• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Austrijski može biti EMCO Maximat...ili neki rebrandirani kinez.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ne znam koja je debljina ,mogu ti u ponedeljak izmjeriti pa javit. Trebao bi da se moze glodati nije kaljen nosač.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Moja preporuka je da sebi kupis ovaj nosac za odsijecanje sa pločicama 3mm sirine,jest malo skuplji ali odradjuje posao vrhunski. Nema potrebe za sirenjem ,kako krenes sijeces do kraja. Ja imam raznih 3,4,5,6 i 8 mm ,samo ga dobro zalij emulzijom kad sijeces. List mozes izvlacit naprijed-nazad.
Mi na poslu koristimo Iscar i Sandvik sablje na tom principu
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,125
Austrijski može biti EMCO Maximat...ili neki rebrandirani kinez.
Maximat super 11, Austrija. Imam ga već godinama, kupil sam ga malo rabljenog. U to vrijeme kinezi su još delali samo štapiće za rižu. ;)
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
I kod mene su neki iscar ,neki su drugih proizvodjaca. Listovi kod nas 100km jedan ,plocice su 4-5km, Neki dan mi trebala pločica za odsijecanje ali sa radijusom r 1,5 (fi3) radi nekih kanala na remenici dodje donese nam covjek nosac za tu plocicu 40km a pločica 10km cijene su otisle jbg ...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Jbga,ja ne gledam cijenu nego samo pošaljem narudžbu svom šefu;)
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Koja vam je firma u pitanju ? Neka privatna ili je osnovana u bivsoj Jugi ,mozda Jugoturbina ?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Da,bivša tvornica turbina,pa ABB,pa Alstom i današnji GE Hrvatska
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Sad evo gledam ima i Tvornica turbina Karlovac ,ima i General electric.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,125
Vezano uz nož za odsijecanje malo sam pretražil ponudu. Cijene držača su cca 650 kn, držač pločice oko 260 kn, pločica cca 80 kn.
Zato sam odlučil napraviti sam nož od materijala koji imam doma. Imam halter za nekakvu malu stiriju, ali imam i ovaj veliki držač za jaču, širu stiriju. Problem je kaj ga ne mogu uhvatiti u glavu pa sam naumil ovo dvoje spojiti samo moram napraviti U komad u za prihvat držača stirije koji bih zavario na halter. Pitanje je da li je moguće poglodati/poravnati halter jer je on sigurno kaljeni i sa kakvim nožem? Moram pogledati, ali mi se čini da nemam nikakve vidija noževe već samo obične.
 

Prilozi

  • nož1.jpg
    nož1.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 11
  • nož2.jpg
    nož2.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 11
  • nož3.jpg
    nož3.jpg
    48.5 KB · Pregleda: 11

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Probaj turpijom po halteru pa vidit ces sta je sa njim ,ili brusilicom ako je skroz sitna iskra/špena onda je kaljen .
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Kolega glodač u firmi obrađuje kaljene alate na glodalici obicnim pločicama na freskopu,malo je zajebano al ide smanji režime obrade (brzinu i posmak) zalij emulzijom i probaj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Izgleda ko kavez za valjčasti lager
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Ma nije on...to je napravil neki glodač, on je tokar :ROFLMAO:
 

Najnoviji postovi

Na vrh