• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Re: Tanjuraèa...

Bobo, naravno da ju može dići raširenu, pa masa ostaje ista cijelo vrijeme, samo se rasporedi na veći raspon. Danas sam radio sa njom i pošto mi ta dva komada nisu bila daleko jedan od drugoga vozio sam se do tamo sa raširenom tanjuračom. Nema neke razlike, samo se malo više zaljuljaš ako pri velikoj brzini nagaziš rupu na cesti. Inače je vozim zatvorenu i zbog toga što kod skretanja dobije puno veći zamah ako je otvorena pa bi na cesti prilikom skretanja sigurno pokupio nekoga na drugoj polovici.
Kod mene je zemlja srednje težine, ponegdje blizu Drave i lagana, no takvih imamo malo. Ide dobro u zemlju, ako hoćeš da ide više staviš utege, ima nosače za njih. Meni do sad nisu trebali, a inače mogu ju i hidraulikom pritiskati dolje pa ni to nije predstavljalo problem. Također, možeš uzeti onu sa diskovima promjera 51 cm, ta će ići još dublje, a i nešto je teža.
Žao mi je što nisam slikao danas kad sam radio pa da vidite učinak na strništu...možda poslikam neki dan.
Taj razmak između diskova se meni ustvari sviđa jer tanjurača daleko lijepše radi nego kad su rijetki. Ovako bolje usitnjava zemlju.
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjuraèa...

Mislio sam da ima problema s dizanjem, posto je sila vise iza traktora (dalje od nejga) i da vise pritisce iza...

Daj mi napravi neki idejni nacrt kako bih mogao prepraviti X tanjuracu u V, jer me moje zivciraju posto ostaje ona sredina neobradjena, a i koliko god da zadnje baterije ispravim, uvijek imam "grobnicu" iza sebe... Pogotovo kad idem drugi trag...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Re: Tanjuraèa...

To je i mene živciralo kod X tanjurača, kao i one "crte" (humci) koje su ostavljale sa svake strane kad bi ih malo ozbiljnije zakosio. Toga ovdje uopće nema i to je veeeeeeliki + :mrgreen:
Mogu ti napraviti, no trebat ćeš potpuno novi okvir za to jer ovaj postojeći na običnim tanjuračama ne možeš iskoristiti bez značajnijih modifikacija tipa rezanje nekih dijelova, a i onda to ne bi bilo to.
Najjednostavniji princip ti je da napraviš pravokutnu ramu sa nosačima koji se montiraju pomoću vijaka tako da možeš pomicati baterije pod kutem koji ti odgovara.
Također, pogledaj malo moju drugu sliku...ova rama je super jer ju možeš podesiti u radu iz kabine bez da ti trebaju ključevi i alat, no zahtijeva dosta cijevi i elemenata s debelim stjenkama što znači da će izaći i dosta skupo...
Reci što ti izgleda interesantnije pa ti nacrtam. Također, vrlo je važno da mi kažeš dimenzije (dužinu) svojih baterija i razmak između mjesta na kojima se kopčaju pa da nacrtam u mjerilu. Tako odmah možeš saznati radnu širinu i kut.
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjuraèa...

Imam tanjurace OLT 24 diska... Poslikat cu ih sa svih strana sutra-prekosutra i izmjeriti bitne stvari...


Meni bi cak i pasalo manje zakosenje tanjura i moze biti i fiksno. najvise me brine duzina tanjurace iza traktora ta da li ce on to uopce moci i podici, posto se ne radi o laganom prikljucku. Da sam se ranije sjetio clan dstrnak koji zivi meni u neposrednoj okolici je prodavao 20 doskova tanjurace s drvanim lezajevima sa vrlo zanimljivom ramom koja bi se bez problema mogla iskoristiti cak i 80%.

Da pravim nesto kao tvoje SIP, to bi ispalo pretesko i ja to ne bi mogao ni do njive donijeti, a kamo li raditi s njima. ipak, nije IMT svemoguc ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Re: Tanjuraèa...

Ma neće to biti problem, napravit ćeš ih od U profila koji su laganiji al čvršći od cijevi. Samo ti izmjeri pa stavi pa ćemo nešto izmisliti. Trebaš imati mogućnost štelanja kuta, važno je to jer se time mijenja otpor, ali i učinak.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Tanjuraèa...

zjockoo kaže:
...cut...
Inače je vozim zatvorenu i zbog toga što kod skretanja dobije puno veći zamah ako je otvorena pa bi na cesti prilikom skretanja sigurno pokupio nekoga na drugoj polovici.[/b]
...cut...
Obrisan neispravan link.
tako je i moj bratič. Imao je iza tanjuracu 24 diska, sa mojim ursusom. A pošto ima tešku nogu i u autu i u traktoru.
Ima i slika kako je on skreto.
On če sad ko pravi sa više od pola gasa u 5. brzini uletit u zavoj. I on je u onaj ljevi kanal, kada se odavde gleda, skoro uletio u taj kanal. Njega je ta tanjurača zanela, a na traktoru nema ni prednjih utega. Tako je on jedva izbjego kanal.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Tanjuraèa...

ali neče više često za volan sjedad, u istri je(u bujama) radi u policiji...sad mi preuzimamo, polako ja preuzimam bolje rečeno
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: Tanjuraèa...

Rajtek kaže:
Ja sam si uzeo ponudu isto za FEROCOPO-ve, al za one koje su bile na sajmu (2,8 m zahvat i 28 diskova), a cijena 20200kn valjda.
Jel mi bude preteška za RUSA???TAkođer sam uzeo i ponudu od Mesissa za nošeno vučenu isto 28 diskova sa hidrouličnim štelanjem položaja baterija.
Sad neznam ni sam koje da uzmem.
E da, pito sam ja za te sipove, al sip više ne proizvodi tanjurače nek ima turske, a to mi baš i ne izgleda prejako...
Za rusa ti je najbolja Consum Comet vvt 2.8m sa valjcima ili bez. Moj ruja sa njom peva i nijedna joj nije ravna po kvalitatu obrade zemlje.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Tanjuraèa...

LALA IZ BANATA kaže:
Rajtek kaže:
Ja sam si uzeo ponudu isto za FEROCOPO-ve, al za one koje su bile na sajmu (2,8 m zahvat i 28 diskova), a cijena 20200kn valjda.
Jel mi bude preteška za RUSA???TAkođer sam uzeo i ponudu od Mesissa za nošeno vučenu isto 28 diskova sa hidrouličnim štelanjem položaja baterija.
Sad neznam ni sam koje da uzmem.
E da, pito sam ja za te sipove, al sip više ne proizvodi tanjurače nek ima turske, a to mi baš i ne izgleda prejako...
Za rusa ti je najbolja Consum Comet vvt 2.8m sa valjcima ili bez. Moj ruja sa njom peva i nijedna joj nije ravna po kvalitatu obrade zemlje.
Kolko dođe takva tanjurača???
Ko im je zastupnik, di se može kupit???
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: Tanjuraèa...

Ja sam je prosle godine platio 3500 eura sa paker valjcima, a sad je toliko bez valjaka(valjci 500 eura). Proizvode se u Beceju. Kad mi je doneo tanjiracu, vozac mi je rekao da pola proizvodnje voze za Hrvatsku u zamenu za plugove Vogel&Noot. Potrazicu njihov telefon, pa cu ti ga dati.
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: Tanjuraèa...

Probao sam i stalno mi izbacuje neku gresku. Inace tanjiraca je u V izvedbi, 28 diskova velicine 560mm(Eurozappa), dupli lezajevi, razmak izmedju diskova 22 cm, masa bez rotora 1700kg, a rotori su teski u pizdu materinu. Mora trojica da ih dizu. Sad cu da spremam za zito , pa ce da dobijete slike u radu.
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: Tanjuraèa...

Rajtek kaže:
LALA IZ BANATA kaže:
Rajtek kaže:
Ja sam si uzeo ponudu isto za FEROCOPO-ve, al za one koje su bile na sajmu (2,8 m zahvat i 28 diskova), a cijena 20200kn valjda.
Jel mi bude preteška za RUSA???TAkođer sam uzeo i ponudu od Mesissa za nošeno vučenu isto 28 diskova sa hidrouličnim štelanjem položaja baterija.
Sad neznam ni sam koje da uzmem.
E da, pito sam ja za te sipove, al sip više ne proizvodi tanjurače nek ima turske, a to mi baš i ne izgleda prejako...
Za rusa ti je najbolja Consum Comet vvt 2.8m sa valjcima ili bez. Moj ruja sa njom peva i nijedna joj nije ravna po kvalitatu obrade zemlje.
Kolko dođe takva tanjurača???
Ko im je zastupnik, di se može kupit???
E, sad imaju i internet stranicu na kojoj sve možes videti- http://www.consum-tm.com.
Ja sam je kupio kod Ćorica u Bašaidu, a za Hrvatsku im je diler Lateran d.o.o., Vinkovci, Zaluzje 42, tel:+385-32-352-333
 

Najnoviji postovi

Na vrh