• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Nema u Zenici ,dolazilo je iz Italije njihova Marcegaglia,Železarna Štore i zadnji puta 4732.4 kovani fi1200 iz Španije 🙂 s tim da se čekao materijal preko mjesec.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ma šalim se...znam da Zenica radi osnovne proizvode (bijah davno tamo...)
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Nema više mali peći, pa je teško za poluproizvod.
Ma šalim se...znam da Zenica radi osnovne proizvode (bijah davno tamo...)
Sta radi SIsak oni otkupljuju reciklirane metale. Dali tope il dalje ide.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Prije usranih 90-ih godina u Zenickoj zeljezari je radilo 15,000 radnika ,autobusima razvozili radnike u pogone. Da bi 2004. prodali zeljezaru za 1 marku rekli nasi sjajni umovi ne isplati se to pokretati ...
P.S. 1987. 24,000 radnika
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Do prečnika 500-600mm dodje odrezan komad ,dok za vece precnike dodje toplo valjani komad. Odlivak je samo jednom dosao precnika 1000 jer je imao 5 krakova nesto slično kao felga ,tesko bi bilo ukopati to.
Ova su bila 2 komada fi 620 na ozubljenju ,dosli iz Štorea odrezani.
 

Prilozi

  • 20190216_152307.jpg
    20190216_152307.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 20

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Danas mi je bilo prehladno za voćnjak pa sam otišel u nabavu okretnog stola za glodalicu. Uspio završiti pregovore koji su trajali jedno 2 tjedna. Čovjek prodaje glodalicu pa se teško odlučio da proda odvojeno stol.
U fazi je čišćenja i podmazivanja.
 

Prilozi

  • okretni stol.jpg
    okretni stol.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 31

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
300 mm. Po meni je to samo okretni stol. Diobeni bi trebao biti onaj sa pločama (rupicama) koji ide u kombinaciji sa konjićem na drugoj strani stola. Ili sam ja u krivu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ne znam mora biti. Ako ovdje dodaš "rupice" bobit ćeš diobeni stol.
Ono drugo ze obično zove "teil aparat" ili diobeni aparat (koliko znam).
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Koliko vidim sliku, ovo je direktni okretni stol. Ima stupnjeve oko stola i nonius oko rucke za okretanje. Mozes staviti jos koju sliku... 😉
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Evo još par slika. Kao i svaki okretni stol ima mjerilo za 360 stupnjeva. Na ručki za okretanje ima podionik za minute, ali ne vidim podionik za sekunde.
 

Prilozi

  • okret stol2.jpg
    okret stol2.jpg
    54 KB · Pregleda: 12
  • okret stol3.jpg
    okret stol3.jpg
    57.6 KB · Pregleda: 12
  • okret stol4.jpg
    okret stol4.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 12

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Koliko vidim sliku, ovo je direktni okretni stol. Ima stupnjeve oko stola i nonius oko rucke za okretanje. Mozes staviti jos koju sliku... 😉
Dobar je ovo pristroj, i za neke jednostavniji poslove je dobar. Nekoliko rupa u flašni koje su deljiva na pun broj ručice. Daleko bolji od ničeg. Kad treba radit neke pozicije recimo lančanik od 13 zuba onda je komplikovano radit, bez podione ploče gubi se korak i lako se zabroji.
 
Na vrh