• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pozdrav svinjogojci!

Javlja Vam se kolega u problemu, treba mi 6 prasaca za tov, treba mi za svatove, a ne mogu naći nigdje u okolici. Ne ptam vše ni za cijenu, ni za kilažu, samo gledam da je lakše za prijevoz jer ne znma niti kako bih prevezao izdaleka.

Znači trebam 6 gica, nebitna cijena, nebitna kilaža. Javite se dali vamo, dali preko PM samo molim vas pomozite, ako imate poznanike isto tako javite.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,568
A da pitaš gospodu iz A......a da ti oni prodaju koji su nas sa tržnom ekonomijom doveli u stanje da se više ni pajceka nema gdje kupiti.

Kupujmo uvozno jeftinije je:(clap):
 
Posljednje uređivanje:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Šta se sekiraš. Ima u velikim trgovačkim lancima, a možeš i odustati od ženidbe. Kada nema tu kod vas u Slavoniji onda kakva li je tek situacija dalje. Da sam imao ovo proljeće sto komada prodao bi ih bez problema.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Mene danima ljudi zovu jer našli su neki oglas od prije 3 godine i neznam u kojem oglasniku jer sam uvijek isključivo na njuškalu oglašavao...tako da neznam di nađu broj.

Uglavnom kako did ivo kaže da imam 100 komada prodao bi za 2 dana bez problema!
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ma i više od 100, a kod mene cjene ljudi doma po 25kn, žive. Ja imam 30 al nebum prodaval, nek jedu za zimu budu otišli. Ako na kraju nebudem popušil, jer kod nas je sve moguče...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kaj to nije malo pretjerana cijena - 25 kn/kg ? Budite realni dečki. Vi koji imate odojke i bavite se tom granom poljoprivrede.
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Sad je i u BIH ta cijena, a prosle godine duplo manja. I ovdje mnogi kazu da je sada pretjerano, ali prosle godine niko ne rece malo je i radite sa gubitkom
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
A malo je čudno dati za odojka od 30kg 750kn, al kak veli kolega koda te ko pita kad su u 7 mjesecu po 12kn, ja svoje ne prodajem ali da ih oču prodat ispod 23kn nebi išli...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Mi isto uzeli pred 3 tjedna po 25 kn 3 komada. Neki su tražili i po 27-28 kn.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,568
Kaj to nije malo pretjerana cijena - 25 kn/kg ? Budite realni dečki. Vi koji imate odojke i bavite se tom granom poljoprivrede.

Malo je pretjerano a jel nije nitko prigovaral prošle godine da je odojak jeftin dok se dobilo jedva 12 kuniča:(nerd):
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Kaj se mene tiče nek je cijelu god 18kn/kg i ja happy.
Ove cijene nemaju veze s vezom.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A malo je čudno dati za odojka od 30kg 750kn, al kak veli kolega koda te ko pita kad su u 7 mjesecu po 12kn, ja svoje ne prodajem ali da ih oču prodat ispod 23kn nebi išli...

Ha .... svi smo isti po pitanju prodaje. Svi bi hteli dobro prodat, a jeftino kupit. Pusti sad to. Ja pitam koja je realna i rentabilna cijena za proizvođača !? Ne mora nitko ovdje sada reći po koliko prodaje. Ja sam kupac. Kupijem na dva navrata u godini po tri komada, ali po ovoj cijeni sada sigurno nebi platil. Radije kupim 100 kilaša i računica je bolja nego 30 kila odojka po ovakvim cijenama koje su trenutno. Ruku na srce, al kaj je preveć-preveć je !
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
A dobro, istina je to kaj veliš. Da se mene pita ja bi kak i komer veli 18 kn celu godinu i ok. Ja sam ih najjefttinije dal po 17, a obično po 20 jer imam svoje mušterije kojima nije bitna cijena ni ništa, jedini je uvjet da nema pietrena u sebi. dakle kod mene su uvjek u tom krugu 17do20kn. Al dobro nisam ni ja nekakvi veliki proizvođač sa 7 krmača, a i ne živim od toga, niti mi nije frka ak ne prodam jer hrane uvjek ima.
Al sramota je da ljudi koji žive od toga moraju dat odojka van nekakve sezone kad slabije idu, po nekakvim cjenama od 12 ili 13 kn. a nemaju drugu opciju, sramota...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Sada se tu diskutira koja je realna cijena odojka. Isto tako možemo postaviti pitanje koja je realna cijena mlijeka, pšenice, kukuruza. Sada idu krizme i pričesti pa tko želi potrošiti dosta novaca na taj događaj neka plati. Ovi što po restoranima peku i prodaju odojke nemaju cijenu ispod 60 kn za kilu. I sada bi njemu trebalo prodati po 15 kn. Ako mi je netko poznat i stalna mušterija cijena je drugačija od one kada netko traži 10 komada za pečenje ili preprodaju.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A kada si netko tovi za suhomesnato za svatove, kakva je onda cijena :p

Ma gdje god sam tražio u okolici nema ništa, danas skočio do obližnje farme svinja i kaže mi tip da si jučer došao nema problema, danas ujutro otišli svi prasci oni krcavi od 15 - 20 do onih od 30 - 40kg

Nova tura tek za 3 tjedna, a tako će izgleda i biti jer neću naći nigdje dalje.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Malo je pretjerano a jel nije nitko prigovaral prošle godine da je odojak jeftin dok se dobilo jedva 12 kuniča:(nerd):


Vjerovao ili ne ali i to je dobra cijena, farma na kojoj radim vec duze vrijeme prodaje odojke po 2 C$ kg, to bi bilo cca 10 kn/kg dok krmače idu po 75 centi (3,75 kn/kg) i opet nitko od radnika nema manje od 16,50 C$ brutto po satu plus svaka tri mjeseca bonus ovisno o broju prodanih odojaka
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,568
Vjerovao ili ne ali i to je dobra cijena, farma na kojoj radim vec duze vrijeme prodaje odojke po 2 C$ kg, to bi bilo cca 10 kn/kg dok krmače idu po 75 centi (3,75 kn/kg) i opet nitko od radnika nema manje od 16,50 C$ brutto po satu plus svaka tri mjeseca bonus ovisno o broju prodanih odojaka

Sve to stoji samo bi trebalo vidjeti i sve ostale parametre(troškove),hrana,struja loalna samouprava,i ostalih troškova kojih vi tamo nemate a kod nas svakojakih điđi miđi gluposti :icon_hang:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Eto do kuda nas je dovela naša mudra politika. Uništeni privatnici, a ni farme nemaju prasadi. I onda se čude da mladi bježe iz Hrvatske. Odojaka se valjda povremeno može naći još samo kod bedaka kao što sam i sam koji to rade iz neke ljubavi ili inata.
 

Najnoviji postovi

Na vrh