• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Tanjuraèa...

branko kaže:
Ratarko kaže:
Moje slike uredno prolaze svaki puta na imageshack a poslao sam ih sigurno najviše od svih na forumu 8)
Ovaj problem ( ako je problem ? ) kao u TX-ovom postu nikada nisam imao ali sam ga dosta puta vidio kod drugih članova foruma ... govorim na ono da piše slika a slike nigdje nakon što kliknem na taj kobajagi link.


vjerojatno ovisi na koji od njihovih servera upadnes

tako i ja neke slike nemogu otvorit, piše mi slika
i kad kliknem na to onda mi otvori početnu od imageshacka.
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjuraèa...

Cestitam...

KRX je kupio FERO-COOP tanjuracu nosenu za svoj MF i dao je za nju nesto oko 20-30 000Kn... Prejeftino nesto...

Bile su na sajmu izlozene razne tanjurace te firme, i cijene su bile nekako sumnjivo niske...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Tanjuraèa...

Moja je 32 diska, platio sam je 31000 kn + PDV
15 ha sam neki dan pretanjurao, strnište je bilo, zadovoljan sam kako radi.
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjuraèa...

marko hurlimann xa86 kaže:
da li bi bilo dosta 85ks za takvu tanjuraču???

Nekako sumnjam... Ima tu tezine u toj tanjuraci... treba nju vuci po zemlji...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Tanjuraèa...

a pa sip soly 36 diskova sam citao po forumu vuče s rusom 80ks..
kakava je razlika između tih tanjurača osim kaj je ova vučena a sip vučena/nošena :?: :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjuraèa...

Vucena je teza za osovinu i sistem sklapanja iste... Vucena tanjuraca ne pritisce traktor koliko nosena, pa ono...

ne kuzim se u vucene tanjurace, ali mislim da je za vucene tanjurace 100Ks+...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Tanjuraèa...

a onda bi ja mogao vuč sip solly 36diskova nošenu???
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjuraèa...

pa ako zjockoo moze, ne vidim razloga zasto ti ne bi mogao... Mozda mozes i vucenom raditi, no toliko nisam strucan. Bolje cekaj da se pojavi netko tko je radio s vucenim tanjuracama pa ce ti on sve znat objasniti...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Tanjuraèa...

marko hurlimann xa86 kaže:
a onda bi ja mogao vuč sip solly 36diskova nošenu???
Ovako, radio sam sa 125 ks i sipovom tanjuračom 36 diskova, nije ju niti osjetio, vozio sam se 20 km/h po njivi. Ali Sipova tanjurača ne radi dobro jer razmak između diskova je mali, lagana je, pa ne ide baš u zemlju nkao ova Ferocoop.
Sipova tanjurača je za manja gospodarstva sa malo obradive zemlje, i tamo gdje nema teškog tla kao kod mene.
Za ovu 32 diska kakvu ja imam, zahvat 3,2 m, potrebno je minimalno 120 ks da bi se mogla postići njezina radna brzina.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Tanjuraèa...

znači za moje traktor bi bilo nekih 250cm :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Tanjuraèa...

Mislim da bi mogao uzeti 28 diskova vučene, to bi bilo za tvoj traktor. Zahvat ti je 2.8 m
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Tanjuraèa...

kolega mi sa rusom 952 vuče oltovu od 32 diska vučenu...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Re: Tanjuraèa...

Marko, Sip Soily radi dobro i to toliko dobro da ti nakon nje ne treba ni sjetvospremač nego možeš direktno sijat; tako ja radim. Što se tiče zahvata imaš više tipova. Također, možeš birati kakve diskove želiš (46 ili 51 cm) te koliko ih želiš.
Što se mene tiče offset tanjurača je puno bolja od klasične X tanjurače i više nikad ne bih prelazio sa ove na neku drugu, osobito ne na onu sa X baterijama...
 
R

Rajtek

Guest
Re: Tanjuraèa...

Ja sam si uzeo ponudu isto za FEROCOPO-ve, al za one koje su bile na sajmu (2,8 m zahvat i 28 diskova), a cijena 20200kn valjda.
Jel mi bude preteška za RUSA???TAkođer sam uzeo i ponudu od Mesissa za nošeno vučenu isto 28 diskova sa hidrouličnim štelanjem položaja baterija.
Sad neznam ni sam koje da uzmem.
E da, pito sam ja za te sipove, al sip više ne proizvodi tanjurače nek ima turske, a to mi baš i ne izgleda prejako...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Tanjuraèa...

zjockoo kaže:
Marko, Sip Soily radi dobro i to toliko dobro da ti nakon nje ne treba ni sjetvospremač nego možeš direktno sijat; tako ja radim. Što se tiče zahvata imaš više tipova. Također, možeš birati kakve diskove želiš (46 ili 51 cm) te koliko ih želiš.
Što se mene tiče offset tanjurača je puno bolja od klasične X tanjurače i više nikad ne bih prelazio sa ove na neku drugu, osobito ne na onu sa X baterijama...
koliko si ti platio svoju???
da li si probao radit s njom da ju vučeš???
jesi li razmišjlao da složiš iza valjak ili ne treba?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Re: Tanjuraèa...

Platio sam ju 25 000 kn, neznam koliko je sada. Kupio sam ju u Čakovcu, u Panex - u.
Valjak ne treba, ona sama po sebi radi vrlo dobro, ja za kukuruz pripremam zemlju u 3 prolaza, a za papriku (za koju inače treba freza) radim 4 prolaza i to je dovoljno. Imam nešto u planu za tanjurati ovih dana pa kad budem to radio stavit ću slike. Radio sam i sa spuštenim rudom i također radi super, samo kružiš po parceli u smjeru suprotnom od kazaljke na satu, no naravno, treba biti i dovoljno velika parcela za to. Inače je to ova tanjurača:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjuraèa...

Zjockoo: jel ju belarus moze dici i nositi po cesti tako "rasirenu"?

Planiram napraviti neku ramu za ove svoje baterije da ih postavim u "V", pa da probam kako bi se 549 ponasao s njima, ako ne bude valjalo, vracam se na "X" i to je to...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Tanjuraèa...

Zjocko:a je istina ono sto veli DF da neidu u zemlju??
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjuraèa...

Istina je da slabije idu u zemlju posto im je razmak izmedju tanjura manji nego na onoj sto je DF kupio... Treba izracunati pritisak po tanjuru i onda ces vidjeti koja je za tvoje potrebe bolja... Srednje teske tanjurace su bolje ako ides s njima direkt poslije zetve, dakle u nepooranu zemlju, posto ce ti napraviti bolji posao, ali po pooranom ce ici u veliku dubinu i nece bas fino usitnjavati zemlju kao lagane tanjurace. Poslije srednej teske i teske mora ici sjetvospremac, dok poslije lake cesto puta ne mora...

To ponajvise ovisi o tome o kakvoj se zemlji radi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh