• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Prvo moram ici pogledati tanjurače imam oko 5-6 komada išao bih za vikend to pogledati pa ću onda suziti izbor na one koje su u okey stanju.
Inače treba mi sad tanjurača imam nekih parcela koje nisu obrađivane pa bi to pretanjurao 2xpo mjestu i onda na to rd i sijetva.
Da nemoram orati sad.
Još bih dodatno opteretio tu tanjuraču s tegovima nekim da ide u zemlju .
A dali se na tim vučenim olt mogu zakosavati tanjuri još ili su oni fixni .
Nemam iskustva s vučenim olt pa zato pitam.
Koristil sam samo v izbedbu ferocop 32 diska nošene do sad.
One rade dobro al treba mi nešto teže i vučeno.
Usput ako neko još zna za neke vučene tanjurače do 3500 eura nek javi 😀
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Olt tanjurače, 20 diskova, isto godište, ali na jednoj su veliki diskovi, na drugoj su manji diskovi. U čemu je razlika, osim u veličini diskova?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Nisam to znao. Velika je razlika kada se usporede. Sada znam kako izgledaju poderane tanjurače.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,672
Olt tanjurače, 20 diskova, isto godište, ali na jednoj su veliki diskovi, na drugoj su manji diskovi. U čemu je razlika, osim u veličini diskova?
Jesi mjeril promjere? Možda su originalno veći, moj sused ima oltove s većim diskovima, 520mm ak se ne varam. I njegove su 24 diska
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Nisam mjerio. Jedne su sava 77. god a druge sava 79. god. Plave, na jednoj svi diskovi nazubljeni na drugoj samo prednji. Razlika je cirka, ne mogu točno procijeniti ali od 7-10cm.

Postoji ova razlika pa se možda o tome radi?
diskovi za tanjurače OLT promijera 460 mm za osovinu 30 mm,nazubljeni.
diskovi za tanjurače OLT promjera 510 mm za osovinu 30 mm,nazubljeni.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,672
E tako je 510mm su veći diskovi. A da su nazubljeni potrošeni 7 cm, ne bi više bili nazubljeni.
Ak su obje tanjurače ispravne ja bi ti preporučil s većim diskovima, makar bile i skuplje. Brže se vrte diskovi i tak odrađuju bolji posel.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,672
Mea culpa, krivo sam se izrazio.
Veći diskovi imaju veću obodnu brzinu.
Fala na ispravku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Veći diskovi imaju veću obodnu brzinu.
Svejedno kojeg su promjera, obodna brzina je određena brzinom kretanja. Manji diskovi se brže vrte, tj. imaju veću kutnu brzinu pri istoj brzini kretanja ;)
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
Ali veliki bolje idu u dubinu, a iza diskova se stavi valjak i može se napravit dobar posao 😉
 
  • Like
Reactions: ZJ

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za ovo treba 130ks pa na dalje..
Uglavnom one tanjurače gore kaj spominješ,i ako sam shvatio tvoju namjernu nebudeš s njima postigao ono kaj želiš..
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,672
Svejedno kojeg su promjera, obodna brzina je određena brzinom kretanja. Manji diskovi se brže vrte, tj. imaju veću kutnu brzinu pri istoj brzini kretanja ;)
Kak je svejedno kojeg su promjera?
Kod bušenja kad se stavi veći borer, smanjuje se brzina. Zašto?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Kod iste brzine kretanja traktora, na večem disku se osovina vrti sporije, a na manjem disku se osovina vrti brže. Rub diska je jednako brzo vrti i na jednom i na drugom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tak je marko355 ..ovi "načitani" ljudi samo unose nemir , a nikad nisu podmazali tanjuraču ..a da ne govorim o kuhanju u tanjuru , mljac
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
"Prestani baljezgati"...da odgovorim u na način tvojeg ophođenja..
 

Najnoviji postovi

Na vrh