• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
pa to isto ko i kod betonskih samo kaj netreba bazen bit tak dubok,.? a kak to funkcionira u prasilistu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Bolje je da ti bazen čim dublji, manje puta ga budeš moral prazniti. Super to funkcionira u prasilištu. Ako budeš planiral kaj takvoga raditi javi pa ti pošaljem neke slike da vidiš otprilike kak to izgleda
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
pozdrav ljudi ja sam antonio luketić iz siska idem u 8 razred osnovne skole braca ribar uz to sto se bavim kunićarstvom i pedarstvom planirao sam se bavit i uzgojem vijetnamske svinje posto nisam nasao prikladnu temu za to pitam vas dali neko ima iskustva sa tim i koliko krmaca nosi male sa koliko mjeseci postaju spolno zreli i dali su dobri za zaklat
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
imam problem sa jednom kramačom,neće da ostane sprasna tjera se ali razmaci između tjeranja nisu 21 da nego nekada manji nekada veći,ako netko zna neka pomogne
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
imam problem sa jednom kramačom,neće da ostane sprasna tjera se ali razmaci između tjeranja nisu 21 da nego nekada manji nekada veći,ako netko zna neka pomogne

Kod mene ti isto krmače variraju sa tim danima tjeranja, zna biti odstupanja i do pet dana plus minus. Ako tri puta zaredom ne ostane suprasna , onda kak cizmesinkin veli , jedino nož tu pomaže :=:)
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Pozdrav! Imam odojke oko 40 kg na 4 sam danas primjetio uši naotečene baš dosta. Jel netko imao takav problem ?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
imam problem sa jednom kramačom,neće da ostane sprasna tjera se ali razmaci između tjeranja nisu 21 da nego nekada manji nekada veći,ako netko zna neka pomogne

tak imam i ja jednu,jemput se tjera nakon 17 dana,drugi put nakon 23 dana,i isto nije ostala suprasna..a vec je imala jedno leglo od 13 komada..bumo ju probali jos parput pripustiti ako ne il ide v prodaju ili pod nož,a šteta je al jbg nema pomoci:icon_confused:
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Tak se i meni zna dogodit pogotovo koje su se jednom prasile. Ak ne ostane od prve bređa ja ju rjesavam jer krmača ima dvije osnovne funkcije il je suprasna il doji sve je drugo gubljenje novca.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Moja prvopraskinja je peti dan nakon što sam ju odvojio od prasadi primila nerasta! Jučer joj bilo dvadeset dana nakon propusta i mirna, znači da je ostala suprasna! Bogu hvala, prvi put držim krmaču i zasad nemam nikakvih problema...
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
Nazimica sprasna 6 tjedana, zadnjica pocrvenjela, ali ne otiče, koji bi mogao biti razlog tome i što to znači. Da li postoji mogućnost da se tjera opet ili je to možda od hrane?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
tak imam i ja jednu,jemput se tjera nakon 17 dana,drugi put nakon 23 dana,i isto nije ostala suprasna..a vec je imala jedno leglo od 13 komada..bumo ju probali jos parput pripustiti ako ne il ide v prodaju ili pod nož,a šteta je al jbg nema pomoci:icon_confused:

tri krmače su ostale suprasne jedino ona nije,ja mislim da je problem i u mikotoksinima jer još ne koristim mikofiksator
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Vrlo lako moguce da je do mikotoksina.
Probaj ju hranit sa zobi jecmom i tritikalom pa ces vidjet dali ce ostat sprasna.
Meni je tako ostala.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Problem sa mikotoksinima. Smiješ kupiti, naravno, ali moraš im davati "zdrav" kukuruz . Postoji mogućnost da će ti sad ispočetka malo slabije napredovati, ali ako hrana bude ok , brzo će startati sa dobri prirastom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh