• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
V tanjirača bolje radi posao,nema da ostavi ne potanjirano. Ako je vučena V,uvek skretati na tu stranu u kojoj su ukošeni tanjiri. Tj ako levo ukošeni tanjiri,levo se skreće u njivi.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
604
Bok, što mislite o kombinaciji tolmet simply 2.2m i zetor 7340, ja mislim da bi to išlo bez problema, ako netko ima iskustva sa takvom kombinacijom neka mi se javi, planiram kupiti tu Tolmet tanjuraču a kod nas nema nitko ni da probam zakopčit..
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Lagro d.o.o, poslovnice u Vinkovcima i Nedelišću. Nove Consum Comet 2.8 tanjurače, V, srbijanska proizvodnja po licenci V&N-a.


Jedna je kod mene u vlasništvu 3 godine i mogu reći da sam zadovoljan, mada bi mi više odgovaralo zbog težine da sam išao na vučenu izvedbu, ali što je tu je.
Koliko PS je potrebno da bi traktor vukao ovu tanjiraču po oranju i koliko ju obično iskosiš, više od pola hoda?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja imam ferocoop mrvicu lakše su od tih consum, 24diska i Zetor 5320 63ks ih ima šta vući u oranju i kod mene je 480mm disk i imam još nekih 80kg utega na njima. Za prašenje strništa odlične, jedan prohod i bude super, ako idem dva bude čista zemlja.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Koja je razlika između kopčanja vučenih tanjurača na hidrauliku traktora ili za kuku (donju vuču)
Rječ je o istim tanjuračama olt 32 diska.
Sa dva različita kopčanja koje su razlike u tome ?
Primjer
tanjurace-madarica-slika-65233925.jpg prodajem-tanjurace-32-diska-olt-vucene-slika-16428702.jpg
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Hahaa da u gumama definitivno.
Obadvooje imaju svoj cilindar za dizanje i spustanje.
Mene zanima ak je na polugama zakopcana dali poluge puno trpe ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za ove druge trebaš poteznicu..i vrtiti žlajf na rudu..prve je teže zakopčati ali nemaju žlajf ..samo digneš hidraulik
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,873
Poluge ništa više ne trpe nek da vuku noseći priključak.
Ako je fix na kuki moguće da će pri većim brzinama skakati pa će ispast za tobom valovi.
Tu su gore dve vrste kopčanja pa prva mora biti na polugama.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,940
Na prvoj slici prednji kraj digneš hidraulikom traktora da tanjuri ne oru cestu.
Na drugoj slici moraš ručno "kurblom" dignuti prednji kraj.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
U redu sad mi je već puno jasnije.
A recimo ove na drugoj slici mogu kopčat za vuču ili na hidrauliku na poteznicu s rupama pa opet mogu podići sa hidraulikom traktora da mi nejdu tanjuri po cesti ?
Al onda mi se bolje sviđa prvi sistem da nemor svako.malo ići šrafiti žlajf van.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Na rudo samo navintaš da tanjurače stoje ravno kada izlazis na cestu... U polju namjestis hoces prednje tanjure dublje ili plice i samo gas
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,940
Ne bavim se obradom zemlje (samo povremeno u teglima :unsure: ), ali u takvoj dilemi uzeo bih ovu sa druge slike.
Na prvoj, ako zakaže hidraulika traktora:mad::eek:- ostavljaš tanjuraču!
Na drugoj imaš više mogućnosti za kompletan dolazak kući!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,940
Mislio sam hidraulika vilica, nosača strojeva na traktoru :unsure: , a zadnji kotači se mogu spustiti na tlo i ručnom dizalicom i pajserom, nešto podmetnuti i "za domom spremni":ppozdrav:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Kao prvo, ona tanjurača sa prve slike ima samo boju OLT. Ta tanjurača je LEKO, takozvana Mađarica.

Ako možeš birati, uzmi ovu drugu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh