• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
821
Luka, žrtvuj kakvu staru kokoš pa je iskomadaj i daj joj da pojede. Makar crijeva joj daj, ako ti je šteta mesa kokoši.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Smjesu neće jesti, hoće samo jaja i burek.
Kokoši nemam ali ću morat negdje kupiti.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Ne morabiti kokoš i jaja. Može biti riba, mlijeko ili sir, to se daje zbog toga što tu ima najviše sitovih bjelančevina, a kada se krmača oprasi toga joj najviše treba. I važno je da ju se odmah po prašnji ne zatrpa hranom, nego prvi dan po prašnji oko 1 kg smjese i tako četiri pet dana povećavati za oko pola kile, a kada se dođe do punog obroka još oko pola kile po svakom odojku dnevno. l
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Kužim... e dali možda neko ima iskustva sa šugom kod svinja??? godinam se bavim svinjama al nisam nikad to imal doma među svinjama pa neznam previše o tome... kupil sam jednu svinju za rasplod i sve je super al čini mi se da ima šugu... češe se i uši su joj iz unutra nekak čudno zmazane pa me zanima kaj je to i kak da lječim...??? moje svinje to nisu nikad imale a ovu kad sam kupil za dva do tri dana sam to primjetil...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Da li ti ta šugava ima ljuskavu kožu. To je jedan od znakova šuge. Možeš u veterinarskoj kupiti Sebacil pa ju dvokratno okupati i nekim insekticidom, čak i tim sebacilom pošpricati boks. Druga varijanta je dati Iverktin injekciju što daje veterinar ili možeš sam ako imaš gdje nabaviti.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Smjesu neće jesti, hoće samo jaja i burek.
Kokoši nemam ali ću morat negdje kupiti.

Najeftinije konzerve tune uzmi i daj po konzervu po obroku malo svinjske masti rastopi i sa vodom natopi kruh nema da nejede iskušano...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kužim... e dali možda neko ima iskustva sa šugom kod svinja??? godinam se bavim svinjama al nisam nikad to imal doma među svinjama pa neznam previše o tome... kupil sam jednu svinju za rasplod i sve je super al čini mi se da ima šugu... češe se i uši su joj iz unutra nekak čudno zmazane pa me zanima kaj je to i kak da lječim...??? moje svinje to nisu nikad imale a ovu kad sam kupil za dva do tri dana sam to primjetil...

Malo bolje objasni to šta ima po koži ušima zašto se češe .
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
pa ima na mjestima ljuskavu koži i curi joj iz uha nekaj crno... nisam to nikad do sad imal doma među svinjama al ovak ostalo sa svinjom je sve ok...
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
pa ima na mjestima ljuskavu koži i curi joj iz uha nekaj crno... nisam to nikad do sad imal doma među svinjama al ovak ostalo sa svinjom je sve ok...

ako je ljuskava koža po leđima,trbuhu i nogama i još se češe onda je šuga,gdje se može nabavit kateter za UO krmača i sjeme
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
protiv šuge je najbolje cjepiti svinje,e sad neznam točno kak se zove cjepivo,moral bi pogledati...to su nam preporučili u veterinarskoj stanici i poslije je još i veterinar potvrdio da je to dobro cjepivo a mislim da se dozira po 1ml na 33 kg...ima i sa prskanje neka tekučina al sam zaboravil kak se zove jer več dugo ih nismo prskali..
najbolje se vidi na potkoljenicama na nogama dali ima šuge,a i stalno se češe svinja pa je sva crvena... kod malih se to posebno vidi jer kako se češu večinom im na ta mjesta nakupe kraste(kao skule) i to po cjelom tjelu..
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Cjepivo se zove Alfamek ili Biomektin , košta oko 120-130 kn.Dozira se 1 ml na 33 kg,cijepi se iza uha pod kožu.Ima i za kupanje, zove se Sebacil,ide 1 ml na 1 l vode.Stavi se u prskalicu i poprskaju se svinje.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
ako je ljuskava koža po leđima,trbuhu i nogama i još se češe onda je šuga,gdje se može nabavit kateter za UO krmača i sjeme
Najbliže ti je u Sl. Brodu u Centru za reprodukciju u Osječkoj. Evo ti i broj 035/269-730
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
jel ima netko da sam radi uo krmača i kakvi su mu uspjesi,pošto sam po struci vet.tehničar planiram sam raditi uo svojih krmača
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Najbliže ti je u Novoj Kapeli, trebaš samo nazvati veterinarsku stanicu i dogovoriti s njima! A nije ti to znanstvena fantastika, pošto si vet. tehničar, valjda si štogod i naučio o tome..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Kod umjetne oplodnje najbitnije ti je paziti kada se počinje krmača tjerati. Ja jedno (ili više) tjeranja propustim ovisi o dobu godine kada možeš prasce prodati i otprilike si odredim kada ću pripuštati. Znači kad počme tjeranje drugi dan naručim sjeme, koje mi iz Varaždina dostavljaju autobusom do Zagreba isti dan. I onda kada prvi put krmača koliko toliko miruje vršim prvi pripust, a drugi nakon 12 do 16 sati. Kada se toga strogo držim rezultat je super. Ako zakasnim pola dana već je upitno. Kao vet. tehničar znaš da se oplodnja vrši u jajovodu i svako jajašce koje se spusti u maternicu propalo je, a i sjemenu iz bočice treba određeno vrijeme da se aktivira u životinji. Za pripust obavezno naručujem dvije doze.
 

Najnoviji postovi

Na vrh