• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
166
nema potrebe, samo ju vrati na klasičnih 3kg obroka dnevno i kak kolega kaže 3-7 dana tjeranje.
A koliko hrane treba kada doji? Primijetio sam da se poprilično iscrpila sa 12 odojaka
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
129
A koliko hrane treba kada doji? Primijetio sam da se poprilično iscrpila sa 12 odojaka
3 kg za nju + 0.5 kg za svako prase, i 10-15 litara vode dnevno mazne. Suhi ili vlažni obrok, vi birate, ali ja primjećujem da vlažni obrok rađe jedu.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Suhe klipove, a dok se ne posuše, kiseli šrot. Sad držim šrot u vrečama za kiseljenje zelja.
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Poslal sam ti privatnu poruku da nejdem puno van teme...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,473
Neznam za svinje, ali za krave je to bilo super. Htele su se zadaviti sa tim a vidlo se i na mlijeku. Mljel sam cijeli klip sa 25-30% vlage i stavljal u metalne bačve od 200 litara, dobro sabil sa nekim improviziranim batom i zatvoril gore sa najlonom i gumom.
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
129
Ljudi jel ko od vas spajal legla od 2 krmače, kak ste radili, kolko su bili veliki i kak su prihvatili druge?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
Nekad bi se legla i od 4 prasice spojila bez problema,ali ako se pojavi grizenje najefikasnije mi se je pokazalo naamazati ih naftom. Izgube miris, ne osjete vise krv i bude sve ok. Ili im ubaciti loptu medju njih da se igraju, ili lanac sa plafona da visi izmedju njih.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
Svinjogojci, kak stojite s racunicom kod tovljenika?
Meni je ovo zadnja godina,. da tovim veci broj svinja za prodaju. Kad sam rekel ljudima 18 kn s klanjem, blijedo su me gledali, a meni je i to malo.
Javlja se i problem kaj nemam vise ni s kim klati, tako da sve osim za kucne potrebe, do daljneg otpada.
Ljudi koji su tovili vise od mene su vec prije 2 godine odustali tako da stvarno visw nema smisla.
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
129
Kod nas ide po 20kn/kg. Ali ne tovim, ja riješavam odojke i planiram nekaj Landrasa u selekciju ubacit. Imam osjemjenjenu nazimicu Durok-Landras oko 160 kg i niko ju neće za 3000. A da ju nisam pripuštal, dobil bi za nju 3200. Apsurdno. Bilo je kao "šteta dobre genetike, bude se prodala."
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
129
Da, pozitivna. Koristim od 100% predstartera do 3% tovnog premiksa i prezadovoljan sam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
128
Kazu svinjama od 110kg na vise jecma 50% kukuruze 17 psenice17 premiks 3 soja 13
I da bravci od 240kg imaju mesnatost od 45-50% , hmmm dal je to moguce? Ja sam do sad imo 30% standard.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
128
Sve meni jasno, samo dal je moguce na svinji od 240kg imat npr 100-120kg mesa, da opanaglas i pokvaris doslovne sve?
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
129
To ne znam, al pitaš prodajnog predstavnika da ti slože recepturu s premiskom... Kažeš da bi htio da imaju veliki udio mesne jedinice. Meni 150-180 kg svinje daju oko 20l masti...A radim s premiksom koji nije za čistu mesnu jedinicu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh