• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Ženski odojci (28-30kg) Imaju velike zadnjice. Koji je tome uzrok? Smijem li to kupiti za daljnji tov?

normalna stvar potpuno, vjerojatno takva rasa svinja, imam jednu krmacu koja daje odojke takve....


Jel ko možda zna zakaj su zenskim odojcima starim 4 dana zadnjice otecene i imaju ko kraste nekakve crne??? jel moguce da je to radi viska hormona koji su presli prije prasenja s krmace na odojke prek pupcane vrapce ili je to nekaj drugo???
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Nebih se složio da je takva rasa svinja. Jer ih ja cjepim svakih 6mj protiv svih crijevnih i plucnih nametnika i svejedno mi se to znalo dogodit. Problem je u mikotoksinima nema druge.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Takva iskustva na srecu nemam al ljudi kaj su vozili k meni na otkup zadnjice su im bile ko žemlje jos je covijek tjeral za*ebanciju da se tjeraju :biggrin: Mada meni men nije bilo smijesno jer sam imal velikih problema zbog toga samo kaj se to mojima pocelo dogadat sa 30kg a koristil sam mikofiksator.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Imam isti problem ko i vi i još puno više poput ne tjeranja krmača i nazimica a neke nikako da ostanu bređe, razgovarajuči sa nekoliko veterinara i sl. strukama uzrok su mikotoksini tj. zaraženi kukuruz koji uopće nije pljesniv ali je zaražen...
jedino rješenje promjena kukuruza ... evo malo o tome, svi preparati koji se nude na tržistu mogu u velikoj mjeri ublažiti nuspojave ali nema izlječenja a ako netko zna neko rješenje svakako da ga podijeli s nama :icon_pray:


http://www.savjetodavna.hr/adminmax/File/savjeti/savjeti_2013/mikotoksini_svinje_24_9.pdf

http://www.agroplod.rs/stocarstvo/svinjarstvo/mikotoksini-u-hrani-za-svinje-koliko-su-opasni/
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Kaj se tiče tjeranja krmača i ja sam imal sličnih problema dok nisam upoznal veterinara koji radi na farmi od 2200 krmača i koji je stvarno predan svom poslu i voljan pomoći.Dok sam smanjil udio kukuruza na 35% odmah su se vidjeli rezultati niti MMA sindroma, niti velik posto uginuća, krmače se brže i lakse prase. Mali savjet kod krmača. Dok ju odbijes od odojaka dva dana joj nemoj nist davat za jest i u 80% slucajeva ce se tjerat. A kaj se tice nazimica prijec isto tako na laganiju hranu bogatu vlaknima, po mogucnosti prosetat nerasta pokraj nje i "zasvrbit" ce nju. :icon_rofl:
 

meteor

Novi član
Tu od
6 Ruj 2014
Poruka
8
Tko zna kako stoje stvari sa transportom životinja, konkretno svinja, da li vlasnik smije voziti svoje svinje autoprikolicom recimo od nas iz Slavonije u Liku,naravno uz pasoš i putni list,bilo da ih je kupio ili da ih vozi prodavatelj kupcu.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Nemože,ak vozi dalje od 60 km treba imat položeno za pratioca životinja,
to košta 2500 kn i polaže se u Zagrebu,te vrijedi 5 god.
 

meteor

Novi član
Tu od
6 Ruj 2014
Poruka
8
Nemože,ak vozi dalje od 60 km treba imat položeno za pratioca životinja,
to košta 2500 kn i polaže se u Zagrebu,te vrijedi 5 god.

Znači istina je - treba imati položeno za pratioca životinja, čak ako voziš svojih 5 odojaka u autoprikolici, katastrofa, ubit će nas s otim glupostima, kud su sela propala, malo se ljudi s ičime bavi,tud nas još dokrajčuju sa regulativama koje veze nemaju sa pameću...
Kada je taj zakon stupio na snagu, kako se kontrolira, da li imaš problema na cesti kada te zaustave ili ih možeš imati i kada kod veterinara prijavljivaš kupnju životinja pa vide da si prekoračio kilometre?
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Znači istina je - treba imati položeno za pratioca životinja, čak ako voziš svojih 5 odojaka u autoprikolici, katastrofa, ubit će nas s otim glupostima, kud su sela propala, malo se ljudi s ičime bavi,tud nas još dokrajčuju sa regulativama koje veze nemaju sa pameću...
Kada je taj zakon stupio na snagu, kako se kontrolira, da li imaš problema na cesti kada te zaustave ili ih možeš imati i kada kod veterinara prijavljivaš kupnju životinja pa vide da si prekoračio kilometre?

S tupio na snagu prije 5 god.zaustavi te carina na cesti i evo ti problema.a ima ih na cesti ko mrava.kod svog veterinara nemaš problema,oni to ne kontroliraju.Za usporedbu ta potvrda u Austriji košta 50 e i vrijedi 4 god.
Toliko o usporedbi sa evropskim cjenama:fiery:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Problem je u tome što se kojekakovim agencijama, učilištima i sl. gura lova u džep kroz te edukacije i osposobljavanja. Tko od mene ima veći interes da životinju dovezem na određeno mjesto živu i zdravu.Ne brine se ni Milanović ni Jakovina kako je njoj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh