• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Kod mene u Križevcima u CRSH ne možeš kupiti sjeme ako nisi prošao njihov tečaj za umjetno osjemenjivanje krmača, ako se ne varam bio je besplatan. Za njihovo sjeme netreba kateter, bočica u kojoj se nalazi sjeme ima već na sebi kateter.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Po karti najjednostavnije ti je sjesti u auto i u Brod. Svi naplaćuju dostavu od 50 kn na više, a ako sam odeš dobiješ ga kada ti hoćeš, pa vjerovatno i subotom i nedjeljom.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Ma ako dovoze sjeme u neku obližnju vet. stanicu taj dan kad naručiš mogu ti dovesti i do kuće ili se dogovoriš s njima da se nađete negdje gdje ćeš preuzeti od njih doze. Trenutna cijena doze je 35 kn s PDVom, a dovoz ne naplaćuju
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Kroz Gradišku vozi 3 put tjedno repro centar Osijek,dostava ne košta ništa, doza je sa pdv. 40 kn.Imaju 100 nerastova u centru.

onaj vrh na bočici nije kateter,on se posebno kupuje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ma zaboravi da ćeš svaki dan doživjet narudžbu u vet. ambulantu. To su prošla svršena vremena. Sjeme se naručuje par puta mjesečno i to je bolna stvarnost hrvatskog svinjogojstva i stočarstva općenito.
Kad se krmača tjera trebaš sjeme i to je to, nema puno mudrosti, ili ideš u brod po sjeme ili naručuješ dozu.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Da li si ti njih u Brodu zvao i pitao kako dostavljaju. Možda ti mogu kakovim busom poslati za Gradišku.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Meni kad treba sjeme nazovem i pitam jel idu u moj kraj da mi povezu, znači ako voze u vet stanicu i meni povezu, u ovih 3-4 godine kako osjemenjujem umjetno možda jednom nisu išli, a nekad se desi da 3 dana za redom naručujem
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Zanima me dali neko ima kakvih iskustava sa ovim sredstvom na bazi zeolita za životinje pogotovo me zanima njegova zamjena za stočnu kredu ako ko ima kakvih informacija iz prakse Mineral Detox
www.mineralpromet.hr/
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
što se dešava sa svinjama,tovljenici se ne otkupljuju,a prasci idu već lagano prema 20 kunića,gdje je kvaka
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
U ovoju jadnoj državici sve ti je kvaka. Što se tiće odojaka ljudi koji kupuju za sebe sada će poćeti kupovati pa cijene lagano rastu.
Što se tiče zeolita primjetio sam samo to da kada se baca u ljetu sa štrajom manje smrdi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,924
nasa krmaca se treba prasiti 8.4,to je jedina novost,cijene bome neznam kako se krecu,niti se pretjerano sekiram,ako ne prodam,ostavljam za zimu,kukuruze fala Bogu ima,pa neka rastu..
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Kod mene odvezo prekupac 8 komada 220 kg imali po 19kn/kg, a od susjeda tovljenike voze po 11,5 ili 12 kn/kg
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
U ovom mom kraju primaju se predbilježbe za odojke. Prije deset dana dao sam oglas na Njuškalo i u 15 minuta prodao 7 komada. A poziva je bilo bar dvadesetak.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Sve se može prodat samo treba imat dobru cijenu mi smo sve prodali po 25kn/kg očišćeni imali su negdi oko 18-23 kg i još tri komada od 50 kg po 20 kuna(živi)
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Svaka čast na cijeni, meni najprije jedan obečao 20 kn i reko da će u petak doći po njih al nije ostavio kaparu i onda u četvrtak zove da mu to previše, da nemre toliko platiti. Pa onda došo drugi koji platio po 19, imam sad još 8 komada pa bumo vidli po koliko budu ti otišli.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
A kod mene ti kupci dođu vide kaj se nudi i sami si izaberu i mi od toga ne živimo
tak da se ne brinemo previše, ak se proda super ak ne onda će to nama ostat,sigurno nebu propalo
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Danas mi se oprasila krmaca na 108 dan,5-6 mrtvih,totalno nerazvijenih,plavi,sitni ko misevi i 5 kom. zivih al dovoljno nerazvijenih koji su nedugo nakon prasenja uginuli..:icon_hang: ....inace krmaca treci prasci,normalno funkcionirala,jela,pustana van....pa koji k...???
 

Najnoviji postovi

Na vrh