• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Čudan smo mi svijet. Imao sam kolegu na poslu koji je mlijeko predavao Dukatu, a kupovao mliječne proizvode od Zotta jer ovi kojima predaje mlijeko su smeće. Sada Dukat u njegovom kraju više i ne otkupljuje, ne zbog njega ali svatko svojim potezom malo pridonese da sve propada. A ti Medolina kada si u Madžarskoj kupio odojke po 15kn/kg pošto si ih prodavao kod nas? Ja se za sebe ne bojim, ovih stotinjak odojaka koje godišnje proizvedem prodam bez problema, a i kvaliteta nije upitna jer je genetika od Stočara iz Varaždina. I druga stvar ja sam pri kraju svoga puta, ali se bojim za mlađe da će biti sluge strancima na svome.
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
U Mađarskoj sam kupio prasce ženske za rasplod na svojem gospodarstvu!Što se tiče "domoljuba" oni su nas i sjebali(todorić,raić,...).
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
U Mađarskoj sam kupio prasce ženske za rasplod na svojem gospodarstvu!Što se tiče "domoljuba" oni su nas i sjebali(todorić,raić,...).

MEDOLINA, onaj tko je uopće pomislio da su to "domoljubi", taj nije ni zaslužio drugačije stanje nego ovakvo kako imamo!! Nažalost, razumijem tebe, a i druge što uvoze rasplodna grla (i sam sebi uvezem kuniće iz dojčlanda), ali sam protiv masovnog uvoza nečega čega već ima i kod nas, možda i u boljoj kvaliteti!!
Ali ruku na srce, naši ljudi ne znaju trgovati! Nemaju stabilnost cijena! Još u travnju mjesecu su prasci bili po 20-22 kn/kg, a sad imaš i za 12 kn/kg! To nije normalno!!! Zašto se ne prodaje stalno po 15-16 kuna! Tad nitko ne bi morao uvoziti! Tad bi i seljak, a i kupac bili zadovoljni! Seljaku prazna štala, q kupcu pun hladnjak!! - Seljaku pun novčanik, a kupcu pun stomak!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Čovjek šta je kod mene kupovao teliće sad kupuje vani isto jer su jeftiniji. Kupuje i kod nas i nemogu se požaliti. Do sada je uvijek bio fer sa cijenom. Jednom smo tak malo ušli u neku priču pa ispada da to šta kupi kod nas ide za njegovu guzu, njegovih prijatelja i familije. Pitam se zašto tak radi ? Jeli možda treba potanko objašnjavati ? Mislim da netreba.
 

hrvojetovarovic

Novi član
Tu od
19 Lis 2013
Poruka
19
Mislim da je suvišno raspravljat u ovoj temi o nekim moralnim pitanjima kad nam se svakodnevnica svodi na puko preživljavanje!
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nisu ni telici a ni odojci vani nesto puno jeftiniji nego kod nas,sa prijevozom cijena ispadne cak i nesto skuplja veci je problem skupiti na hrpu jedan kamion telica ili odojaka
 

svinjar

Novi član
Tu od
23 Lis 2014
Poruka
13
Ima tu jedan član na forumu, a oglašava se i na njuškalu, prodaje sve vrste nazimica. I malo prodike, ako će mo mi ići u Madžarsku kupovati repromaterijal ili odojke, kako onda očekivati da svoje prodamo ovdije?
lijep pozdrav taj isit vjerojatno tamo kupuje po mađarskoj neznam po kojoj cijeni a ovdje dižu cijene u nedogled tako da bi ja osobno otišao izabrati robu u mađarsku
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Imam problem,prasce sam odbio od krmace a ona nikak da se pocne tjerat?
Krmaca je prvopraskinja a prasce sam odbio prije 4 tjedna!!
Sta napraviti?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Možda ti se tjerala par dana po odbiću pa nisi primjetio, sačekaj još tjedan dana pa onda vidi šta dalje.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Svaki dan sam obraco paznju na nju inace se pocme tjerat 5-6 dan od odbica aliona nis po zadnjici se neprimjeti nije ni crvena niti natecena akad udjem kod nje i probam ju zajasit bjezi i skace ko jelen!!!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Matozdenci, pa jel nisi rekao da je prvopraskinja?
Kako onda da se "normalno" uvijek tjera 5-6 dana nakon odbica?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Krivo sam se izjasnio mislio sam rec da se krmace tjeraju 5-6dan nakon odbijanja a na nju se ne odnosi kad je prvopraskinja kod prosli krmaca je bilo tako a kod ove nije pa mi nije jasno sta joj je?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja sam totalni početnik i iskreno ti ne mogu reći puno više od onoga što sam pročitao! Znači ono što ti je jako važno krmaču odvojiti od prasaca i to tako da se niti vide, niti čuju i onda ce se sigurno tjerati!! Takvih savjeta sam i ovdje na forumu pročitao, ne znam od koga su, ali sam pitao i susjeda koji ima tri krmače i on mi je isto rekao jer i on tako radi...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ma nema to veze, jedan covjek kod mene je odbio tak i ima bicka covjek i svakih par dana ga je cak pustao kod krmace da potakne tjeranje ak osjeti krmaca miris i opet nista... al zanimljivo je to kaj kod mene u kraju puno puno ljudi ima takav problem... imal sam i ja sa dvije krmace i nakon 2 mjeseca tek su se tjerale nakon odbiča... več sam i odojke prodal od njih do tada....

ALI skužil sam da ak je dobro hraniš da se tjera puno prije(ovo dobro hranjenje smatram da jede smjesu u smislu kolko može pojest), ali onda se opet pojavi ponekad problem da bude predebela i prevelika za kratko vrijeme
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
Decki moji ima tu puno faktora sto se tice tjeranja svinja, nerast je najbolja solucija, nikakve kemije miomirisi i to, nikakvo prebacivanje iz boksa u boks, sto kolega @borna92v kaze da je i prehrana bitna, moje ako se ne tjeraju idu pod noz i gotovo, nema tu razgovora, jer ja gubim na njoj, ista stvar ako i pobaci iz bilo kojeg razloga, ma kako ona bila dobra na oko i koliko "cica" imala, nema tu pogovora... I nemojte previse kemije koristiti kod bilo kojih zivotinja jer ima dosta primjera bar kod mene di se poteze pitanje strucnosti veterinarske sluzbe, i u cijoj je ona sluzbi mene kao proizvodaca ili sebe kao "institucije"...
Jednom sam samo poslusao kolegu i rekao da je umjetno najbolje i unistio si 3 krmace, dvije nisu nikako se vise tjerale a jedna je pobacila i o tada ne vjerujem nikome nista i tko mi god sta kaze uzimam s dozom opreza, jel puno ima filozofa, svi sve znaju a imaju ili su imali 2 krmace i oni su vrsni svinjogojci... nego da ne idemo u offf, kolega @matozdenci, ako ju sad mislis pripustat dobro si preracunaj dali mozes te odojke izgurati za 3 mjeseca do 30 kg tj da su za van u 5tom mjesecu, jer u suprotnom ces imati odojke onda kada ti je cijena/potraznja mala, i samim time tjeras sebe u gubitak, ako ti ne ostane bređa, utovi ju imas jos mjesec dva i prodaj cijena ce ti bit sigurno 10+kn/kg za krmace sto i nije lose..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Evo opet problemi!Krmaca danas prestala jest i trese se i nekake bomboce sere.
Ove godine mi sve naopako ide da pop.....:icon_pray:
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Evo opet problemi!Krmaca danas prestala jest i trese se i nekake bomboce sere.
Ove godine mi sve naopako ide da pop.....:icon_pray:

Siguro ima neku upalu , izmjeri temperaturu, dali ima plikove po sebi ako ima to je vrbanac najbolje pozvat veterinara ako već nisi što prije to bolje, da da nekciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh