• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
pročitao sam pravila, ali mislim da nisu baš jasno napisana. piše trokut ili rotacijsko svjetlo, ali onda u pravilniku na stranici cvh nije uopće spomenuta rotirka. zato sam pitao da provjerim ako je netko samo sa rotirkom prošao tehnički. to me jedino zanimalo.
a s obzirom da smo kasnije prešli i na pitanje tablice, tu isto nisu baš jasni. piše da može biti s prednje strane ali nije definirana pozicija. i onda bude i na maski i svugdje drugdje.
prečesto se zakoni i pravilnici kose jedni sa drugima, ali nažalost to je hrvatska.
hvala :ppozdrav:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Jedna skandinavska poslovica (davno sam ju pročitao i zauvijek zapamtio) kaže: poštuj zemlju u kojoj ti je pupak rezan...
Hrvatska je moja domovina i nemam, a niti trebam drugu.
Ima dobra pravila i propise, ali previše nas sve to želi unaprijed izbječi, zahebati, izigrati, prevariti i onda se praviti pametnim. To ne prolazi nigdje u svijetu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja trokut imam tocno jednu minutu na traktoru godisnje, dok se slika na tehnickom.
Odmah ga skidam dolje pred kontrolorom i stavljam ga u kabinu a dok dojdem doma ide u garazu do iduceg tehnickog.
S traktorima sam skoro svaki dan na cesti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
I onda te bu netko otraga lupil i nastradal, jer te kasno uočil...Nije važno tko bude kriv...

Moj kolega je imal situaciju da je prekasno uočil neosvijetljen traktor i lupil ga lagano u plug, traktor je skrenul s ceste i završil u grabi (na kotačima) ...a onda se dogodila tragedija: vozač je opal i završil pod karterom motora, koji ga je doslovno ugušil. Kolega nije mogel sam podići traktor da ga oslobodi čovjeka i on je preminul...
Kolega ga sad ima na savjesti...a da je ovaj bil osvijetljen ili označen (nevažno trokutom ili mačjim očima), vjerojatno bi obojica polsije popili piće...naime, poznavali su se...

Slažem se da je trokut nepraktičan, smeta i, rekel bi, beskoristan ako je na metar i pol od zemlje, jer svako kratko svjetlo je niže od toga, pa je na daleko uočljiv samo s dugim svjetlima.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Dobro skidaj ga i dalje, meni je to svejedno, to govori o tebi, a ne o meni, ako si meni dao ovu informaciju.

Ima i onih koji skreču, a nikada ne daju žmigavac, ima i onih koji se svađaju s policajcem nakon što su napravili prometnu na ulazu u kružni tok (prolaskom kroz "naopaki trokut znak", te udarivši u vozilo koje prometuje kružnim tokom, dakle nasilnim pokušajem ulaska: "ali ja sam njemu bio desni", na što mu je policajac odgovorio - "još jednom izlanite ovakvu glupost uzimam vam vozačku"...)
Udario je mojeg kolegu koji je oko 13:30 dolazio u drugu smjenu na posao, malo prije porte.
Eto, ima nas svakakvih u prometu.

Kad je več ZJ uletio između, da ga nadopunim, da je jedan moj kolega završio u čorki radi traktora i prikolice, da ne pojašnjavam detalje, i ovako je ovdje sve nebitno osim naših privatnih stavova. Ništa propis, samo ja...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Tu informaciju sam dao ovoj temi, a ne nekomu pojedinacno.
Na traktorima mi uredno radi sva signalizacija, a isto tako i na prikljucnim strojevima (prikolice, cisterna, berac).
Trokut se svejedno ne vidi od prikljucaka(prikolica, cisterne, beraca) tako da on nema nikakvu svrhu po meni.
Radim 1000 rs godisnje s traktorima i do sad jos nije bilo problema.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
llmb0611
Trokut ili rotirka za traktor do 30km/h na tehničkom tako prolazi 100% a vjerujem i na cesti.

IvanKc
Samo preseliš trokut na priključno vozilo i to je to.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Trokut se mora vidjeti na sporom vozilu!
Vućeš neki priključak trokut se mora vidjeti.
Voziš prikolicu, na njoj mora biti!
Voziš berač na njemu mora biti!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Jel policija kaznjava prema PRAVILNIKU cvh ili prema ZAKONU?
Do sad smo razjasnili tehnicki plegled...
Ja na dvije prikolice nemam trokut i ni na jednom traktoru
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
E da uzeti par komada onih aluminijskih varijanti trokuta i staviti fixno di su potrebni.

Edit
NH, ako si registrirani na 40km tako i prikolice netreba trokut za spora vozila.
Ne mogu reći da je netko kaznjen zbog trokuta i da li ima propisana kazna za takvi prekršaj, vjerojatno bi išla da ide kazna ona najmanja.
Policija sigurno da prema zakonu o prometu kažnjava.
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: ZJ

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Zna netko kakva je situacija s vučenim beračima kukuruza, da li se i oni registriraju? Na kombajnima viđam tu u okolici ali na beraču ne registraciju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Kolio znam, ne. Na njemu piše 10km/h.
Nema kočnice, samo signalizaciju. Ak se registrira, trebalo bi ili sezonski ili na 3g, ko auto prikolica (bez kočnica).

Ali slobodno postavi trokut na kutiju elevatora, tam bu zaštićen ;)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ja sam postavio signalizaciju i rotirku tako da ja nemam problema s osvjetljenjem. Kad prolazim ljudi me samo gledaju što to je.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Edit
NH, ako si registrirani na 40km tako i prikolice netreba trokut za spora vozila.

Policija sigurno da prema zakonu o prometu kažnjava.
40 km/h su, no neki na istim prikolicama moraju imat one table pa mi ni to nije jasno...

Ovdje se neki drze pravilnika kvazi privatno-drzavne firme CVH, a nisu pogledali zakon koji je ustvari jedino bitno u svemu ovome.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Definitivno iskrivljuješ činjenice, ne razumijem iz kojeg razloga to radiš.

Za one koji ne znaju, CVH ima svoje ovlasti, a pravilnik kojeg ti osporavaš nije njihov, nego je na njihovim internetskim stranicama objavljen radi informiranosti građana. Svatko od forumaša tko se želi "pozitivno" potruditi može vidjeti čiji je to dokument.
Ministarstvo i CVH nisu isto tijelo, barem ja tako mislim.

Bilo bi lijepo i jako korisno od tebe da nam svima ukažeš, na sve suprotnosti za koje znaš, unutar jučer i danas spominjanih poveznica "pravilnika", ili priručnika za izvođenje tehničkih pregleda sa Zakonski valjanim aktima.

Hajde napravi to za ovaj forum, molim te. Neka zablude nestanu.

mini.jpg
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Na mojoj prikolici,Viševica, Vik 45,ispod signalizacije ,tvornički ima s obje strane one crvene trokute, ali mi na tehničkom traže i onaj veliki trokut,bez obzira što traktor ima rotaciono svjetlo. Da napomenem da mi je objašnjeno kako polica za prikolicu vrijedi u slučaju da se otkopča od traktora i napravi štetu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ukazujem da bi se na cesti trebali drzat zakona jer ga u ovih par stranica nitko nije spomenuo.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Pa koliko vidim sve smo nabrojili,osim alkohola u krvi vozača😉
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Gosponi..da Vam malo pojasnim..
Na temelju članka 236. stavka 4. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (»Narodne novine«, br. 67/08, 48/10, 74/11, 80/13, 158/13, 92/14 i 64/15), ministar pomorstva, prometa i infrastrukture uz suglasnost ministra unutarnjih poslova donosi
PRAVILNIK O TEHNIČKIM UVJETIMA VOZILA U PROMETU NA CESTAMA,
a kazna za trokut kak neki misle nije baš najmanja...1000 kunića, naravno prema čl.gore pomenutog 236,stavak 7 ZSPC.
 
Na vrh