• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
Imao isti problem prije 2 mj.dok prasci sisaju i nekako cim joj neko podje oko glave teturati odma po....i i samo ga ustima zgnjeci pola ih pobila a drugu polovinu zena odvojila od nje i othranila na flasicu kravljim mlijekom.
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
152
Ma kaki opce ih ne opaza kad su u oboru pokraj nje a kad su snjom oce i pobit a sada i nema mljeka ja doso jutros i povucem za sise.ono nis od mlijeka pa mislim nije o normabela
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Ako nema mlijeka počni ih hraniti odmah sa kravljim mljekom da ti nebu kao meni nedavno. Mora da se nije očistila do kraja ali vidječeš sam.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Moji jedu sve, ne pitaju, samo nesmije biti pljesniv, ako je imalo pljesniv nebudu htjeli jesti. Pričao mi je susjed da njegovi odojci nisu smjesu sa BC-ovim Pajdašem htjele jesti. No ja ne sijem Pajdaša pa niti to mogu potvrditi niti demantirati.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Neznam za kozje jer ga nemam ali u kravlje smo malo stavljali vode. Kozje je, barem mislim tak, još masnije pa bi i njega trebalo razrjediti.
Pa ja samo pajdaša i sijem. Po tome bi moje sve gice pokrepale odavno ali čuo sam lani na par mjesta da isto nisu htjele jesti pajdaša.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Za kravlje mlijeko znam da se daje razrjeđeno sa vodom ali ne znam omjer. I ja sam nekada tako hranio prasce, naj prije sa dudom, a potom u posudu (tepsiju ili sličnu široku plitku posudu) stavi gazu, naspi mlijeko i na par mjesta gazu podigni da ima oblik sise. Najprije će sisati gazu, a potom početi piti mlijeko iz posude.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
Kravlje mlijeko netreba razrjedjivati sa vodom ono nije masnije od svinjskog, ja sam cak prascima davao da piju kravlji kolostrum u izvornom obliku znaci bez razrjedjivanja pa nije bilo problema nikakvih.Prasci ako ne pocnu sisati odmah krmaca za dan dva izgubi mlijeko i prepusteni su gazdi na milost tako da bih ja probao i sa kozijim jer se nema sta izgubiti.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
molim pomoć
imam suprasnu krmaču kojoj još nije blizu vrijeme prašenja,ali zadnja dva dana je izuzetno mirna i malo jede
na koži nema znakova kuge,crvenog vjetra ili uši
ne razumijem se baš u svinjske bolesti pa ako ikome pada na pamet što bi joj moglo biti neka mi kaže da znam kako ću dalje postupiti s lječenjem
unaprijed hvala
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
napiši malo više kako se ponaša i izgleda iz ovih par rječi teško je na bilo što usmjeravati izmjeri joj temperaturu da nije kakva nutarnja upala koju ne vidiš
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
izmjeriti ću temperaturu.......inače teško je objasniti jer krmače su mi skroz divlje što se ponašanja tiče,stalno trče po boksu i svako malo probiju ogradu i razbiju sve što im se nađe na putu,pa mi je zato čudna jer je baš mirna,neko bi rekao ko ima "pristojne" svinje da je s njom sve u redu,al to nije njeno normalno ponašanje pa sam se zato zabrinula
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nerast star preko 2 godine ima kljove i često ozlijedi druge svinje. Kada krmača traži nerasta dok je gura njuškom u stomak ozlijedi je nenamjerno.
Dali je netko sjekao zube odraslim svinjama?
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
da li netko ima iskustva s Milkivit proizvodima (smjese, premiksi)? ...kakve su cijene i koji su omjeri za slaganje gotove smjese?
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Milkivitom hranim svinje 5 god.40 krmača plus odojci.ja sam zadovoljan kvalitem.a o cijeni ,,da je jeftiniji nebi bilo loše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh