• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled prikolica

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Kako prolazite na tehničkom sa prikolicama, s obzirom da sad moraju na valjke i moraju kotači podjednako kočiti?
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Kako prolazite na tehničkom sa prikolicama, s obzirom da sad moraju na valjke i moraju kotači podjednako kočiti?

šta podjednako, koeficijent kočenja ukupni mora biti iznad 40%, razlike po osovini ne smiju bit veće od 25%. Ne smiju biti hrđave tj. moraju biti ofarbane, ne smije biti npr. deformirana šasija ili stranice, signalizacija mora biti ispravna (spojena po standardu--ovo ako je strogo po ps-u), katadiopteri (bijeli) s prednje strane, stražnje strane (istostranični trokuti crvene boje 15 cm).....u najkraćim crtama...mada ima jos toga poprilično....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
kad su prošla ona vremena kad staneš ispred hale, 10 metara na rikverc, malo zaleta i po kočnici, bitno da se pojaviš tamo.. a sad užas, a šta i sami ljudi pričaju koji tamo rade, većina prikolica ne bi mogla proći zbog kočnica zbog neravnomjernog kočenja, pa ajde, ipak progledaju kroz prste još
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
ma ne ta vremena kad si moral dojti,de su ona vremenas kad sam samo knjižice donesel,lupili su žig,popili na terasi pivu i doma
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma vi ste još super, pogledaj samo kolko je "čakovčanaca" u Varaždinu na tehničkome:?:
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
istina da su u Varaždinu "mekši" ali ni oni nisu više ni blizu kak su bili
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
ali mislim da ta shema jedino još prolazi po selima gdje imaju organizirani tehnički, nemogu voziti valjke sa sobom... heheheh.. ali kad uđemo u uniju, mislim da ni to nebude više išlo. jednom prilikom kad sam išao u njemačku, prije 2 god, na samom ulazu u austriju zaustavila murija bus. fino sparkan njihov kamion, valjci na parkingu, i ajmo gore sa autobusom..tak da ni našima vjerojatno to nebude bio problem, samo kad se netko sjeti toga.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Na koje se prikolice to odnosi?Kaj je s čezama i ostalim šumskim napravama koje redovno voze po cesti?Gumenjaki i društvo?Homemade prikolice?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
na kiperice sam mislio, to se u mom kraju samo i registrira :)
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
ali mislim da ta shema jedino još prolazi po selima gdje imaju organizirani tehnički, nemogu voziti valjke sa sobom... heheheh.. ali kad uđemo u uniju, mislim da ni to nebude više išlo. jednom prilikom kad sam išao u njemačku, prije 2 god, na samom ulazu u austriju zaustavila murija bus. fino sparkan njihov kamion, valjci na parkingu, i ajmo gore sa autobusom..tak da ni našima vjerojatno to nebude bio problem, samo kad se netko sjeti toga.

ne trebaju valjci za ispitivanje ukupnog koeficijenta kočenja (jedino za razliku po osovinama). Oni mogu uzeti decelerometar sjest u traktor i mjerit usporenja pri kočenju.....ali to bi ipak bilo malo previše..ili valjci ili kroz prste:D
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
kod mene u om kraju jos uvijek se tehnicki organiziraju po selskim birtijama. prije obaveznih trokuta i lukova na traktorima bez kabine, dosel si v krcmu s knjizicama,spil pijacu , platil i traktor i prikolice su bile registrirani. sada treba dojti s traktorom i prikolicom i moraju poslikati sa zadnje strane kaj se vidi trokut i opet se prolazi bez problema.cak ni zmigavce nekad ne gledaju ak vide da je traktor u dobrom stanju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da se samo nadovežem....kod nas po selima isto imamo organizirani tehnički pregled u proljeće i jesen, traktori moraju imati sva stakla, trokut ako im je največa brzina ispod 40 kmh, jer onda spadaju u spora vozila, znači sve po pravilu, slika se naravno i provjeravaju se žmigavci, stop svijetlo i pozicijsko svijetlo, sve mora biti tip top....

Što se pak tiče prikolica i ostalih transportnih naprava, sve što je novo i ima na sebi broj šasije se može , a i s jedne strane se mora (niste mogli ostvariti povrat kapitalnih ulaganja na recimo prikolice ili cisterne ako nisu registrirane, odnosno ako nema na zahtjevu broj registracijeske pločice) registrirati, a sve ovo ostalo (homemade prikolice, prikolice za šumu, prikolice za sijeno i gnoj, cisterne i slično) po meni i mojem mišljenju MORAJU imati na sebi potpuno ispravnu signalizaciju da bi mogle u promet, jer zaboli mene za nečiju registraciju na prikolici ako ta prikolice nije tehnički ispravna pa dok se kod skretanja neko zaleti u nekog, onda je kasno....eto mojih par riječi!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kod nas nam ljepo poslikaju traktor ,provjere brojeve šasije,plati i sljedeči,nema puno zajebavanja ali ima bezobraznih pojedinaca koji dođu na pregled a nema pola lampi na trktoru,sad su nas davili sa trokutima,pa opet sa zaštitnim lukom tko zna šta bude novo dogodine,za taj lomljivi trokut moj prijatelj kaže ako je čovjek pijan on nevidi ni cijeli traktor,a i ljepe novce smo dali poljacima za te trokute,a sad najnoviji biser večina kod nas oko 100 na regi napravilo u kučnoj radinosti taj zaštitni luk,napravili nove papire a ovi koji pišu pravila planiraju da če se morati imati atest, od ovih 100 kod nas samo jedan je napravljen ,mislim Karas Kozarevac Podravski sa atestom ,tako da opet bude izrade novih papira a u skoroj budučnosti ovaj gadni trokut budu zamjenila dva manja sa svake strane po jedan,ja imao sreće pa nisam morao stavljati na malog 539 luk jer je bio registriran prije 83:axe:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
kod nas nam ljepo poslikaju traktor ,provjere brojeve šasije,plati i sljedeči,nema puno zajebavanja ali ima bezobraznih pojedinaca koji dođu na pregled a nema pola lampi na trktoru,sad su nas davili sa trokutima,pa opet sa zaštitnim lukom tko zna šta bude novo dogodine,za taj lomljivi trokut moj prijatelj kaže ako je čovjek pijan on nevidi ni cijeli traktor,a i ljepe novce smo dali poljacima za te trokute,a sad najnoviji biser večina kod nas oko 100 na regi napravilo u kučnoj radinosti taj zaštitni luk,napravili nove papire a ovi koji pišu pravila planiraju da če se morati imati atest, od ovih 100 kod nas samo jedan je napravljen ,mislim Karas Kozarevac Podravski sa atestom ,tako da opet bude izrade novih papira a u skoroj budučnosti ovaj gadni trokut budu zamjenila dva manja sa svake strane po jedan,ja imao sreće pa nisam morao stavljati na malog 539 luk jer je bio registriran prije 83:axe:

ma svakakva sranja...prošle godine sam bil kod bratića u KŽ i ide na prvu regu sa traktorom od kad je kod njega i mora imat luk,ovo-ono...luk je koštal par tisučaka i kod nekog dede otišli i kupili kabinu za 500 tinjak kuna smontirali...metli trokut i regal je traktor bez pol frke...i da luk je moral bit s atestom inače nisu puštali..:!:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
ma svakakva sranja...prošle godine sam bil kod bratića u KŽ i ide na prvu regu sa traktorom od kad je kod njega i mora imat luk,ovo-ono...luk je koštal par tisučaka i kod nekog dede otišli i kupili kabinu za 500 tinjak kuna smontirali...metli trokut i regal je traktor bez pol frke...i da luk je moral bit s atestom inače nisu puštali..:!:

ja ove godine za firminim zejom i pronaricom na tehnički, inače su 2006 godište, i padnem na valjcima jer kotači na prikolici nemaju jednaku silu kočenja... jbt, pa nije to auto...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ja ove godine za firminim zejom i pronaricom na tehnički, inače su 2006 godište, i padnem na valjcima jer kotači na prikolici nemaju jednaku silu kočenja... jbt, pa nije to auto...

jel si išel i s traktorom na valjke..:?::?:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
hvala bogu što ovi naši izlaze na teren na registraciju jer inače bio bi prolaz pola pola da se ide u stanicu za tehnički ,mada meni osobno je važno da mi je traktor ispravan jer nedaj bog da se desi kakvi unfal ode pola štale nekom za popravak i kaznu,mada ako i zaustavi me murija i neradi pokoje svjetlo uvijek prođem dobro bitno da je tablica gore i da su lampe na broju:axe:
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
kod nas jedan čovjek htio regat prikolicu i vozio ju je prije toga na pjeskaranje i tamo mu napravili nešto s brojem šasije.Čovjek je to tam tražio 4 sata ali ništa imao je hrpu sranja s tim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh