Sve što trebaš znati o načinu primjene herbicida stoji na uputstvu.
O načinima uštede nam ne moraju za tristo osamdedset kuna prodavati toplu vodu. Nemaš tu zapravo što uštedjeti - propisana količina ide na pripisanu jedinicu površine , postotak aktivne tvari mora pokriti površinu, i to je to. Neki pesticidi zahrjevaju veće količine vode za aplikaciju,neki manje. U to sve na uputstvu primjene mora jasno biti naglašeno. Ono bitnije,što zaista pomaže koristirtelju se ne ističe - nepotpuna uputstva po kojima se treba ravnati prilikom aplikacije pesticida.
Ja na još nijednom uputstvu bakrenih fungicida nisam vidjela upozorenje da se ne smiju primjenjivati na temperaturama nižim od 15 stupnjeva jer izazivaju ožegotine - fititoksični su. Nisam vidjela niti na insekticidima iz grupe imidakloprida da se ne smiju primjenjivati na temperaturama većim od 24 jer su i termo i foto senzibilni, a ne piše niti to da im je vrijeme primjene čim kasnije predvečer.
Na mnogim insekticidima ne piše jasno da ne suzbijaju sve stadije razvoja štetnika,već samo jedan ili dva, i da ih tretman neće u potpunosti suzbiti ako se insekticid ne kombinira sa nekim koji suzbija i druge stadije.A zašto to ne piše jasno,tako da bez dubokog promišljana i ne skužiš što zapravo čitaš? Jer će se kupac,kada to pročita zapitati koja mu je korist od takvog preparata,i pokušati će naći nešto zamjensko koje nije uvjetovano ograničavajučim faktorima primjene.
Nikakve školice za veliku djecu nisu potrebne - samo jasno napisana uputstva primjene.