• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Sad kad bi ih natero po ledini možda bi se i raspale,:icon_lol:a tu dubinu češ dobit tako što ispraviš i prednje i zadnje tanjure na zadnju rupu i malo raspusti topling da prednje ne tonu, a zadnje u zraku napravi nivelir i neče ić dublje od 5 cm.
Zašto bi sad tanjuro čekaj kišu, imam i ja takve iste leskovačke tanjurače čudo od tanjurača :icon_pray:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Prije nego što sam ih imao posudio sam takve od kolege i kada sam vidio kako rade odmah sam prodao svoju leskovaču 28 i tražio olt 32.
Ovisno o zemlji poslije njih netreba ni sjetvospremač.
Da nebi bilo sve idilično ima i mana. Mora biti lijepo ravno poorano jer inače u prvom prolazu ne napravi ništa.
Malo teže ide u zemlju od x izvedbe.
Ja je vučem sa 80 ks,mislim da je to optimalna snaga za nju
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Gledajući financijski sigurno se isplati,samo dali je izvedivo.
Ima kod Pitomače neki lik koji pravi odlične kopije oltovih.
Mislim da je za 28 diskova tražio 6500 kn.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
589
A gle ak mogu oni mogu i ja. Pa ne vare kod njih roboti. Samo moram negdje uzet tocne dimenzije rame. Nasao sam jos jedne 28 diskova x model povoljno i ja imam 24 diska pa bi od njih napravio 32
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle, najveći problem je po mojem osovina, ako se to nađe kvelitetno, ostalo je igra ako znaš šta radiš.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,686
Osovina je najmanjii problem ,kupiš kvadratno željezo i osovina se da složit kao i sve ostalo pa nije to kvantna fizika
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa nije kvantna fizika, ali na tu dužinu mora biti vrlo kvalitetno i žilavo željezo a ne neki firkant sa otpada.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,686
Pa nije kvantna fizika, ali na tu dužinu mora biti vrlo kvalitetno i žilavo željezo a ne neki firkant sa otpada.
Nisam ni mislil baš najoičniji firkant kako ga ti zoveš već materijal u kvaliteti na kojem piše ime i prezime (Č-----)oznaka materijala.:drink:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa mislim da 3mm meso bi moralo igrat...
Pa 3-5mm mislim da bi moralo biti dovoljno jako za konstrukciju. Ustvari, najbitnije je pogoditi kaj bu sve pod dobrim kutom da se ne napreže matrijal i da ne dolazi do pucanja.
 
Posljednje uređivanje:

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
589
Ja ako je budem radio, kopirat cu Oltovu samo cu stavit nosace i lezajeve od Leskovacke. Rama 3mm meso i greda. A osovina ne znam jel u komadu ili negdje sam vidio da je u 2 dijela na svakoj gredi, odnosno 4 baterije po 8 diskova ako se radi o 32 diska kao sto bi ja zelio napravit.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Mislim da bi bilo bolje da su po dvije osovine,jer ako i zadenes koju stran onda ode cijela osovina i onda opet kupuj osovinu komplet,pa majstoru kaj složi itd..msm da bi došlo skuplje nego ovak da kupiš gotove osovine za 8 diska..neznam od kojih to tanjuraca ima,barem kaj sam ja videl bile su osovine za 8 diska ali firkant je bil 30,a olt,leskovače imaju 25mm,e sad kaj se tiče konstrukcije,nikad nije na odmet da je jace napravljeno,jedino ak bi bilo problem nosit,a to sumljam..jer normalno čim su jace tim dobivaju i na tezini a samim time idu i lakse u zemlju i naprave bolji posel,a ne da skacu po gore
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Cak je moguce i da je na vucenoj 25 mm, mjerio sam na jednoj velikoj nesto, znam da sam se zacudio kako mala osovina. I bila je iz dva komada, ali to je oko 3 m zahvata.
Koliko se sjecam, nosene oltove, ove nove, su u V izvedbi, osovina iz jednog komada.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
OLT je koristil firkante i 25x25 i 30x30, za ove sam i ja siguran da 20-24 imaju 25x25,mislim da cak i 28 diska imaju isti firkant,a da tek na 32 diska prelaze na 30x30...malo prelistas temu i imas na msm da je 39. Stranica kak je preradil jedan clan iz klasicnih X tanjuraca u V
 

Bronhi

Novi član
Tu od
23 Kol 2015
Poruka
2
Pozdrav. Planiram popravljat olt tanjuraču 24 diska, pa me zanima jel netko ima iskustva sa dijelovima MGM plamen Bečej. Dijelovi su puno jeftiniji nego u Hrvatskoj, pa me strah za kvalitetu. Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh