• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Pozz.odojci,prasci to je isto.težina do 30 kg,40 kg to više nisu odojci to je nazimad.bar je tako kod mene u Podravini.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Jbg, onda sam jedno nazime prodo ko pečenku za kirvaj u Oriovcu, a drugo nazime nogometašima za poslije utakmice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Baja nema veze jeli nazimče, prase ili odojak, glavno da su se oni najeli. Bio sam u onoj Titinoj državi u vojsci u prestolnici. Oni su za dijete koje sisa govorili odojče.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Što napraviti kad si odojci grizu repove. Zapravo jednom su grizli rep, sad smo ga maknuli i dva dana je bilo sve dobro i danas su opet drugom počeli gristi. Zašto to rade i što napraviti?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Daj im nešto drugo da grickaju, to rade iz dosade. Sijena, lucerne ako imaš zelene nakosi, ili im daj suhe balirane.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Otvoramo opg pa bi prijavili i neke svinje. Inače mi tata ima registriranu farmu svinja i položen tečaj za markiranje. Sad bi to išlo na moje ime pa ćemo napraviti papire da mi on proda svinje. Pa me zanima što prvo moram napraviti jer ja nemam karticu i nisam upisana u registar, da li se prvo prijavim ili to ide kasnije? I da li ja moram ići na tečaj za markiranje svinja ili mi to može raditi tata koji bi bio na istoj adresi ili netko drugo?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Otvoramo opg pa bi prijavili i neke svinje. Inače mi tata ima registriranu farmu svinja i položen tečaj za markiranje. Sad bi to išlo na moje ime pa ćemo napraviti papire da mi on proda svinje. Pa me zanima što prvo moram napraviti jer ja nemam karticu i nisam upisana u registar, da li se prvo prijavim ili to ide kasnije? I da li ja moram ići na tečaj za markiranje svinja ili mi to može raditi tata koji bi bio na istoj adresi ili netko drugo?
Ako ostaviš oca kao člana svoga OPG sve što on ima riješenpo vrijedi i da radi tebi. A ako on nemože biti član OPG zbog odlaska u invalidsku ili prijevremeniu mirovinu ti moraš položiti te tečajeve. A zašto bi on tebi prodavao ako ih nema puno. On kada se ispisuje iz registra navede da je te svinje rješio za svoje potrebe, a ti kada se registriraš navedeš da si ih imao prije samo nisu bile u registru.To je u slučaju da ih nema puno.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Ako ostaviš oca kao člana svoga OPG sve što on ima riješenpo vrijedi i da radi tebi. A ako on nemože biti član OPG zbog odlaska u invalidsku ili prijevremeniu mirovinu ti moraš položiti te tečajeve. A zašto bi on tebi prodavao ako ih nema puno. On kada se ispisuje iz registra navede da je te svinje rješio za svoje potrebe, a ti kada se registriraš navedeš da si ih imao prije samo nisu bile u registru.To je u slučaju da ih nema puno.

ne bi sve smo 2 tri krmače, i nešto tovljenika. On bi i dalje imao nešto na svoje ime. A gdje se održavaju tečajevi?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
dobar dan forumasi,imam jedan problem i molio bi za pomoc...imam krmacu koja se tjerala 21.7,i danas joj istjece 113dan,,e sada problem je sto joj vime jos nije nalilo.Jos se nije oprasila...To bi joj trebalo biti prvo prasenje..Nakon tjeranja smirila se i krenula malo bolje jesti,,nije trazila vise nerasta..E sada ako vi znate zasto jos nije nalila u vime,,mozda ce da preskoci koji dan...Procitao sam ovdje na forumu a se nekima prasile i 118 i 120dan.Unaprijed hvala
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
dobar dan forumasi,imam jedan problem i molio bi za pomoc...imam krmacu koja se tjerala 21.7,i danas joj istjece 113dan,,e sada problem je sto joj vime jos nije nalilo.Jos se nije oprasila...To bi joj trebalo biti prvo prasenje..Nakon tjeranja smirila se i krenula malo bolje jesti,,nije trazila vise nerasta..E sada ako vi znate zasto jos nije nalila u vime,,mozda ce da preskoci koji dan...Procitao sam ovdje na forumu a se nekima prasile i 118 i 120dan.Unaprijed hvala

Meni se jedna mlada prvi puta prasila isto sa 118 dana, već mi bilo sumnjivo zašto tako dugo odugovlači pa sa pitao kolegu i susjeda veterinara pa reko da se nema kaj čekati nego joj treba dati injekciju, tjs. 2 injekcije, najprije jednu pa onda za sat vremena 2. Al s obzirom da kolega radi u BJ i nije kod sebe imao tih injekcija zvao sam lokalnog veterinara koji joj je odmah dao obadvije i za nekih 10 - 15 min je normalno krenulo prašenje i sve je prošlo bez ikakovih problema. Evo za nekih 3 tjedna bi se ta ista trebala 2. put prasiti pa ćemo vidjeti jel će joj i sad trebati pomoć.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Meni se jedna mlada prvi puta prasila isto sa 118 dana, već mi bilo sumnjivo zašto tako dugo odugovlači pa sa pitao kolegu i susjeda veterinara pa reko da se nema kaj čekati nego joj treba dati injekciju, tjs. 2 injekcije, najprije jednu pa onda za sat vremena 2. Al s obzirom da kolega radi u BJ i nije kod sebe imao tih injekcija zvao sam lokalnog veterinara koji joj je odmah dao obadvije i za nekih 10 - 15 min je normalno krenulo prašenje i sve je prošlo bez ikakovih problema. Evo za nekih 3 tjedna bi se ta ista trebala 2. put prasiti pa ćemo vidjeti jel će joj i sad trebati pomoć.

hvala na odgovoru,,ja cu malo pricekat,ako ne bude nista onda cu zvati veterinara
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
ne bi sve smo 2 tri krmače, i nešto tovljenika. On bi i dalje imao nešto na svoje ime. A gdje se održavaju tečajevi?
Pronađi adresu i broj Hravtske poljoprivredne agencije u Velikoj Gorici, traži gospodina Nemeta i pitaj ga za detalje.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Veterinar neće dati injekciju za trudove prije 120. dana. Treba biti strpljiv, ne ide svaka na 114 dana.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
cekat cu ja nju,,samo sam htjeo cuti vasa misljenja,,,a cudime to sto joj vime nije nalilo,,nema mljeka u njemu
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
čudno je ako je prvopraskinja i da još nije dobila vime, kod mene se ono počne praviti nazimicama već mjesec dana od osjemenjivanja
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Veterinar neće dati injekciju za trudove prije 120. dana. Treba biti strpljiv, ne ide svaka na 114 dana.

Kolega a i lokalni veterinar su se čudili kako tako dugo nosi, rekli su da je to iznimno rijetko i da već sa 116 treba dati injekciju.
A veznano sa ovo da nije nalijala imao sam sličan slučaj početkom ove godine. Negdje u ovo doba godine kupili smo dvije nazimice landras bređe mjesec dana, sve je bilo u redu izgledale su ko da su bređe, nisu se tjerale al kad je došlo vrijeme za prašenje počele su se tjerati, kad su ponovno osjemenjene jedna je ostala bređa i imala 15 odojaka od čega je 13 odhranila a druga nije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh