• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TEHNOSTROJ prikolice

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
On je ionak iz 2 djela, taj regulator, 600 kn je svaki dio posebno, ima ga u sekri.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Cilindri su sigurno iskoristivi i budu kočili, ferode neverujem da uopče treba dirati, to sigurno nije potrošeno, bca je ok gore, jedini je problem regulator, njega pol fali, otrgnut je taj cjeli dio kam ide ručka i kihavac, imaš samo kučište s cilindrom unutra koje sabija zrak, trebal bi cjeli taj regulator drugi, ili barem da je nabaviti doljni dio za koji se drži ovaj dio koji je otrgnut.

Pronjuškaj negde malo, ima po selima takvih strganih prikolica, netko bi sigurno to htel skinuti i prodati za pivu ili dve :) Pogledaj v Jaseniku :)


Zetorboy, ma ko bi to kupoval novo dok sem ože nabaviti iz druge ruke, jer 90% takvih rikolica nisu kočile ni dok su bile nove, ljudi to zanemare i zapuste i ne koriste i često nije ispravno, ali zato je dobro za nabavku djelova za nas koji znamo kaj znači imati kočnice na prikolici i to naravno ispravne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Nema nikaj od popravka rasporednog ventila. Treba kupiti novoga.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Budem pogledal malo za taj ventil, sigurno se bude negdje rabljeni nasel.. Imal je taj covjek gdje je prikolica kupljena jos par njih na vrtu, grob do groba, ali mozda imaju taj ispravan dio..
U vezi feroda nemre se nist znati dok se ne proba kociti, reko da se ne dogodi da zakoci a da nece vise odvojiti. Cak nebudem trebal ni sva crijeva kupovati, treba mi svega cca 2 metra novih crijeva zajedno s onim koje se steka na traktor..
Sanana. ma v Jaseniku ti niko ni nema normalnu prikolicu, sve neki gumenjaki podrti :icon_oak: :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dečki nije to rubikova kocka ..pa da slažete boju po boju .

vaš velečasni
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Ja sam ljetos slago prikolicu stari izgubio ventil podavno sve sam pretražio i najpovoljniji je bio u Poljostroj u SK 1000 kn kpl ali na sreću našao mi polovnog majstor koji je sređivao prikolicu za 500 kn. Znalci su me upućivali na majstore koji popravljaju kamione navodno oni imaju nešto slično što se da pripasati na prikolicu. Skoro sam odustao i htio ići skidati tonažu sa 4 tone nosivosti na 3 da mi ne treba zračni sustav kočenja al sve sam imo osim tog jeb...og ventila. sad ću morati posuđivat traktor sa zračnom instalacijom svake godine za regu jebga "na mostu dobiješ na čupriji izgubiš" Da pojasnim žurbu ljetos se policija kod nas povampirila i nema brate da izvezeš na cestu nešto iza sebe da nije regano ja dobio zadnju opomenu pred ukor a ukor je kazna od 5-15 tisućica kn drva napravljena u šumi a nevolim ništa posuđivati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Joj puknuti, a neje ni sveto pismo!!!! :)


Ivan
Neboj se da bi štelo zablokirati, zrak se ispusti iz boce i sve otpusti, a ko je zapečeno nebude se ni pokrenulo.
Ja dok sem prije jedno 3 godine slagal instalacij na Markićevu tehnostrojku, isto ej bilo takvo pitanje, no nakon nekih 25 godina koliko neje kočila, zakočila je i otpustila fenomenalno i tako je radilo sve ok, samo smo sva nova creva stavili jer su stara strula.
Sad je prije jedno godinu i pol otišel regulator, propušta zrak i neče kočiti, a nisam ga nigda posle rastavljal da vidim jel bi se dalo kaj s novim gumicama rješiti. No bude i to na red došlo!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ma sve se da sloziti, ajde.. Samo treba volje i novac.. Prvo budem malo obisel te majstore i pretrzce s strojevima i ako bas nigde ne nadem rabljenoga regulatora budem riskiral tih 1000 kn i kupil novoga.. Ipak se tu radi o nekakvoj sigurnosti i svaka prikolica koja sudjeluje u prometu bi trebala biti full ispravna.. Za registraciju me neje briga, ta nebude tak skoro registrirana..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma sve se da sloziti, ajde.. Samo treba volje i novac.. Prvo budem malo obisel te majstore i pretrzce s strojevima i ako bas nigde ne nadem rabljenoga regulatora budem riskiral tih 1000 kn i kupil novoga.. Ipak se tu radi o nekakvoj sigurnosti i svaka prikolica koja sudjeluje u prometu bi trebala biti full ispravna.. Za registraciju me neje briga, ta nebude tak skoro registrirana..
ja bi radije potražil neki stari s kamionske prikolice ..makar popušil koju stotku

vaš velečasni
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da je IVAN KC pitao nešto za zračnu instalaciju, evo iz uputstva što imam za moju jednoosovinku, slika sa djelovima........možda je jedna od ovih navedenih i tvoja....





 

Kustura

Novi član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
14
Da li netko zna gdje bi se dale nabaviti stranice za prikolicu u vraždinskoj županiji ili u okolici.? Za prikolicu tehnostroj etk 452 .
 

glackop

Novi član
Tu od
26 Velj 2015
Poruka
4
Da li osim na plocici ima negde jos ukucan broj sasije na Tehnostroju od 3t.Svuda sam gledao i nikako da nadjem.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Pretpostavljam da se radi o jednoosovinskoj prikolici.

Pogledaj na rudu, tj na šasiji s bočne strane na pola duljine od kopčanja na traktor i sanduka prikolice.

Malo bolje izoštri vi i naći ćeš.

LP
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
mi smo na takvoj prikolici imali problem, nije bilo nigdje osim na toj plocici,a plocica otpala, pa smo sami roknuli na sasiju ovo iz prometne i jbg, radio mi lik probleme na tehnickom..
snadi se druze
 

glackop

Novi član
Tu od
26 Velj 2015
Poruka
4
Pre neki dan smo isli sa prijeteljem da kupimo tu prikolicu ali vlasnik tvrdi da ona nema drugog broja osim na plocici,kaze da je peskario pre farbanja i da broja nigde nije video,mi mu bas nismo poverovali i zato ovde pitam da bih resio dilemu ima ili nema drugog broja.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
90% sam siguran da mora biti!
Pogledajte na rudu sa strane ali i ispod. Noktima lagano zagrebite, mora biti !
 

Najnoviji postovi

Na vrh