ili drugačije. Obično se računa na 3x3, znači tri mjeseca )30dana) tri tjedna i tri dana.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
hranim svinje kukuruzom 80%, mekinje 20%, juce sam jedno od 55kg zaklao i premasno je, a sad geldam tablice kukuruz 8% proteina psenica 10, nije neka razlika, a ubjedjuju me da od mekinja budu nemasni, milsio sam kupovati sojinu sacmu ali mi izgleda preskupa, cijena kad se preracuna ukn, dodje oko 6kn, sta raditi, ako budu i tovljenici obako masni nece biti dobro
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Na koliko dana računaš termin, na 114 ili drugačije. Obično se računa na 3x3, znači tri mjeseca )30dana) tri tjedna i tri dana.

Da, na 114 dana. Malo je uranila ali nema veze. Sve je dobro zavrsilo
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
hranim svinje kukuruzom 80%, mekinje 20%, juce sam jedno od 55kg zaklao i premasno je, a sad geldam tablice kukuruz 8% proteina psenica 10, nije neka razlika, a ubjedjuju me da od mekinja budu nemasni, milsio sam kupovati sojinu sacmu ali mi izgleda preskupa, cijena kad se preracuna ukn, dodje oko 6kn, sta raditi, ako budu i tovljenici obako masni nece biti dobro
Nema tu šparanja. Hrani svinje po preporuci proizvođača smjese, bez razrjeđivanja i onda imaš najbolji prirast i financijski najisplativiju proizvodnju. Jedino ako želiš hraniti "po domaće" onda ulaziš u te kombinacije. Ali onda se oprosti od velikog prirasta i isplativosti proizvodnje.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Evo ,možda sam zadnji bedak ,al sam ovo napravio i uselio pred nekih mjesec dana. Nije mi namjera neka velika proizvodnja, čisto za sebe i ako bude kakav višak za van.Do sad su mi svinje bile u staroj štali, i sad imaju ak ništ drugo bolji smještaj.
 

Prilozi

  • DSC_0477.jpg
    DSC_0477.jpg
    62 KB · Pregleda: 487
  • DSC_0478.jpg
    DSC_0478.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 392

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Jako ljepo uređeno, ima tu dosta prostora, bude i za van dosta toga, ne samo za sebe :icon_wink:
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Tu ti je mjesta po mojem nekakvom rasporedu za 5 krmača+ tovljenici za doma.
Ova se oprasila prvu noć u novom stanu.Ova tri praščića čekaju "dan republike-stari"
 

Prilozi

  • DSC_0539.jpg
    DSC_0539.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 594
  • DSC_0540.jpg
    DSC_0540.jpg
    50 KB · Pregleda: 455
  • DSC_0541.jpg
    DSC_0541.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 375
Posljednje uređivanje:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Nisi ti bedak jer nastojiš sam zasebe nešto privrediti. Samo što je u ovoj našoj jadnoj državici sve okrenuto protiv onih koji nešto stvaraju, a oni koji od nje očekuju da nešto dobiju su privilegirani i zaštičeni na sve moguće načine.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ne očekujem od nikoga ništa ,samo nek mi daju mira, i da živim od svojih ruku do kad mogu, a kak bu poslije ...?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ne očekujem od nikoga ništa ,samo nek mi daju mira, i da živim od svojih ruku do kad mogu, a kak bu poslije ...?

E kad bi bilo tako, al nažalost sve dalje sve gore
 
Na vrh