• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Pa jedini si ti majstor tokar na forumu😉svi mi smo tak iz zajebancije. Skidam ti kapu koje znanje imaš. 🍻🍺🙂
Ima ih jos koji rade ozbiljno na strugu a ne iz zajebancije. Većina vas postavi neke čudne teze o kvalitetu rada. Nije kvalitet u količini rada već u raznovrsnosti dobrih proizvoda. Treba povući crtu između fabričkih rada uslužno, tamo su novi materijali, novi alati i to samo zviždi. Kod usluga ide drugačije, sve se radi na starm osovinama koje treba doraditu, prepraviti, koje su zakaljene, navarene, moraš da skontaš čemu služi da bi je kvalitetno obradio.
Velike para pa zna se cijena rada po satu za mašine obrade rezanjem, i nema tu velikih para, znaš ti to samo pišeš tek tako.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Znam ja popravljati i stare sjebane komade ;) ali firma je firma nece se niko zajebavati sa tim ,donesu ljudi ludosti kakve ne mozes zamisliti pa direktorov sin njih uputi na drugu adresu.Alata naravno da ima i svake sedmice nesto novo kupi.Naravno da je lako raditi od novog materijala ali treba znati napraviti dobro i uzeti komad od 500,800 i 1000km da radis da ne zajebes jer oni sve vide kroz pare. 🙂
20220112.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Pa je, ko got kaj veli, druga stvar je kaj mi neznamo delat da novce zaradimo. 🙂
Pa što si onda prodao stroj,mogao si s njime zarađivati te silne eure 😉
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,868
Pa što si onda prodao stroj,mogao si s njime zarađivati te silne eure 😉
Eeeee, ni tak jednostavan odgovor! :hahah:
A pitanje je: Tko je prodal stroj?:unsure: Ili ko je denul šušku vu fertun!
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
nedimN, nisam pisao komentar da bi umanjio tvoje znanje, već da otvorim oči onima koji komentarišu stvari kako neide, nije to samo za tokarenje to se odnosi i na druge stvari u kojima navode neka čudna poređenja.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Nije bas kocka 🙂 u ovaj provrt ide dozator ,slika iz prethodnog posta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Izgleda malo radi velike planšajbe ;)
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Jos bolje bi bilo da si nasao amerikaner sa 3 pakne ili i ovaj sa 4 pakne al da su na istoj zavojnici. Ovako ce te zezat opet moras centrirat komad ,jer ti svaka pakna ide posebno. Uglavnom dobra ideja snalazis se (y) (y)
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Danas sam poradil na centriranju i montaži amerikanera na okretni stol. Sad stavim centralni komad u glavu glodalice i odmah su mi centrirani i stol i amerikaner.
Dali postoji na amerikaneru da na jednim okretanjem tjeraš sve pakne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh