• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,874
O da, ima svašta! Tablica je obavezna osvijetljena odozada na lijevoj strani.
A vidiš traktore da ju imaju naprijed pod staklom ili čak na rešetki hladnjaka!
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Pa tako možeš i sa trokutom,tehnićki prođeš i skineš ga nije baš po pravilu ali prolazi
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
Nosac i trokut zasarafljeni u blatobran...lakse mi maknut i vratit magnetnu rotirku kad idem na cestu
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Sa stranice cvh.hr

3. Da li vozilo T kategorije mora biti obilježeno znakom za „spora vozila“ ako se ne može kretati brzinom većom od 30 km/h?

Stavak 5 članka 150. Pravilnika o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama (NN broj: 85/16 i 24/17) propisuje da ako je vozilo kategorije T opremljeno rotacijskim i/ili treptavim svjetlom, ne mora biti opremljeno znakom za spora vozila.

Sukladno navedenom, ako se u STP pojavi traktor koji je opremljen jantarnim („žutim“) rotacijskim i/ili treptavim svjetlom ne treba zahtijevati obilježavanje znakom za „spora vozila“.
Ovo što si citirao je točno. S tim da su u pravilnik ugradili i sliku s mjestom ugradnje rotacije "kako to treba u praksi izgledati". Sve ostalo je prepušteno odluci tehničara na licu mjesta. Njihova pravila su doista s jedne strane "malo konfuzna" ;) . (Nije to danas ništa prema ranije, dok su tražili da se navede zapremina elektromotora vozila u kubičnim centimetrima :hahah:, ali pomogao sam im to riješiti ;):))
Rotacija na traktoru .jpg
Probaj pronači u njihovom priručniku da li je obrađeno gdje mora biti i kako ugrađena rotacija:


 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ja cu sloziti sve po pravilniku. Tehnicka ispravnost mehanickih dijelova je za mene ne za njih i to uopce.ne moramo raspravljati. Zato pitam i za pravilnik o trokutu ili rotirki. Slozio sam i tablicu, samo ni nije jasno kakko neki onda produ a imaju tablicu usarafljenu naprijed na maski.
Ispravno je imati i registracijsku pločicu naprijed na traktoru, ali na stražnjoj strani mora biti osvijetljena, a tvoja je bila na bočnom staklu, zato ne zezaj nas previše :hahah:;):ppozdrav:
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
Ispravno je imati i registracijsku pločicu naprijed na traktoru, ali na stražnjoj strani mora biti osvijetljena, a tvoja je bila na bočnom staklu, zato ne zezaj nas previše :hahah:;):ppozdrav:
Mislim da nije ispravno naprijed, al nisam 100% siguran. Iza lijevo mora biti. Ja sam ju stavio uvijek lijevo na zadnje staklo. Sa strane je bil ostalo vrijeme.
Ako moze naprijes biti, gdje mora biti smjestena?
Da ne odgovaram na post prije, u pravilniku sam pronasao samo poziciju za trokut. Ne spominje se nigdje rotirka...nisu valljda uskladili pravilnik sa zakonom...
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Moj jedan IMT ima na bočnom staklu, drugi naprijed na maski, znači oba su neispravna a oba imaju tablice🤣
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Mislim da nije ispravno naprijed, al nisam 100% siguran. Iza lijevo mora biti. Ja sam ju stavio uvijek lijevo na zadnje staklo. Sa strane je bil ostalo vrijeme.
Ako moze naprijes biti, gdje mora biti smjestena?
Da ne odgovaram na post prije, u pravilniku sam pronasao samo poziciju za trokut. Ne spominje se nigdje rotirka...nisu valljda uskladili pravilnik sa zakonom...
Nemoj više ništa misliti nego počni čitati, bez uvrede molim. Evo da nadoknadim tvoju "lijenost":
Smještaj reg tablice.png
Moj jedan IMT ima na bočnom staklu, drugi naprijed na maski, znači oba su neispravna a oba imaju tablice🤣
martinv1, ja ti imam unuka Martina, koji sad ide u sedmi razred osnovne škole. Neki put mi on razgovara ozbiljnije od tebe sad.
I ne nisi me razljutio, nego ti buden iskreno i pošteno odgovorio: traktor na kojem voziš registracijsku pločicu na bočnom staklu nije propisno obilježen s registracijskom pločicom. Točka, amen, nema tu daljnje rasprave i duskusije.
Drugi ti traktor ima registracijsku pločicu naprijed na maski - to je jedan od dva ispravna položaja za njezinu ugradnju.
To što ti oba dva traktora imaju tablice je rezultat "ubiranja novaca" po jako lošim i primitivnim kriterijima od strane predstavnika CVH koji su Vam to omogučili. Ima stanica za tehnički pregled gdje su pojedini tehničari ostali bez licenci i bez posla, a spadaju u kategoriju onih koji žmire i ne vide da iz auspuha izraubanih TDI-ja itd. sukljaju oblaci dima i puste ih.
Istovremeno se našao najmanje jedan koji je krenuo mene zahebavati za atestne papire za naknadno ugađenu kuku, koje nije trebalo, jer je gore bila međunarodno priznata pločica, ali ja sam otišao doma i donio račune i papire. Isti je tehničar opet mene zadržao na tehničkom i rekao: ne prolazite jer nemate kratka svjetla. Ja sam samo prebacio ručice par puta dugo - kratko - dugo - kratko, te vidio na rolo vratima da je sve ispravno, izašao sam iz auta i mirno rekao: nema problema, ili dokažite ili Vi sad popravite. Trpio me oko 15 min i onda rekao OK sad ste ispravni i dao mi je papire.
Druge godine ga nije više bilo, nema to veze samnom, pitao sam gdje je, rekli su mi da je dobio otkaz. Razumijem zašto. Nismo baš svi blesavi i nepošteni s druge strane šaltera - zar ne ;), možda i mi ponešto znamo. :ppozdrav:
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Razumijem ja tebe, no na svim vozilima mi je: ispravna sva signalizacija, ne fali ni jedno staklo, ispravni upravljački uređaji te uređaji za zaustavljanje te su motori u ispravnom stanju i ne suklja dim iz njih.
Ako je problem položaj tablice, neka me ruše.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
To što ti oba dva traktora imaju tablice je rezultat "ubiranja novaca" po jako lošim i primitivnim kriterijima od strane predstavnika CVH koji su Vam to omogučili.
Preko ovoga.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,874
Nije traktor, ali skoro!
U CADDYju imam plin ali CNG koji je upisan u knjižicu.
A liksonica to nije razumjela jer samo zna LPG!
Traži me atest vozila i napiše na papirić što traži. Otišao u Zg u CVH da vidim što napraviti?
Oni kopirali knjižicu, zaokružili ono CNG i poslali me nazad u Sk na TP.
Izgleda da je od njih dobila po pi ...... niti "a" nije beknula !
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Daleko smo mi još od uređene države.
Ove godine dođem na tehnički zajedno s kolegom iz susjednog sela. Traktori jednaki, jedino njegov godinu dana stariji. On posuđuje trokut od kolege i seli ga na svoj traktor za slikanje. Pitam ga zakaj to radi kad su meni kod prve registracije rekli da ga ne trebam jer je traktor homologiran na 31 km/h. U COC-u piše da je računska brzina 31,4, a najveća izmjerena 33 km/h.
Kolegi su kod prve registracije upisali 30 km/h i mora ga imati.
Kod prve registracije je kontrolor utrošil najmanje pol vure da utvrdi euro normu. Na kraju je upisal EURO 3. Doma sam išel čitati COC i tam lijepo piše stage 3A, ali on si nije nikak mogel razjasniti da je to podatak za EURO nomu.

Iako ga zakonski ne trebam, jedno vrijeme sam intenzivno razmišljal o kupnji trokuta i nekoliko mosača, tak da ga po potrebi mogu seliti s traktora na prikolice. No s obzirom na problematičnost pozicije ugradnje te da traktor sve manje koristim, a na prometnim cestama sam npr. prošle godine bio najviše 20 minuta, nisam se do sada odlučil za kupnju. Nekak mi je lakše to kratko vrijeme upaliti sve žmigavce. Možda nije po propisu ali smatram da je sigurnosno čak bolje za takvo kratko razdoblje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kaj sad traktor nesmi ni dimit više?
...ili samo na sliki za tehnički?... :unsure: ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Kako ste sa trokuta dosli do ispravnosti kocnica i pravilnog polozaja tablice
Pa trudimo se pronači put: kako zahebati sva pravila i sve propise
kaj sad traktor nesmi ni dimit više?
...ili samo na sliki za tehnički?... :unsure: ;)
Traktor dok ore pod punim opterečenjem možda i malo dimi (ali daleko su gore za naše zdravlje krntije na cestama koje dime jače nego parnjače, a prošle su prije par dana tehnički i eko test).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Vidm samo pitanje jel po pravilu rotirka umjesto trokuta, nitko nebi zajebavao pravila.
Nismo svi sveznajuci pa zato i forum sluzi.
 
  • Like
Reactions: ZJ

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ajd da vidim ruski traktor a da ne dimi... 🤭 ...a samo takve imam...:confused:
doduše, te motore su smislili 60-tih ili ranije, a ugrađuju ih i dan danas...
jedino nemrem više kupit novi traktor iz Rusije zbog toga...al i ovih 7 njihovih će me izdurat...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
NEWHOLLAND Evo za tebe jednostavan odgovor, bez obrazloženja: DA.
 

Najnoviji postovi

Na vrh