• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: Tanjuraèa...

Nema na čemu. I jesi li pogledao? Kako ti se čini? Te raznorazne nošene ne mogu ni da prismrde vučenim. Ima kod nas u selu i vršackih Agritek, i Tara i Adutovih ali ove su za njih zakon.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Tanjuraèa...

dobra je tanjurača, a i rus, fino, fino...

BTW:baš sam te tjeo pitat u tvojoj temi oče bit slika skoro :D
 
S

Sesva

Guest
Re: Tanjuraèa...

diskova je 28 kolko vidim !!!

da kolkom brzinom ides '?'
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: Tanjuraèa...

Jeste, 28 diskova. Opseg brzina od 6.5 do 10 km/h, zavisno od posla i rus ima jos rezervu snage.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Tanjuraèa...

Obrisan neispravan link.

Vuče ju didica, nije mu baš svejedno ali ide...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Tanjuraèa...

CHlas kaže:
Ajmo još slika :scratch :scratch :scratch

Na mene misliš ili opčenito?
 
M

maRko1993

Guest
Re: Tanjuraèa...

Dvije tanjurače iz Gudovca 2008. godine
Ferocoop

OLT
 
L

las2

Guest
Re: Tanjuraèa...

Ova tanjurača od olta je malo lakša od moje jer kad su je napravili onda su vidjeli da je malo teža za traktore 35-40Ks.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: Tanjuraèa...

Tanjiraca Metalvolf 28 diskova 2,8 m zahvat tezina oko 1500 kg, diskovi precnika 560 mm.Kuplena 2000 godine i do sada zamenjen samo 1 lezaj.
p1130024.jpg
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Tanjuraèa...

Kupujem tanjurače za univerzala 445 bez prednjeg pogona, zemlja je kao u Zagorju teška a uzeo bi 20 diskova leskovačke ili 24 diska oltove nazubljene prednje i zadnje. Koje mi vi preporučate? U oglasniku traže za leskovačke 20 diskova 2000-2500 kuna a nove koštaju oko 7500 kuna.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: Tanjuraèa...

Leskovačke propadaju kolko ih pustiš u zemlju oltove uglavnom moraš opterečivat ovisno od zemlje ja bi uvijek uzeo leskovačke.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Tanjuraèa...

Hvala na odgovoru. Tako sam i ja skužio da su bolje, pogotovo za tešku zemlju. Jel velika razlika u učinku između onih koje imaju i zadnje baterije nazubljene i onih koje nemaju. Preko oglasnika mi čovjek nudi leskovačke da nisu zadnji diskovi nazubljeni (20 diskova) za 1500 kuna što nije puno i kaže da su dobre, a to tek treba vidjet. Netko komentar?
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: Tanjuraèa...

Prednje nazubljene ti to usitne zadnje poravnaju i dosta ti idu zadnji diskovi u zemlju iako nisu nazubljeni npr. oltova tanjurača ti ima sve diskove nazubljene ali nejde ni u pola u zemlju kao leskovačka učinak je definitivno bolji s leskovačkom. Mislim da imam negdje slike s tanjuranja s leskovačkom ako uspijem naći stavit ću ti. Još jedna prednost ti je kod leskovačke ima drvene ležaje ili možeš staviti plastične i relativno je laka zamjena i puno su ti jeftiniji od metalnih na oltu i ako naletiš na neku oltovu udarenu po čelu namučit ćeš se da to popraviš i rastaviš.

abcd0019r.jpg


Vidi se kolko tolko koliko idu zadnji u zemlju mogu još i dublje ali onda vadiš vlažne busene van.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Tanjuraèa...

Hvala! Ima leskovačkih i s zadnjim nazubljenim diskovima koliko vidim. Sve male tanjurače imaju pomične baterije? Još netko komentar? Jel bi universalu bile previše leskovačke 24 diska?
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re:

Ratarko kaže:
Za početak da se uhvatim za tvoju šestu sliku po redu ...

Neispravan link obrisan!

Da li ima šanse da se rotirajuča poteznica na kraju ruda ( na slici ) pomakne prema naprijed i razbije staklo. Vidim da je blizu odnosno da je gornja poluga još koji krug krača bilo bi vraški blizu ?

U svakom slučaju super priprema , tanjurača radi odlično.



E kolega ja ima iste take tanjurace i stvarno su super..ja idem po strnju sa njima i odlicno rade ...samo imam jednu primjedbu ne tvoj poso ...ako hoces da ti njiva izgledad ljepse bez tih jaraka idi u krug tako da ti na kraju samo jedan jarak ostane...puno ce ti ljepse njiva izgledat ovako ti svaki trag radi jarcic a onako ti je sve ravno samo jedan jarak ostane na kraju.....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Tanjuraèa...

jos malo prokopaj po temi, naci ces da je detaljno objasnio i poslikao kako radi s tom tanjuracom. ako se ne varam, nije mu ostao niti taj zadnji jarak ;)
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Tanjuraèa...

Vidio sam slike..i te detalje ali to je u slucaju da ides 2 traga...ja idem samo jedan trag .....
 

Najnoviji postovi

Na vrh