• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TEHNOSTROJ prikolice

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Molim pomoć! Danas mi je ispao cilindar iz ovoga označenog na slici, ja sam ga samo stavio nazad, dali ga treba u to unutra ubaciti ili je dovoljno da samo ovako stoji kako sam ga ja stavio, ne znam kako je bilo u tome je problem! Znači samo sam ga rukom namjestio na tu rupu i to je to! radi se o prikolici EP 400..
(slika je sa interneta, nije tehnostroj)
ph5s.jpg
[/URL][/IMG]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dobro si razumio, na toj kugli na cilindru nema nikakvih rupa tako da bolcni ne ide! Prikolica je trostrani kiper..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
moguće lako da ti je izletio i zato šta ti sanduk nije vezan sa čeličnom sajlom koja mu i služi kao graničnik do kud može ići
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma svezan je i sve je kako je napravito tvornički! Pročitaj o događaju u temi SLIKE-NEZGODE, LOMOVI
Ova slika koju sam stavio je tu radi objašnjenja o čemu se radi, to i nije tehnostroj prikolica...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas napravljen cilindar!
0llk.jpg
[/URL][/IMG]

Na kugli ima još crvene boje što se vidi da nije puno radila!
dn42.jpg
[/URL][/IMG]

Vidi se malo oštećenje na ovome!
y8kg.jpg
[/URL][/IMG]

Razbijeno svijetlo, usput el tko vidio gdje ima takvo za kupiti!?
gu97.jpg
[/URL][/IMG]

A zaslužila je i pranje, dobit će ga dok završi berba!
f7xe.jpg
[/URL][/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak li je samo mogel klin ispasti to mi nije jasno, a barem ima one dobr utore isto kak i ja na pronarki.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Šanana sreća eto šta je...Taman ga je iskrenulo kako je trebalo, a pošto je bio dignut sanduk, samo je iskliznuo!

ZJ misliš oni na osovini federi ili!?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Dal netko zna koliko bi otprilike dosli djelovi za zracno kocenje na tehnostrojki dvije osovine? Znaci trebala bi sva crijeva nova, cilindri i onaj ventil na prikolici? I gdje to ima za kupiti?
Boca je gore, ferode bi trebalo pogledati u kakvom su stanju..
Ovo je ta prikolica:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega je htio ugraditi zrak na cisternu imala doboše i ferode došlo bi ga oko 6 000 kn pa odustao .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Tako puno... Pa kud, par metara crijeva, ventil, onaj utikac koji se steka na traktor.. Na mojoj su i cilindri gore ali neznam da li su ispravni, trebalo bi provjerit..
Jel to cijena da mu neki majstor ugradi ili samo djelovi?
Ja moram obavezno si sloziti kocnice jer 539 nece stati sa 5 t na nikakvoj podlozi, a kamoli da je neka nizbrdica..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel to novo sređena nakon kaj je zgorela, ili su to slike od prvoga sređivanja??

Si hidraulično crevo stavil novo?? Znam da je jesenas propišalo :)

Jel imaš zračne cilindre na osovinama, čini mi se na slici da imaš, a mislim da vidim i ventil na rudu da imaš??
Sve se to da rastaviti nabacati nove gumice ili zadiftati, creva su najamnji problem u cjeloj priči, to se kupi na metre :)
Nego da pitam, jel kočenje delalo prije nego kaj je zgorela i jel je to ona prikolica kaj je stajala godinama kod "Kutice" na vrtu??
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
To je sredivana nakon kaj je zgorela, znaci vec drugi put.. :(rofl):
Nesem jos novo stavil, kad posle vise nije ni trebala, moral bi, da propisalo je kod kuma v silazi..
Cilindri su gore, i ventil, ali je pukla ona rucica na njemu..
Kocenje neje delalo, jer je kupljena tak bez creva i to nikad nisam sposlozil..
Kojega Kutice, to smo kupili pred vec ohoho godin u Đurđevcu kod onog na novom selu kaj su navek nekakvi traktori uz asvalt..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma stari Kutica z Prugovca, vmrl je čovjek odavno, točno sem mislil da je to njegva prikolica, no nema veze...završila je negde drugde.

Ja sam slagal komplet zračnu instalaciju na onoj Tehnostrojki od Markića mojega, znaš na koju mislim, onu koju puno koristimo.
Sve se to da složiti. Cilindrima vjerojatno neje ništ, treba ih otvoriti i vidjeti, samo treba nove manžete na klip jer su ove predpostavljam izgorele.
Ventil se također da rastaviti i denu se nove gumice i ako bude funkcioniral, ručkica se isto možda da napraviti nova, ovisi gde je pukla.
Priključak na traktor neje skup, to imam doma viška sigurno:), znači trebal bi ti samo sva nova creva investirati, al prvo treba to sve sprobati.
Ja več imam i ideu kak sprobati el bude funkcioniralo, a da nikaj ne kupuješ prije. :)

Ajd poslikaj same cilindre i ventil da vidim u kakvom je to stanju izvana.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Ajd poslikam sutra, ali neznam el se bude kaj dalo videti iz slika kad je to zafarbano, a manzete su cini mi se citave, to dok je zgorela cetkal sam ju s fleksom i pral posle dobrih pol dana pa sam od ispod sve to pregledaval..
Mislis, da prespojimo crijeva z neke druge prikolice pa da pogledamo el radi?
Sad prvo moram premeniti lance na prikolici za gnoj, ali te kocnice do zetve obavezno moram srediti.. U Sesvetama kak ide ona nizbrdica prema mlinu, ne staje fergo samo tak, hehe. Jedanput budem kilera zlupal u prikolicu ispred sebe.. :icon_eyes:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajd poslikaj zutra pa okači da vidim, mene zanima opče stanje tih djelova, ak veliš da su i manžete čitave onda neje ni cilindru nikaj sigurno.
Sve se da rastaviti i pogldati.

Da, zemem prikolicu od Marka i poskidamo creva i denemo na tvoju nakon kaj se provjere cilindri i ventil pa probamo, to je sat-dva posla oko toga.

Nebi se ja ufal nigda vleči punu Pronarku s 565 da neam zračne kočnice, to je zakon, ipak je to prikolica ukupne mase 9 tona i nešto sitno dok je puna, pojela bi 565 da nema kočnice :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Evo kolega..
Meni se cini da ovo kaj je gore na njoj, da je u dosta dobrom stanju.. Jedino mi nije jasno kakav je ovo ventil napred, tj uopce neznam gde bi mu bila ona rucka.. I neznam u kakvom su stanju ferode i to..





 

Najnoviji postovi

Na vrh