• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Jedno pitanje, koje nije opisano u tim pravilnicima i uputama:
Kam montirati rotirku na traktoru koji nema kabine niti okvira?
Može li stajati na blatobranu?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Moj mještanin na 533 ima na "štapu" lijevog blatobrana (oko 1 m sve skupa)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Nisam tebe pital kak ima tvoj susjed na 533, jer ja nemam ni IMT ni štap :ROFLMAO:

Rotirka je magnetska, pa ju je najlakše deti na lijevi blatobran.
Nego, jel treba biti upaljena ili ju treba samo imati???
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Ne može biti na blatobranu! Mora biti dignuta ili magnetska na vrhu kabine!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
A puno bi on tebi značio isto kao i sad.
to je bilo napisano za forumaša limb0611

Tako je mogao biti odgovor tamo prije dvije stranice...
Tebi je ionako svejedno.
Jedno pitanje, koje nije opisano u tim pravilnicima i uputama:
Kam montirati rotirku na traktoru koji nema kabine niti okvira?
Može li stajati na blatobranu?
Nisam tebe pital kak ima tvoj susjed na 533, jer ja nemam ni IMT ni štap :ROFLMAO:

Rotirka je magnetska, pa ju je najlakše deti na lijevi blatobran.
Nego, jel treba biti upaljena ili ju treba samo imati???
:giggle:
 
Posljednje uređivanje:
  • Volim
Reactions: ZJ

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Da se vrati tema na trokute ako može 😁
kod mene je trokut ovdje 271388431_898941144084027_8228637100496227842_n.jpg

a tablica ovak 271067371_456903819352744_4925786335042490969_n.jpg
i nemam sa time problema nikad, ali me zajebava za prednje blatobrane a ja ih prodo prije 20 godina...al pustio me je i rekao mi da blatobrani nisu obavezni za traktore sporije od 30km/h, da li je istina ne znam, tak mi je reko
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
U Sk na TP ne bi prošao zbog položaja tablice, a možda i zbog položaja trokuta jer kad otvoriš vrata trokut se ne vidi!
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
moguće, ne znam, ali znam da svaka STP ima neka svoja pravila. Ja ovak stalno vozim i nemam problema, a zadnja vrata tak i onak ne otvaram
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Jedno pitanje, koje nije opisano u tim pravilnicima i uputama:
Kam montirati rotirku na traktoru koji nema kabine niti okvira?
Može li stajati na blatobranu?
Kad si več potegnuo pitanje :giggle: za sva motorna vozila vrijedi:

(2) Rotacijska i/ili treptava svjetla moraju biti postavljena na najviše mjesto na vozilu i biti vidljiva sa svih strana ili može biti postavljeno više rotacijskih i/ili treptavih svjetala raspoređenih tako da se s bilo koje strane vozila vidi najmanje jedno svjetlo.

I za T kategoriju također ;):

Članak 150.

(1) Vozila kategorije T i R koja se ne mogu kretati brzinom većom od 30 km/h, ili se na cesti kreću brzinom manjom od 30 km/h kada obavljaju pojedine radove u prometu, moraju biti obilježena znakom »sporo vozilo«, sukladno Pravilniku ECE-R69.

(2) Na vozilu iz stavka 1. ovoga članka postavlja se jedan znak »sporo vozilo«, na stražnjem lijevom dijelu vozila.

(3) Znak »sporo vozilo« postavlja se na visini ne manjoj od 250 mm do donjeg ruba znaka i ne višoj od 1500 mm do gornjeg ruba znaka, mjereći od tla do ruba znaka.

(4) Kad se vozila iz stavka 1. ovoga članka kreću kao skup vozila, znakom se može označiti samo priključno vozilo.

(5) Ako je vozilo kategorije T opremljeno rotacijskim i/ili treptavim svjetlom, ne mora biti opremljeno znakom iz stavka 1. ovoga članka.

(6) Na vozilu kategorije T može se postaviti i više rotacijskih i/ili treptavih svjetala raspoređenih tako da se s bilo koje strane vozila vidi najmanje jedno svjetlo.

ZJ2.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Vozi Auto škola manje od 30 po sisačkoj cesti.
Na semaforu pitam instruktora gdje mu je trokut. On mi pokaže srednjaka! :hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
...al pustio me je i rekao mi da blatobrani nisu obavezni za traktore sporije od 30km/h...
Nitko me nikad nije pital za blatobrane a traktor ide 40...
Kak to mogu naknadno zahtijevati ak tvornički nisu bili ugrađeni?
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Na zetoru su bili, jos stoji onaj nosac blatobrana gore a ja lika ubjeđujem da nisu bili nikad na traktoru 😂😂
 
  • Haha
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
moraju biti postavljena na najviše mjesto na vozil
Pošto moraju biti na vrhu vozila a ne vozača, a znamo da bez kabine Štorac isto izgleda kak Ferac (ko mrtvački kovčeg) onda s njom na volan ili čep od rezervara 🤭
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ovo je tuđa realizacija takve problematike, posuđene slike s Interneta, za naše kolege koji se veselo smiju i naslađuju, iako, nekako si mislim, vlastitih rješenja za tu problematiku nemaju ;).
Rotirka je po potrebi zakretna, unutar, ili izvan sigurnosnog okvira, s jednostavnim nosačem i fiksiranjem:
18485553.jpg
18485557.jpg
18543473.jpg
Užitak za vidjeti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja inače ne kontam kaj če uopče traktoru bez kabine rotirka.
Nekad sam po Italiji viđaval takve traktore i svi su ju imali na blatobranu, ako se ne varam desnom
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Pa da bi kolega imal temu za zahebavati :hahah:, bude njemu puhnul veter i zel bu mu škrlak :hahah::ROFLMAO:
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
A puno bi on tebi značio isto kao i sad.
to je bilo napisano za forumaša limb0611


Tebi je ionako svejedno.


:giggle:
po čemu mi je svejedno? ti očito sve znaš. da mi je svejedno nebi se zajebavao, niti bi išta tu pitao, niti bi išao na tehnički po tome. pitanje je bilo jednostavno a sve ostalo su bile kasnije rasprave koje su vodile u drugom smjeru. i komentirao sam da puno njih ima svakak složeno i svakak prolaze tehnički, što potvrđuju i komentari i slike kako ljudi prolaze tehnički.
ja imam sada sve složeno po pravilniku. trokut na blatobranu, tablicu u nosacu u lijevom gornjem kutu zadnjeg stakla. al pošto sam sad strgal trokut zamijenil budem rotirkom i to po pravilu smještena gdje mora biti. i to je to od mene. ;)

ovako kako je Ghost objavio sigurno nebi prošao tehnički kod mene jer to nije ispravno. trokut mora biti na nosaču. Ja ga imam na lijevom blatobranu, a tako kako on ima smješten trokut tako sam ja imao tablicu. i to nije bilo dobro. al promijenio sam i to. složio sam nosač u kabini.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ja ne znam sve, ali se prvo potrudim pročitati pravila, za razliku od tebe. Da si pročitao ne bi pitao, a sad je povrijeđena tvoja sujeta. Isto tako ovi koji samo dežuraju da skoče drugome u izjavu, a nikakvih ispravnih i zakonskih rješenja nemaju. Jako mudo.
Nisam niti očekivao da kažeš hvala na detaljnom pojašnjenje. Ne brini, može i više put.
 
Na vrh