• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TEHNOSTROJ prikolice

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,728
Točno sam tak i mislil kak i ti, Philby.

VFR, kak si pričvrstil branik? Samo tam gdje su bile lampe ili još negdje?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zato večina prikolica ima iza na braniku klizač po kojem stranica kliže gore-dole kad se kipa :)

E sad kod nekih taj posao odrađuje sama poteznica za drugu prikolicu, ali mora biti ravna podloga na stranici da ne zapinje, a na nekima je klizač u obliku nekog flaha sa gumom kao odbojnikom.
 

VFR1

Član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
34
Točno sam tak i mislil kak i ti, Philby.

VFR, kak si pričvrstil branik? Samo tam gdje su bile lampe ili još negdje?

Možda ti budu slike kaj pomogle .
 

Prilozi

  • 37.jpg
    37.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 281
  • 44.jpg
    44.jpg
    38.5 KB · Pregleda: 265
  • 51.jpg
    51.jpg
    67 KB · Pregleda: 277

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ne okreće mi se oko narudu. Prije 3 god. sam kupio prikolicu koja je dugo stajala. Prikolica se prevrnula i nagnula traktor.

Kako razraditi oko da se okreće?

Hvala.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Prskao sam sa WD40 i malo udarim.
Za colu nisam čuo, ali ću probati.
Hvala na savjetu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
Jedino onda grijanje.
Samo da ne oslabi materijal tu gdje griješ. To nek ti kaže neko iskusniji.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
539 sa automatskom kukom.
Gledao sam i nema maticu u rudu već čahuru sa klinom - bolcnom. Preko zime ću povremeno prskati i malo polugom pokušati okrenuti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,728
O kojem tipu prikolice je riječ?

Imam i ja sam takav problem na ETK410.
Oko ruda ide kroz cijev, a na kraju je zavaren prsten.
Doduše, postoji sa strane ruda rupa i mazalica u njoj, ali ju nitko nikad nije podmazal (prijašnji vlasnik), a sad se više mast neda ni utisnuti.
Pogledaj imaš li mazalicu gdje, pa ju Probaj skinuti, drotom izčačkati rupu, te onda špricati sprej unutra. Tak budem i sam napravil.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,728
Off topic:
Ja nekak nemam sreće s antikorozinom generalno, jer mi se nikad farba nijeprimila kak treba. Uvijek se poslije nabubrila.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Punac i ja smo na mojoj mlazovci grijali, hladili i izbijali čekičem van rudu, nije išlo drugačije. Čak sam probao pod teretom zakočiti ručnu i na trzaj traktorom izvuči, pa ni milimetra nije išlo, jedino tak.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Ljutomerka, kiperica, 3T nosivosti, 1T masa prikolice

Gume 8.25 R15

Na koliko bi bilo optimalno napumpati takve gume? Voziti će se uglavnom po polju i po makadamu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh