• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: svinjogojstvo

Gustavo kaže:
Dobila neke injekcije i sad klopa ko luda, nema bez veterinara ništa.


8)
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: svinjogojstvo

Ima tu netko kineske pasmine svinja?
Ili krizance neke?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,843
Re: svinjogojstvo

Kak rješavate komarce i muhe ovih dana, ja postavio mreže na prozore i vrata al gamad nađe prolaz.
 
L

Luka.

Guest
Re: svinjogojstvo

Gustavo kaže:
Kak rješavate komarce i muhe ovih dana, ja postavio mreže na prozore i vrata al gamad nađe prolaz.
mi ti prskamo protiv mušica ili stavimo ona ljepila za mušice to ti je najbolje i najjeftinje
 
L

Luka.

Guest
Re: svinjogojstvo

gustavo ti ti je nekakvo specilalno sretstvo ali ja bi ti preporučio da kupšiš one trake di je ljepilo gore ono je bolje ...
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: svinjogojstvo

Ja sam prije na plasticnu bocu namazao ljepila za miseve-iš miš :mrgreen: i privezao sa spagom gore za grkljan a dolje na dno stavio neki karton jer dok je toplo hoce se cijediti ljepilo pa da ne pada po zivotinjama i podu.
I stavio sam unutra nekog kricavo zutog papira.
Za tjedan dva,sve je bilo crno od muha priljepljenih na boci.

Znam da ljudi trpaju i u boce nesto slatko.
 
J

josip moslavac

Guest
Re: svinjogojstvo

bok decki bavim se uzgojem svinja,sad sam trenutno izvadio drvene ograde iz stale i sad trazim jel znate vi koga dal ima tko za prodati one ograde od auto ceste,to je prava stvar za napravit pregrade u stali,ak znate koga da bi to htio prodati ili znate gdje se moze nabavit dajte mi javite na 098 185 6178,hvala
 

Zinic

Novi član
Tu od
7 Srp 2010
Poruka
14
Jel zna tko dal valja svinje hraniti silažom ili fermentiranim rolo balama?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Jel zna tko dal valja svinje hraniti silažom ili fermentiranim rolo balama?

čuj ja hranim smjesom kukuruz,ječam,zob,posije i koncentrat naravno šrotano i u mješaoni izmješano, zatim im dam tikve (bundeva) te im bacim silaže koju dajem i kravama .Vodu imaju konstantno (pojilice).Tikve im služe za zajebanciju a nešto i korisno a silaža umjesto trave, jedu ko mutave.Kadkad mi veterinar kaže da ih manje hranim pa nemrem manje valjda je takva pasmina.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
809
Ima li itko iskustva s umjetnim osjemenjivanjem prasica? Gdje na području Zg-Vg ima nabaviti sjeme? Čuo sam da bih mora ići u Sisak po sjeme.. Kad je najbolje osjemeniti prasicu? Ima li takva prasica problema u gravidnosti, ima li pri takvom osjemenjivanju prevelik broj okoćenih praščića?

Puno pitanja.. hehehe

U biti zanima me to, jer bih volio prasicu pripustiti sjemenom duroka.. A takvog bicka u mom kraju nema..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nemam iskustvo s tim,al sam se dosta rspitival,
možeš nazvat veterinarsku u gorici i naručit do 14h,i ujutro ti dođe osjemenit prasicu,
po sjeme odi u Križevce jel dosta ljudi mi reklo da kad su išli u sisak ni bilo sreče pa sad...
ovisni ko i sa pravim bickom koliko komada bu oprasila.
a za nerasta duroka mi se javi al u prodaji bu za jedno tri mjeseca.
kaparil sam krmaču durok sa malima.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
meni veterinar oplođuje umjetno .sjeme se naručuje iz križevaca radnim danom do 12 sati i drugi dan dođe poštom . može stajat na sobnoj temperaturi dan ili dva jedna doza je bila 60 kn. ima svoje mane i prednosti a najbitnije da imaš kvalitetnog bicka kakvog hočeš.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Moja preporuka su ti da odes u Križevce ako vec zelis nesto kvalitetnije.
Imam dosta iskustva i sa Siskom i Križevcima pa ti samo preporucam sto ce biti bolje.
Sretno :)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Nemam iskustva s umjetnim osjemenjivanjem imam neraste, al čujem od kolega svinjogojaca da je u križevcima dobro sjeme,tak evo kad ga svi hvale mora da je kvaliteta.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
kaj velite na prasce 8) 8)



PELE, slika je obrisana, mora biti veličine 800 puta 600!
Mrki88
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
809
Ja bi jednu prasicu umjetno oplodio pa kud puklo da puklo.. Zanimaju me ti duroki, sunce im njihovo.. Lijepi su mi na oko, a što više čitam o njima sve više informacija da imaju super kvalitetno meso.. Da imaju najviše masnoće među mišićima, i meso je meko, ukusno.. Pogodno za suhomesnate proizvode..

Nisam nikada jel duroka, ali šuril ga jesam.. Stvarno znam potrefiti vodu.. Imam jedan željezni hamper i točno znam omjer vruće i mrzle vode.. Stari me je dobro naućil.. Ali duroka ošuriti, ima da se oteliš.. Kao da je masan.. Voda bježi s njega.. Ako ništa budem ja njih oderal, ako nabavim sjeme.. hehehe

Koja je razlika između tog sjemena iz Siska i iz Križevaca?

Tu u selu par ljudi sami oplođuju, bez prisutstva veterinara..
 

Najnoviji postovi

Na vrh