• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Pitanje sam postavil jer me zanima da li zenski odojci koji vec pokazuju simptome konzumiranje hrane koja je otrovana mikotoksinima mogu jednog dana biti rasplodne krmace ukoliko bi redovito jele mikofiksator ili su njihove reproduktivne mogucnosti unistene??
Ako znas nazive tih mikofiksatora koji nisu na bazi zeolita bil bih zahvalan kad bi podijelil s nama. Znam da je Mineral detox na bazi zeolita.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kukuruz mi je slabe kakvoće - svinje ga slabo jedu, čime ga mogu poboljšati. Ima nekakav preparat manje pakovanje. U poljo apoteci imaju sredstvo kojeg ide 3 kg na 100 kg kukuruza ali nemam čime zamješati tako mali postotak. Hvala.

Ja se ispričavam na netočno napisanom podatku - trebao sam napisati "3 kg ovog sredstva ide na 1000 (TISUĆU) kg", dakle jedna nula nedostaje.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Kaj se tice ženskih odojaka ne vidim rezlog zakaj nebi mogle ostat za daljnju reprodukciju, dapaće ak se situacija smiri. Minereal detox je koristil tu jedan kolega i nije se situacija popravila. Ja koristim sanov mycosan.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Krunich2103
Daj mi reci po kojoj cijeni nabavljas taj mycosan i kolika su pakovanja?

Znaci ipak ti mikofiksatori lijece posljedice otrovanja.. To mi je drago cuti!
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Pakiranje je po kilu koja kosta negdi oko 60kn. Od početka promjene koristi se 4kg/t smjese kasnije kad se vide rezultati udio se smanjuje na 1kg/t.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Kako isto imam problem s kukuruzom i to osječkim koji sam prvi brao, u petak sam od svega našao nekakav zeolit za vrtove. To sam stavljao u mljeveno onako od oka i evo za tri dana već vidim da se situacija smiruje.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozdrav,
Imam problem s krmačom koja se treba prasiti 14.06. I u zadnja 3 dana skoro pa uopće ne može na zadnje noge! Digne se ona jesti (jede normalno) i obaviti nuždu, ali čim stoji duže od 2-3 minute počne "otresati" zadnjim nogama i baš se vidi da ju nešto boli / probada!
Jučer je bio veterinar i dao joj injekciju kalcija i kaže da joj to treba davati sada 5-6 dana za redom!
Jutros mi bio kućni prijatelj, vet.tehničar, i kaže da je to budalastina, da su njoj upaljeni "jastučici između papaka i da je to od stajanja na betonu i da je jedini lijek zaklati!
Zanima me da li je netko imao nešto slično i da li ju mogu ostaviti dok se ne oprasi?
Hvala unaprijed!!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Probaj zalijevati fiziološkom otopinom, znači 9 grama soli na litru vode i prati otopinom hipermangana koji kupiš u apoteci.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Hvala, did Ivo!
Taj hipermangan kupujem u veterinarskoj ljekarni ili u običnoj za ljude?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Hipermangan kupiš u ljudskoj apoteci. A što se tiče klanja krmače o tome ne razmišljaj.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Bilo bi dobro da ju pustis van svinjca da hoda ili ako imas nekaku sumu u blizini,,,
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Beton ubija papke - jastučiće. Kada mi na betonu krmača počne šepati pustim je van u zemljani tor i brzo se oporavi. Ako imaš blizu ledinu pa pokušaj.
Sretno.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ako itko zna šta da radim bilo kakav savjet je dobar.
Oprasile su mi se 3 krmače 2,3 i 4. ožujka 2015. i bili su prasci s njima do 1.4,nakon 7 dana jedna se tjerala i umjetno sam je osjemenio(nadam se da je ostala bređa...),a ove dvije još se neće tjerati,
Šta da radim? :icon_scratch:
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Meni kada se god slična stvar dogodila riješio sam na sljedeći način.
Staviš u posudu(kantu) zob i zaliješ vodom, toliko da zob upije vodu i da se navlaži, to staviš na toplo da zob naklija i da pusti klice,one se isprepletu i to bude jedna cjelina u kanti, to onda baciš krmači da pojede, nakon 10-15 dana se obavezno protjerju. Ja sam isto bio sumnjičav po pitanju toga kada sam prvi puta čuo, al ispostavilo se efikasno.

Ljudi rade i sa vitaminima, pikni ih sa 15ml A-D3-E i isto se može isprovocirati estrus u nekim slučajevima...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ako itko zna šta da radim bilo kakav savjet je dobar.
Oprasile su mi se 3 krmače 2,3 i 4. ožujka 2015. i bili su prasci s njima do 1.4,nakon 7 dana jedna se tjerala i umjetno sam je osjemenio(nadam se da je ostala bređa...),a ove dvije još se neće tjerati,
Šta da radim? :icon_scratch:

Postoje i hormonske inekcije, veterinar da inekciju i nakon tri dana se tjera.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
imam i ja sličan problem sa dvije krmaće, jedna se josd nije tjerala a stara je godinu dana a druga je odbijena od odojaka pred mjesec dana i nista, veli neko da je to do slabe hrane, a hranim ih sa smjesom s kojom tovim svinje(domino od sana+ ječam+kukuruz+ soja) bas da vidim jel do prehrane i opet nista.... a ovo mi se cini zanimljivo sa klicama od zobi al da ne pokvari zeludac od toga se bojim....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Nebi im smjelo biti ništa. Nebu ništa bez dečka. A i onda nekad poblesave. Sad imam dva nerasta pa se neke gone kak treba, a neke preskaču.
 
Na vrh