• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima. :ppozdrav:
Znam da ima iskusnih forumaša koji bi u živo odredili kilažu jako precizno, ali slika je ipak samo slika. Zanima me jel prodavač rekel puno ili malo više od stvarne težine, a rekel je da ga da zabadav ako nema 130. Dugi je, ali nije baš širok. Na vagu nejde.

Prvo ga treba prihčiti na domaću hranu. Za sad baš nema volje za nju. Prebere kaj mu paše, a ostalo pusti. Nadam se da ne bu puno pal na kilaži prije nek bu počel šraf jesti.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
Citam malo temu...hranim pajceke po domace...i scavu i travu i srota...ove godine sam za to posijal i jecmen i tritikal...kaj bum im jos mjesal...gledal.sam neki omjer 60 20 20 kukuruz jecam i tritikal...bude to ok? Nebi bas neke dodatke...dobe oni travu, draca, scavu...
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Svaki čovjek pa tako i pajceki trebaju nekakove vitamine. Tak da nelakove vitamine mora dobiti barem malo
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Da li se smije svinjama davati grašak ovršen sa tritikalom, znači nije ništa termički obrađeno? Nemam dosad iskustva s njim a daje mi ga prijatelj da probam hraniti sa njime.
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
evo kak kod mene gospoda jedu. Kukuruz, pšenica, ječam, grašak, posije i 3% premix.
 

Prilozi

  • 20220710_094530.jpg
    20220710_094530.jpg
    155.2 KB · Pregleda: 50

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Citam malo temu...hranim pajceke po domace...i scavu i travu i srota...ove godine sam za to posijal i jecmen i tritikal...kaj bum im jos mjesal...gledal.sam neki omjer 60 20 20 kukuruz jecam i tritikal...bude to ok? Nebi bas neke dodatke...dobe oni travu, draca, scavu...
10% sojine sačme, vitaminsko mineralni dodatak ili premiks protamino premium
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Uh kod mene imaju svega ječam, raž zob pšenica kukuruz, još da mi je nabaviti 150kg graška.
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
evo kak kod mene gospoda jedu. Kukuruz, pšenica, ječam, grašak, posije i 3% premix.
Pozdrav, u kojim omjerima miješaš te žitarice? I koji premix kupuješ?
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
Kupujem likra premkise, za tov 3% professional. Omjer za tov do 110 kg je otprilike
35% kukuruz
15% pšenica (rečeno mi je da pšenica u biti mijenja kukuruz pa kad imam manje kukuruza povećam pšenicu i obrnuto)
25% ječam
17% grašak (ima manje proteina od soje)
5% posije pšenične
3% likra professional.
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Koji točno Likrin dodatak da naručim? Pitam jer sam i ja počeo davat stočni grašak (20%) uz kukuruz, ječam i pšenicu
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
Daješ u zrnu, samo pomiješaš i ne melješ?
melje se sve, ovo je stari čekičar haha.
Miješam po 50 kg u mješalici jer na ruke nije moguće ravnomjerno izmiješati...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dok sam imal ječma i pšenice, miješal sam ručno. U kadicu sam sipal frtalj faktorice kuruze pa dio ječma ili pšenice, zatim pol faktorice kuruze pa drugi dio ječma ili pšenice i konačno zadnju četvrtinu faktorice kuruze. Znači u kadici je bilo ukupno 26-30 litri (zavisi koliko sam imal žita). Mješanje ručno, prebacivanje rukama kak se nekad betom mješal lopatama (na suho). Tri prebacivanje i raspoređeno je zadovoljavajuće, još se malo izmješa i u mikseru-čekičaru. Obično odjemput zmeljem 150-200 litri.
Z mješalicom je sigurno lakše, (y) ali kad se je nema, napraviju i ruke. ;)
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Zanima me da li mušku prasad treba kastrirati ako bi isti išli za ražanj kada budu imali 25-30kg?
 
Na vrh