• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: Tanjuraèa...

Mislim da ti nije velika razlika u težini tih tanjurača možda tridesetak kila možda se varam.Jedno je nosit tu tanjuraču u zraku a drugo je radit s njom. Problem je dali će on moć vuć 24 diska kad uđu u zemlju a ova tanjurača propada cijela u zemlju ako se zaboraviš i pustiš ju prenisko ona gura zemlju ispred sebe kolko duboko ide kod oltove nije tako jer ona samo šara i nije za tešku zemlju prelagana je.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Tanjuraèa...

Evo ja vidio tanjurače za koje sam vas pitao. Hvala svima na pomoći i odgovorima. Napravio 300 km da ih vidim i naravno da me frajer preko telefona bezobrazno lagao. Tanjurače uopče nisu lemind nego olt, nosači su popucali i posavijani, pločicu je išćupao da se ne bi vidjelo da su olt i sad ti reci kaj da mu čovjek napravi. Svaka škola košta.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Tanjuraèa...

Vjeruj mi kolega i ja sam par puta ak prosao....kad nazoves sve super sve 5 a kad dodes tam ono krs da nemoze bit vec...onda bi ga zadavio ko psa..
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: Tanjuraèa...

A moraš pazit jbg. Moraš pazit jer ih ima puno pomotanih sa pomotanim nosaćima, kad dođeš tamo obavezno traži da ju digne na traktoru ako su potrgani nosaći ležajeva ležajevi ili osovina pa probaš vrtit da vidiš ako je metalni ležaj hoće zapeč da nemožeš ni okrenut. Čak ako imaš gdje priliku vidjet kako rade dal vuku kuda u stranu jer su bile potrgane pa loše povarene. Onda ako su istrošeni tanjuri i valjci provjeri sve tanjure da se ne klimaju lijevo desno na osovini jer nisu dovoljno pritegnute jer nema više navoja da se do kraja dotegnu. To ti je ono osnovno. Kod leskovačke je odlično što su drveni ležajevi (10-20 kn komad) i šarafi na bloku u koji idu ležajevi ako puknu oko 10 kn komad.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Tanjuraèa...

E, al te s drvenim ležajevima se teže vuku, prije smo imali 20d s drvenim otac kupio 24d s metalnim, koliko sam ja primjetio po to se skoro jednako teško vuče. Prošle godine mi otišo ležaj na jednoj bateriji, pa opet radio s tim 20d, završio što se moralo i navečer šarafanje..
Promijena metalnog ležaja je daleko veća pizdarija nego drvenog, kao i cijena samog ležaja, al mislim da se isplati.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Tanjuraèa...

Ronin pa ti si pravi dečko. Da ti znaš koliko ovo znači nekome tko se ne razumije u tanjurače a kupuje polovno. Doma imam brane (drljače) trokrilne a s tanjuračama se tek sada susrečem, ne znam ništa o njima. Dakle ove nošene imaju na svakoj osovini na kojoj su tanjuri (diskovi) po dva ležaja, ukupno osam (četiri osovine) a nalaze se u kučištu bloka koji drži osovine. Kad si spomenuo istrošene valjke mislio si na osovine? Što se tiče ovog da se tanjuri klimaju lijevo-desno dotežu se samo s šarafima na kraju osovine s vanjske strane? Ako je tako onda bi se ispod šarafa ako nema više navoja mogla ubaciti matica i dotegnuti.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: Tanjuraèa...

Ja sam se sreo sa slučajem gdje su se istrošili valjci izgleda nije bilo dobro pritegnuto i onda su tanjuri unutra izglodali tu četvrtastu osovinu a kako su se trljali o valjke istrošili su valjke komedija živa. Ploćicu uvijek možeš stavit da ako nemožeš odšarafit te velike šarafe na osovini obavezno zagrijat da otpuste. Ležajeva ti ide 16 drvenih jer su kao polumjesec polovica kruga ide gore pola dolje pa se sklope oko valjka. Ne sjećam se jel ima muški i ženski da se to uklopi i ne pomiće. Cijela baterija se priteže tim jednim šarafom da i možeš stavit ploćicu.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Re: Tanjurača...

dsc02153u.jpg

dsc02154g.jpg

dsc02155b.jpg

dsc02156.jpg

dsc02157a.jpg

dsc02158c.jpg


kupio neki dan tu tanjuracu,povoljno.
eto sa time ima da se muci 533 dok neode u mirovinu...:)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Re: Tanjurača...

Koliko bi ti dao?
Ja kupio povoljno....:)

Ovako grozno izgleda ali da se prefara bila bi ko nova.
Nije pucana,nisu dotezane osovine....Zadnji nisu nazubljeni ali imam jednog koji ima tih tanjura za prodat pa ako bude trebalo cu promjeniti...
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjurača...

Kako mi se cini da je ova iz trgovine izasla kao IMT tanjuraca, u biti leskovacka, samo obojana u crveno. Ako joj je crvena originalna boja, a meni se cini da je.


Nego, daj mi reci posto idu tanjuri za tanjurace. Ja bih trebao prvi red promjeniti (12 komada), pa kad sam cuo cjene tanjura po trgovinama, doslo mi da prodam tanjuracu. Ako ne nadjem u HR, u Rumi ce bit sigurno ;)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Re: Tanjurača...

Iskreno nemam pojma koja je cijena.
Ali kolega od starog kojeg vjerojatno znas iz Potnjana ima tih tanjura (pored ostalog svega sto ima),pa sam mislio ako nebudem zadovoljan sa ovima nenazubljenima kupiti kod njega.....
On nes kemija sa time tanjurima+fleksa...
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjurača...

Znam da u Potnjanima ima jedan sto ima "Groblje zmajeva" i znam jednog kolegu iz Potnjana sto je isao na faks sa mnom...

Vjerovatno na ovog prvog mislis.

Volio bih kad bih mogao naci samo 4 polovna tanjura, jer ako samo ta 4 losa zamjenim s novima, previse ce propadat, a posto je rijec o OLT tanjuracama samo ce ta 4 diska naprijed raditi posao, a ostalih 8 ce ici jako plitko. Kod mene ide il 12 novih, il 4 polovna, pa sto prije i povoljnije naleti.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Re: Tanjurača...

Definitivno 4polovna kod toga prvog iz potnjana....
On navodno stare nenazubljene tanjure napravi da budu nazbuljeni sa brusilicom....
Ako imas njegov broj zvrcni ga pa ces vidjeti..
Ako su ti ostali tanjuri jos dovoljno dobri nema smisla kupovati sve novo..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Tanjurača...

Ova tanjurača nije Leskovačka več OLT...
Vanjski izgled je manje bitan,tanjuri su još jako dobri..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Re: Tanjurača...

Jbg nema plocice na njoj tako da nemam pojma koja je...
Jedan kaze leskovaca,drugi olt treci imt...aj ti sad znaj koja je marka??
:?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Tanjurača...

Takvu isto mi ima djed samo 24 diska..
Ja imam Leskovačku 24 diska pa budem slikao ovih dana..
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjurača...

Ova codexnoxova je 100% proizvod firme LEMIND i Leskovca. Marko, kladimo se u kilu janjetine i pivo?

OLT nikada nije imao drvene lezajeve na tanjuracama..
 

Najnoviji postovi

Na vrh