• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
S kolko kila i koje starosti pripustate nazimice?Nedavno sam nabavio tri komada od 100-110 kila,starosti 6-7mj ,pa me zanima dal je još rano i kad bi bilo najbolje.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Te kilaže i starosti su najčešće i moje kad ih pripuštam. Kad ti se budu tjerale možeš ih slobodno pripustiti.
 
Posljednje uređivanje:

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
što mislite koji je vitam. miner. dodatak najbolji za prasad: kostovit, grovit ili prefoskal....ili ako znate neki drugi u rangu tih cijena
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
pozdrav svim forumašima mali sam proizvođač gotovo hobby i relativno nov. zanima me koliko dobro je pripustiti krmaču pod nerasta ako se tjera a još uvijek je pod prascima
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Evo upravo se oprasila još jedna, još se 10 mora prasit u roku mjesec dana.Tako da če bit malih za 5 mj.

neznam jesi dobio poruku,ali trebao bih btoj telefona da se čujemo u vezi jokšira
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pozdrav, zanima me kupnja nazimice (40-100 kg) F1 generacije. Znači majka švedsdki landras, a otac jokšir. To je po nekoj literaturi ono kaj treba biti...trebam za sebe jednu, za osobne potrebe i htio bih nekaj kvalitetno. Što vi iskusniji mislite o tome?? Ako tko ima nešto takvo može poruka u pp. Hvala
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
imam ja križanke,landras x jokšir,nema više švedski i njemački landras,sad je samo landras.roba je kvalitetna,majka jokšir testirana i nerast landras iz centra osijek.samo je kilaža oko 25 kg
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ok...može cijena na pp...možda bi uzel još 1-2 muška da ih hranim za klanje...iako mislim (gotovo sam siguran) da ima švedski landras...samo nije tako zastupljen ko njemački...di ste??
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Gospodin mi je malo daleko...pošto sam ja iz zagorja...ima još netko za prodat ili će imat??...znači mogu biti čak i odojci od 20-40 kg...2-3 komada...pa si ostavim nazimicu od njih...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da šanana pločice pločice , tako je po cijelom odgajalištu i sve gdje su prasilišta na zidu pločice , puno lakše se opere minivašom...:D

budu slike kad sad složimo kompletno sve plastične pregrade i sve profi hranilice..

naravno mora biti na nivou , treba pratiti trend, druge godine ide automatska hranidba u farmu ako Bog da...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Spavaju li na dijelu gdje su resetke ili betoniranom dijelu, ja sam posatvio gume gdje spavaju, kako se ciste resetke, zastaje li na njima
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
sve je na rešetki nema betoniranog djela , al su postavljene gume i spavaju na gumama večinom...sad kad bude još malo bolje zatoplilo onda gume idu van jer veče nečeju spavat na gumama pošto je i njima bolje vruče
svaki dan navečer se rešetke tj govna plave sa vodom , a svak idrugi put kad idu van onda se pere sa minivašom cjeli boks
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ne zastaje ništa skorom , a neznam koji je pad poda , do kse napuni posti se kroz šuber u grabu , i onda se još malo poplavi sa šlaufom , i večinom sve ode ,jedno mgodišnje peremo sa mlazom , dopelam vodu u cisterni i imamo vatrogasne cijevi i sve se temeljno opere po jačim pritiksom vode
 

Najnoviji postovi

Na vrh